Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.001
113
In še vedno ni blo narejeno ničesar glede spremembe zakonodaje glede dela od doma. Tam je stvar tako jebeno debilna, da praktično vsi, ki smo doma delamo to tako nekje na pol, definitivno ne popolnoma legalno. Firme z bolj zategnjenimi pravniki se ravno zaradi tega dela od doma kar intenzivno otepajo.

Zakaj za hudiča bi bil moj delodajalec odgovoren za to kake razmere imam jaz doma. Mislim fuck off vsem skupaj, če živim tu s familijio in vzgajam otroke bom pa že poskrbel zato da bom imel stvari tako kot je treba in ne rabim enega smrdljivega kravatarja da mi bo določal kaka naj bo miza.

To bi se dalo pohendlat v dveh stavkih:
  1. Delo od doma se lahko opravlja če se glede tega strinjata obe stranki (delodajalec in delojemalec)
  2. V tem primeru je primernost delovnega mesta na plečih delojemalca. Pika, konec!

malce off... ampak nekdo mi je razlagal, da je problem, če definiraš, da delavec "dela od doma". Če pa rečeš, da "dela na daljavo", potem odpadejo vse te zahteve, da mora doma imet zrihtano vse po zakonodaji, vključno z gasilnim aparatom in podobnim. Ne vem koliko to drži, ampak mi imamo v pogodbah in pravilnikih povsod zapisano "delo na daljavo". (Slovenski problem - slovenska rešitev.)
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.459
113
A ni zanimivo, da vse te dobre novice o imunosti prihajajo na dan zdaj, ko prihajajo cepiva.
Prej pa celo leto nic.

In kar na enkrat je credna imunost postala pozitivna, pred cepivom pa cel posmeh.
V bistvu ni zanimivo, ampak je popolnoma logično. Za spremljanje imunosti je potreben čas.
 
2. okt 2007
3.600
2.043
113
malce off... ampak nekdo mi je razlagal, da je problem, če definiraš, da delavec "dela od doma". Če pa rečeš, da "dela na daljavo", potem odpadejo vse te zahteve, da mora doma imet zrihtano vse po zakonodaji, vključno z gasilnim aparatom in podobnim. Ne vem koliko to drži, ampak mi imamo v pogodbah in pravilnikih povsod zapisano "delo na daljavo". (Slovenski problem - slovenska rešitev.)

pri nas je napisano "Delo izven podjetja" :)
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Posmeha je bila deležna ideja, da dajmo kar vse (ali 60 % populacije) okužit in bo težava rešena.
Od začetak je bilo povedano, da bo ob zadostni imunosti/precepljenosti covid obvladljiv (ocena je bila 60 % - in poudarjam ocena, ker imam občutek, da nekateri mislijo da je to 11. Mojzesova zapoved, "Ob 60,00 % precepljenosti bo Covid-19 izginil).
No, nam (Sloveniji) gre tako 'dobro', da smo, po moji oceni, nekje pri 25% prekuzenosti, mogoce ze malenkost vec. In se vedno ocenjujem, da ce se trend okuzb in smrti nadaljuje, bomo do novega leta ze na taki tocki prekuzenosti, kjer bo stevilo dnevnih okuzb zacele ze same padati. Ze zdaj bi rekel, da smo na tocki, kjer se kolicina dnevnih okuzb ne bo vec povecevala.
Zdaj, ali zaslugo za to pobere lockdown ali pa 25% prekuzenost, je pa stvar debate.
Vsekakor pri 25% prekuzenosti virus ne more vec tako dobro preskakovati. To je vsak cetrti Slovenec, ki se ne more vec okuziti in preko katerega virus ne more preskociti, da okuzi se neprekuzenega.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.333
956
113
Pred lokalnim ZDjem ne videvam več vrste čakajočih na odvzem brisa... Kje so? Kje naredijo toliko brisov???

Koliko testov se naredi po (največjih) bolnišnicah? Zaposlenim? Bolnikom?
Koliko testov se naredi po DSOjih? Zaposlenim? Varovancem?

Verjetno obstaja statistika za posamezno odvzemno mesto? Pred časom je bila na NIJZ spletni strani objavljena statistika za vsako občino posebej, koliko je bilo pozitivnih prejšnji dan in koliko v 14 dneh...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.951
2.416
113
Janša pravi, da je ekipa utrujena, verjamem. Da nimajo niti 3 ure prostega časa. Hmmmmm. Twitko ni zaman poimenovan. Kacin pa rabi kolk časa, da bazen postima?
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.661
501
113
41
povsod malo
Pred lokalnim ZDjem ne videvam več vrste čakajočih na odvzem brisa... Kje so? Kje naredijo toliko brisov???

Koliko testov se naredi po (največjih) bolnišnicah? Zaposlenim? Bolnikom?
Koliko testov se naredi po DSOjih? Zaposlenim? Varovancem?

Verjetno obstaja statistika za posamezno odvzemno mesto? Pred časom je bila na NIJZ spletni strani objavljena statistika za vsako občino posebej, koliko je bilo pozitivnih prejšnji dan in koliko v 14 dneh...
Tukaj je več ali manj vse
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.224
3.377
113
nekdo je prej omenjal Švico

Poglej priponko 38594
Nalimaj cel izsek, ne samo tisto, kar tebi paše.
x.jpg
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.951
2.416
113
Ma ta JJ na televiziji je skoraj tak s svojimi štosi kot Martin Strel. Razlika je da Strel trola, JJ pa...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Na koncu sem se raje odločil za Severno korejo in Michaela Palina (Monty Python). Je bilo bolj razveseljujoče kot IJJ - njega sem ujel zadnji stavek, pa sem skoraj bruhnil od demagogije. :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: frog55