Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.310
113
Pol misliš, da je bla sterila spomladi OK? Pa zaprtje svega i svašta pri 10, naj se ti vtisne cifra v spomin, 10 potrjeno okuženih. Zaprto je blo vse, proizvodnje ustavljene, čepel smo doma sam mask pa nismo mel na frisih zunaj.

Tule bi samo opomnil, da se spomladi še ni točno oz. iz prakse kaj preveč vedelo s čim imamo opravka, vedelo se je zgolj o scenah iz Kitajske ter Italije in je bila IMHO zaradi tega vsa ta preventiva toliko močnejša, da smo posledično ne znižali krivuljo rasti obolelih amopak smo jo kar izničili, zaradi premalo obolelih pa se je sam virus zdel večini ljudi še toliko bolj nenevaren, češ "glej, smo ga imeli pa ni bilo nič posebnega" kar je tudi pripomoglo k večjemu okuževanju sedaj v drugem valu. Z ostalim (necitiranim) delom posta se pa drugače povsem strinjam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Točno, maršal twito je daleč najboljši in daleč najmanj žaljiv vzdevek, ki ga lahko uporabim.

Ne gre za to, da je treba gledati Kacina vsak dan. Gre za to, da nimajo popolnoma nobene kredibilnosti več. V prvem valu je bil za vse smrti kriv Šarec in nesposobna vlada, potem je prišel odrešenik Janez, zdaj so pa krivi vsi drugi, le vlada ne. Ob tem se pa ukvarjajo z vsem možnim, le z dolgoročno strategijo omejevanja epidemije ne. Sprejemajo vedno nove in nove (tudi čedalje bolj nesmiselne) ukrepe, namesto da bi uveljavili in zagotovili spoštovanje prejšnjih. Mislim, meni je kristalno jasno, zakaj jim določen procent ljudi ne verjame več. Težava pa je, da je ta procent prevelik in posledično nastradamo tudi tisti, ki (smiselne) ukrepe spoštujemo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

nacek

Guru
13. okt 2012
2.815
504
113
S tem, če se aktivni državljan okuži z virusom in naprej kuži druge, oblast v tem trenutku nima veliko skupnega. Oblast je naredila več kot bi bilo po mojem smiselno in potrebno, da bi bilo okužb manj. V prvi vrsti je zaprla šole.
Od trenutne opozicije pogrešam, da dajo od sebe konstruktivne predloge, kaj bi bilo smiselno. Oni pogrešajo samo, da pridejo nazaj na oblast, ki so se ji sami prostovoljno odrekli. Kdo bi jih razumel?
Glede šole: če bi se učitelj ukvarjal z znanjem pri učencih, potem odgovori na steni niso problem. Razen tega bi lahko za ta čas pozabili na ocenjevanje in se tega lotili v nekem boljšem času. Kdor bo pač sedanji čas prešprical, bo to nekoč moral nadoknaditi. Delimo naslednje leto, tako da ponavlja razred. Nič katastrofalnega ni v tem.


 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Tule bi samo opomnil, da se spomladi še ni točno oz. iz prakse kaj preveč vedelo s čim imamo opravka, vedelo se je zgolj o scenah iz Kitajske ter Italije in je bila IMHO zaradi tega vsa ta preventiva toliko močnejša, da smo posledično ne znižali krivuljo rasti obolelih amopak smo jo kar izničili, zaradi premalo obolelih pa se je sam virus zdel večini ljudi še toliko bolj nenevaren, češ "glej, smo ga imeli pa ni bilo nič posebnega" kar je tudi pripomoglo k večjemu okuževanju sedaj v drugem valu. Z ostalim (necitiranim) delom posta se pa drugače povsem strinjam.
Sej sem rekel, da je bit po bitki general lahko. So mi jasni razlogi za to, sem povedal že večkrat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Glede šole: če bi se učitelj ukvarjal z znanjem pri učencih, potem odgovori na steni niso problem. Razen tega bi lahko za ta čas pozabili na ocenjevanje in se tega lotili v nekem boljšem času. Kdor bo pač sedanji čas prešprical, bo to nekoč moral nadoknaditi. Delimo naslednje leto, tako da ponavlja razred. Nič katastrofalnega ni v tem.
Točno. Cela stena plonk ceglcov za računalnikom, če so napisani na roke ni noben problem, ker ob taki količini ceglcev mora mulc točno vedet, kam pogledat ko rabi podatek in posledično se je z izdelavo ceglcev nekaj naučil. Problem so starši, ki sedijo zadaj in prišepetavajo ali celi rešujejo naloge. Samo tega se ne rešuje z nemogočimi zahtevami.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Točno. Cela stena plonk ceglcov za računalnikom, če so napisani na roke ni noben problem, ker ob taki količini ceglcev mora mulc točno vedet, kam pogledat ko rabi podatek in posledično se je z izdelavo ceglcev nekaj naučil. Problem so starši, ki sedijo zadaj in prišepetavajo ali celi rešujejo naloge. Samo tega se ne rešuje z nemogočimi zahtevami.
Načeloma se da preverjanje/ocenjevanje sestaviti tako, da imaš lahko vire na razpolago, plonkci so potem useless, je pa potrebno razumevanje snovi.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.764
2.645
113
Točno, maršal twito je daleč najboljši in daleč najmanj žaljiv vzdevek, ki ga lahko uporabim.

Zakaj pa je potrebno uporabljait vzdevke? Zame je od tistih, ki v vsaj navidez resni debati uporablja vzdevke ala maršal tvito, princ teme, lesar, šiptar, itd mnenje totalno nerelavanto. Jih kar preskočim. Se mi zdi korektno da če se koga omenja da se ga z imenom in/ali priimkom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in Romzi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Zakaj pa je potrebno uporabljait vzdevke? Zame je od tistih, ki v vsaj navidez resni debati uporablja vzdevke ala maršal tvito, princ teme, lesar, šiptar, itd mnenje totalno nerelavanto. Jih kar preskočim. Se mi zdi korektno da če se koga omenja da se ga z imenom in/ali priimkom.
Se strinjam. Sam maršal twito mu tok paše, ko ata na mamo.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Tule bi samo opomnil, da se spomladi še ni točno oz. iz prakse kaj preveč vedelo s čim imamo opravka, vedelo se je zgolj o scenah iz Kitajske ter Italije in je bila IMHO zaradi tega vsa ta preventiva toliko močnejša, da smo posledično ne znižali krivuljo rasti obolelih amopak smo jo kar izničili, zaradi premalo obolelih pa se je sam virus zdel večini ljudi še toliko bolj nenevaren, češ "glej, smo ga imeli pa ni bilo nič posebnega" kar je tudi pripomoglo k večjemu okuževanju sedaj v drugem valu. Z ostalim (necitiranim) delom posta se pa drugače povsem strinjam.

Za "vzor" si vzami Nemcijo. V prvem valu so pristopili zelo premisljeno in pragmaticno. Zvozili fenomenalno, celo bolnike iz Italije, belgije, nizozemske so zdravili pri njih. Prednjacili so po stevilu intenzivnih postelj/prebivalca. Bili sedaj relativno dobro pripravljeni pa so v drugem valu skoraj pogoreli in morali v lock-down.

Zadeve pac niso tako enostavne kot nabijalci vehementno predstavljajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in brane_new

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
Glede na divje zahteve nekaterih, ki jih poslušam iz sosednje sobe, čisto verjamem, da se je kaki usekani učiteljici, ki je že davno zgubila stik z realo odpeljalo v tej smeri.
@ kalbo. NE nisem podvomil v tvoje navedbe! (potem sem malce brskal in našel potrditev za tvojo info)
Gre za to, ko je Kučanov Prešern zahteval za svoje navodila. Ko so jih dobili pa takole po svoje. In ne pozabite na SD kampanjo proti maskam v šoli!
Še nekaj. Imate maršala Tvita. Ko pa kateri drugi uporabi družbena omrežja je pa v redu?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
In ne pozabite na SD kampanjo proti maskam v šoli!
Maske v šoli so neumnost, In to je sprevidela tudi vlada, zato jih je kasneje tudi ukinila.

Kampanije SD nimajo nobenega vpliva na vlado, saj SD ne vodi vlade. Če pa misliš da vlada mora upoštevat kampanije SD-ja, naj pa odstopi, saj tudi to SD zahteva.
Če pa misliš, da so maske v šoli potrebne, potem pa kritiziraj vlado, zakaj jih je ukinila. Saj jih ni SD ukinil, niti vlade ne more prisilit, da jih ukine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Pazi zdej našega Velikega Vodja Maršala Twitota in Jelkota Koronkota
Brejking njujz
V Mariboru polne mrtvašnice zaradi korone
malo nižje v članku pa:
Cvilna zaščita je odredila izvedbo obvezni odvoz vseh pokojnih iz UKC in njihovo hrambo na nadomestni lokaciji v hladilnih prostorih na pokopališču Dobrava. Nalogo je prevzelo Pogrebno podjetje Maribor. Direktorica podjetja Lidija Pliberšek poudarja, da so na izredne razmere pripravljeni. Pogrebno podjetje Maribor je tako tehnično kot tehnološko sposobno prevzeti tako veliko število pokojnikov.