Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Samozaposleni: že imate urejen dostop do eDavkov?
Izjava za oprostitev plačila prispevkov in za pridobitev temeljnega dohodka bo pripravljena do 14.aprila, zato do takrat poskrbite, da boste imeli vstop v eDavke in boste izjavo lahko oddali. Izjavo bo namreč mogoče oddati le preko eDavkov. (vir: Furs)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Je se kdo dobil tole?
 

Priponke

  • Screenshot_2020-04-06-11-42-34-165_com.viber.voip.jpg
    Screenshot_2020-04-06-11-42-34-165_com.viber.voip.jpg
    250,8 KB · Ogledi: 305
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Zanimivo, da so tehnične trgovine zaprte, Hofer in Lidl pa še kar tiščita tehnično robo med prehrambene artikle brez problema.
Če ne drugega, se mi ne zdi pošteno do ostalih trgovcev. Raje bi sicer videl, da jim to pusti, ampak da se tudi ostale tehnične trgovine odprejo pod določenimi pogoji.
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Zanimivo, da so tehnične trgovine zaprte, Hofer in Lidl pa še kar tiščita tehnično robo med prehrambene artikle brez problema.
Če ne drugega, se mi ne zdi pošteno do ostalih trgovcev. Raje bi sicer videl, da jim to pusti, ampak da se tudi ostale tehnične trgovine odprejo pod določenimi pogoji.
Je s Šparom in Merkatorjem kaj drugače?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Ni, ampak prospekt od teh dveh sem videl na spletu, ostalim pa sem se uspel "skriti".
Tudi rože so prodajali. Zato je kar prav, da so cvetličarji dobili priložnost.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
eh, seveda se tko naredi. si ne rabim sposojat davčne.

govorim bolj iz stališča konkurence. in potrošnika.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
Zanimivo, da so tehnične trgovine zaprte, Hofer in Lidl pa še kar tiščita tehnično robo med prehrambene artikle brez problema.
Če ne drugega, se mi ne zdi pošteno do ostalih trgovcev. Raje bi sicer videl, da jim to pusti, ampak da se tudi ostale tehnične trgovine odprejo pod določenimi pogoji.
A veš uno ko majo trgovine (tudi Lidl in Hofer) posebna pravila glede poslovanja med nedaljemi in prazniki.... Petrol pa nima... pa prodaja vse od smokijev, pralnega praška do otroških trampolinov in motokultivatorjev? - Pa Pošte Slovenije, vse ima - od plišastih medvedkov od zemlje za rože in strešne kritine... samo še skrinja z zmrznjeno zelenjavo jim manjka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Počas se bodo resno mogl nehat zezat in trgovine pač odpret pod pogoji, ki veljajo za živilske trgovine. Men je recimo presahnila kartuša. Na to pa res nisem mislu, zdej je pa kr dost printanja, za tri šolarje. Naročil na Mimovrste in dobil danes pred vrata, je pa trajal. Seveda mi je dostavil DPD, čeprav imajo v LJ urejen brezkontaktni prevzem....sam ne smem v sosednjo občino.
 
Nazadnje urejeno:

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.163
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Počas se bodo resno mogl nehat zezat in trgovine pač odpret pod pogoji, ki veljajo za živilske trgovine. Men je recimo presahnila kartuša. Na to pa res nisem mislu, zdej je pa kr dost printanja, za tri šolarje. Naročil na Mimovrste in dobil danes pred vrata, je pa trajal. Seveda mi je dostavil DPD, čeprav imajo v LJ urejen brez kontaktni prevzem....sam ne smem v sosednjo občino.

Lahko, če je "potrebno"... Iz prve roke...
Natisnil sem naročilo, prevzem "tam in tam", pa je bilo, po policijskem preverjanju zakaj grem, vse OK.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi