Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Ker vidim da enim matematika in fizika ravno nista domači:

Minimalna razdalja med ljudmi je 2m. To je širina avtomobila, če med sebe in drugega ne moreš postaviti avtomobila si preblizu.

Zdaj še mora samo vlada začeti dajat navodila, ki jih bodo ljudje razumeli.
Ne pa tisti njihovo vesolsko fiziko.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Sem za finto pisal še vladi in občini.

Glede na odgovor sklepam da bosta še 2 koroni za tole premalo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Ker vidim da enim matematika in fizika ravno nista domači:

Minimalna razdalja med ljudmi je 2m. To je širina avtomobila, če med sebe in drugega ne moreš postaviti avtomobila si preblizu.

Zdaj še mora samo vlada začeti dajat navodila, ki jih bodo ljudje razumeli.
Ne pa tisti njihovo vesolsko fiziko.

ja postajamo kot americani. vedno rabimo neke primerjave z dejanskimi velikostmi..
njihova najbl obicajna v dolumentarnich je povrsina necesa izrazena v velikosti nogometnega igrisca - njihovega, ne za fuzbal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Še včeraj borec za manjšine, danes spet v naci mode ukinja njemu nepotrebne skupine, vmes se pa za vsak slučaj ne upa v ogledalo pogledat ker bi našel prvega med nepotrebnimi.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Vladni paket korona-ukrepov je odličen, hiter in celovit. Ne varčuje pri zagotavljanju blaginje in ohranitvi gospodarske strukture.
Toda nič se ne poje zastonj. Prav bi bilo, da bi že danes začeli klestiti nepotrebne izdatke kot so razni mirovni centrii, migrantske oskrbnine, nepotrebne institucije.

ja tako, ukinit vse institucije ki nas ohranjajo cloveske!
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Varianta je, da se doseže družbeni konsenz, kaj se več ne financira s proračuna, ugotovi se, kak delež porabe je to predstavljalo in se za toliko znižajo davki. Potem pa zainteresirane skupnosti same financirajo te reči. Druga varianta je, da država še zmeraj nudi servis za zbiranje denarja, davkoplačevalci pa se odločajo, kam ga dajo. Sedaj lahko namenimo 1 % dohodnine, to lahko povečamo na denimo 10 %.
Ampak to presega problem corona virusa. V tem trenutku bi bilo potrebno razmisliti, če so zaprtja smiselna. Zakaj so denimo zaprte tehnične trgovine? Trgovine z živili pa so odprte, kjer je stikov še več. Proizvodnja lahko teče. Kmetijske trgovine so odprte. Ali hočemo ustaviti življenje ali nekoliko upočasniti širjenje virusa?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in navlixx

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Vladni paket korona-ukrepov je odličen, hiter in celovit. Ne varčuje pri zagotavljanju blaginje in ohranitvi gospodarske strukture.
Toda nič se ne poje zastonj. Prav bi bilo, da bi že danes začeli klestiti nepotrebne izdatke kot so razni mirovni centrii, migrantske oskrbnine, nepotrebne institucije.
Zdaj je povedal, komu vse bodo dali.
Kdaj bo pa povedal komu bodo vzeli, da bodo lahko drugim dali?
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
1585371686732.png
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: corsol in cappy