Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

shift

Guru
20. jul 2007
9.751
2.039
113
za šankom
Hvala za korekten odgovor.
Se pa opravičujem k sm grdo napisal... durgač pa bivša gor al dol, k slišm take stvari, da ima nekdo probleme zaradi tega, se mi odpele. :(

ne trdim da ni težav zaradi tega, ker nekateri zdravstveni delavci se do pacientov z covidom obnašajo kot da bi bili radioaktivni, si niti ne predstavljam, da bi bili ravno ti gasilci, mislim, da bi marsikatera hiša bila požgana do temeljev ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

shift

Guru
20. jul 2007
9.751
2.039
113
za šankom
Še eno butasto vprašanje za stroko. Jasno je, da je Covid nevaren, če pride do pljuč. Če ne, je to navadna gripa z nekaj vročine in kašljem. Če pa uspe priti globoko v pljuča, je pa problem. Ok. Zakaj se ne išče zdravila/terapije, ki bi preprečevala prehod virusa globoko v pljuča? Vsaj nisem zasledil, da bi kaj dosti razmišljali o tem. Vsi delajo cepivo, ampak realno bi tudi tako zdravilo rešilo problem, sploh, če bi bilo dostopno zgodaj, ko je človek še ok, z blagimi simptomi.


ker je pljučnica zaplet COVIDA, lahko je zaplet tudi kaj drugega , recimo pljučna embolija, in z cepivom preprečiš tako, da nekdo zboli in posledično prenaša naprej, kar je smisel, če želimo omejiti virus, kot tudi zaplete, oziroma do njih skoraj da ne pride, in, ker je to veliko lažje ker poznamo razvoj in delovanja cepiv , kot izumljati nekaj, kar do sedaj v praksi skoraj ne poznamo
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
je mogoče, ampak takih zdravnikov je recimo v celi državi nekje 20, sester pa recimo x6 ker ostale,ampak s tem narediš manjo drugje, vzel si dobrih 20 zdravnikov in 120 top sester za "prekvalifikacijo" teli so že dosedaj delali nekje na bolj zahtevnih delovnih mestih, kjer jih ne covid pacienti še vedno potrebujejo, če jih vzameš, treba se je zavedati, da tudi stroka na začetku ni vedela o predihavanju covid pacientov to kar ve danes, in marsikateri pacient je bil predihavan napačno kljub temu, da je za ventilatorjem stal strokovnjak, povsod po svetu, da ne bo pomote, zato sem rekel, da sem vesel tudi takih vprašanj
Aha, torej se rabi top kader. Jaz sem računal na "povprečne" zdravnike, ki imajo zaradi ustavitev mnogih programov sedaj manjko dela in bi lahko ob primerni prekvalifikaciji, ki bi se začela že ob prvem valu, sedaj vskočili kot pomoč.

Imam občutek, da smo v buli in nas bodo čisto zaprli s šolami vred. Če se sesuje gospodarstvo, se tudi javnemu zdravstvu slabo piše.

Kar zamerim stroki je predvsem to, da smo leta poslušali le o korupciji in stavkah za višje plače, veliko manj pa o stanju zdravstva, potrebah za boljše in hitrejše zdravljenje, itd. Vedno je izgledalo, da hočejo le več denarja in bo ok. Popoldan pa še privat za še več denarja. Pacient pa pozabljen. Tako izgleda to na tv.

Kar sem imel osebnega stika predvsem v UKC, same pohvale administraciji in med. sestram. Zdravniki...me niso prepričali. Sem se moral kar borit za svoje organe.

Pride kriza, je pa pacient ne le pozabljen, ampak mrtev.

PR vlade je pa itak katastrofa. Še huje je, da to morajo vedeti, pa jim je čisto vseeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in p4pe

shift

Guru
20. jul 2007
9.751
2.039
113
za šankom
Dve stvari sta za ločit, med tem ko so sestre opozarjale prvo da jih je premalo in šele nato plača, je bilo pri zdravnikih ravno obratno, prvo plača šele nato, da jih je premalo ,ampak hej, saj jim je ljudstvo dalo tako prioriteten položaj v družbi, ampak slednji imajo Hipokratovo prisego, sestre pa pač ne, kdo bolj etično deluje v svojem poklicu pa rajši ne bi
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Od danes dalje bo oboleli kar sam pošiljal svoje bližnje stike v karanteno, ker NIJZ ne bo več izdajal odločb. Beovička pa ni povedala, na kaki podlagi bodo karantenci lahko dobili nadomestilo. :bonk:
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.462
5.457
113
Zvečer so povedali, da številke telefonov za SMS obveščanje o rezultatih testa ročno prepisujejo in lahko prihaja do napak (obvestijo napačnega).
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ukrepi so brez veze, oziroma ne bodo imeli učinka, pričakujte povsem realno da čez 3 tedne ne bo na voljo nič drugega kot nujna medicinska pomoč in covid pomoč, pa za zadnje še to nisem prepričan, ker že sedaj poka po šivih in dejansko iz terena covid + nimaš več kam poslati ta trenutek

Kako to, če doctorz, ki menda dela podobno delo kot ti, pravi, da je vse skupaj brezveze in da je vsako leto isto?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Aha, torej se rabi top kader. Jaz sem računal na "povprečne" zdravnike, ki imajo zaradi ustavitev mnogih programov sedaj manjko dela in bi lahko ob primerni prekvalifikaciji, ki bi se začela že ob prvem valu, sedaj vskočili kot pomoč.

Kar zamerim stroki je predvsem to, da smo leta poslušali le o korupciji in stavkah za višje plače, veliko manj pa o stanju zdravstva, potrebah za boljše in hitrejše zdravljenje, itd. Vedno je izgledalo, da hočejo le več denarja in bo ok. Popoldan pa še privat za še več denarja. Pacient pa pozabljen. Tako izgleda to na tv.

1. Potencialne "prekvalifikacije" so za ljudi z blazjo klinicno sliko kjer so ze (zahvaljujoc izkusnjam iz bergama) na voljo protokoli. Pri tezjem poteku/intenzivi tega ni. Sistemi z najbolj urejenimi razmerami v EU cvilijo. Ker enostavno gre za preopremenitve kapacitet, kot je nekdo plasticno omenil - ce imas najbolj modernea letala na letaliscu ali stara skropucala, sedezev je vedno enako. Cakalnica v terminalu je polna, pa se prihajajo. Tega zanikovalci COVIDA enostavno nocejo videt dokler sami ne nastradajo. Njim je vazno da v vecini mladi in zdravi odnesejo zadevo brez tezav. Za vse ostalo pa ze na primer na Alterju beremo internetne guruje iz vseh strani.

2. Stevilke in analize dela v zdravstvu so zelo jasne, mediji so zelo spretni ko je treba pritegnit pozornost. Place so vedno fine za naslovnice. O normah pa mediji modro molcijo. Pa s tem ko se kdo koga popoldan privat pogleda, naredi "uslugo" tistemu ki mu ZZZS ne omogoci pregleda dopoldan. Zato ker so oni tisti ki odlocajo koliko pregledov je lahko narejenih in tudi placanih, ne ustanova kjer bi bolnik bil pregledan. Dokler je v nasi drzavi razmisljanje taksno da bi vsi uzivali najlepse sadove komunizma+kapitalizma hkrati, boljse ne bo nikoli. In to nima veze ali gre za zdravstvo, solstvo, gospodarstvo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol in tomi

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
saj veš ,javni sektor, kjer se nič ne dela
Javni sektor, kjer se na enih koncih res nič ne dela, na drugih se dela toliko, da ljudje pregorevajo.
Na ven pa deluje, da se slabo oz. samo nekaj malega dela....
Povsod po JS, državnih firmah in zavodih (RTV) je tako - been there, done that. Ko greš skozi kak hodnik malo stran od operativnega dela, so skoraj vsaka vrata nek direktor. Zaslužni kadri, zaslužni svedri in zaslužne priležnice. Levi, desni, farjolčni in roza. Ni razlike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo in McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zvečer so povedali, da številke telefonov za SMS obveščanje o rezultatih testa ročno prepisujejo in lahko prihaja do napak (obvestijo napačnega).
Bom še enkrat napisal kako je to junija potekalo na Islandiji: do dneva testiranja si se moral prijaviti v sistem z vsemi svojimi podatki (tudi e-mail in telefon - brez tega obrazec ni šel naprej). Sistem je pobral vse podatke kreiral unikatno kodo za vsakega, ki si jo pokazal pred testiranjem "sestri"; jo je vpisala v komp in ji je sprintalo dve črtni kodi, ki so jih nalepili na epruvete al vrečke (se ne spomnim več). Med drugim je bil na obrazcu tudi podatek kje se boš nahajal naslednjih X dni, če bi te morali fizično poiskati.
Naslednji dan smo vsi dobili SMS o rezultatu - si predstavljam, da je vse delal sistem sam, brez ročnega vpisovanja. So nas kakih par sto (cel trajekt) obdelali v dveh urah - ene 6+ mest za odvzem vzorcev.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.992
9.111
113
39
MB
Sej to skozi poudarjamo tisti ki smo kao proti javnemu sektorju, da pač kot povsod, so tam vse sorte ljudi, oni pa bi nekak radi da verjamemo da so vsi vsaj 95 % uspešni iz meseca v mesec :D
 

ewok995

Zelenc'
17. okt 2020
1
0
1
no tega nikjer ne zasledim ali je mogoče iz štajerske it na izlet v Avstrijo ali to več ni možno zdaj ko smo na rdečem seznamu?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
V rdecem obmocju so restavracije ipd zaprte.

Nikjer ne zasledim kako je z sluzbenimi menzami. So te se dovoljene ali ne.