Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Saj vidiš da še podatkov ne znajo skupaj zbrati pa da bodo 750k potdil pošiljal. Veš kakšna zmešnjava bo to. Ni zdravstvo enako kot FURS. Sicer pa tole z digitalnimi sploh ni slabo. Bodo ljudje v prihodnosti prihranili kako uro časa kot pa hodili po upravnih enotah.
Ko si že ravno omenil FURS.

Ženi sem že pred časom zrihtal edavke, nima certifikata.

Zakaj FURS ne omogoči registracije SMSpassa brez obiska upravnih enot? Vse podatke že imajo, koda za edavke je enkrat že prišla na domači naslov, torej so vsi zahtevani koraki že narejeni. Manjka samo en klik v aplikacij eDavki- generiraj SMSpass.
Je to res taka znanost?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.006
113
Ko si že ravno omenil FURS.

Ženi sem že pred časom zrihtal edavke, nima certifikata.

Zakaj FURS ne omogoči registracije SMSpassa brez obiska upravnih enot? Vse podatke že imajo, koda za edavke je enkrat že prišla na domači naslov, torej so vsi zahtevani koraki že narejeni. Manjka samo en klik v aplikacij eDavki- generiraj SMSpass.
Je to res taka znanost?

To najbolje da njih vprašaš, kar se mene tiče ni. Sicer pa tudi ni znanost certigikata naročit.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Presenetljivo, nemška vlada je lagala in na podlagi tega so šli v nov lockdown.

 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Kdo pa je prišel na to bolano idejo. :bonk:

Hvala za info - probam. Bemti kak - spremeniti mail v si-pass - samo v katerega …


Kdorkoli je prišel na famozno idejo, da je uvedel Si-Pass z njihovo bolano logiko, je za jajca za obesiti.

SI-Pass trdovratno zavrača veljavno SI-GENCA potrdilo, e-zvem po novem gre samo preko SI-Pass, ki seveda ne "prepozna" digitalnega potrdila, SMSpass v SI-PaSS lahko aktiviraš samo, če imaš vpisano digitalno potrdilo ozr. preko upravne enote, do katere pa prideš le z predhodni naročilom preko maila ali telefona (covid pravila) in seveda ne moreš zbirati termina ... - jebe lud zbunjenog ...
Kdo je že minister za javno upravo? Oziroma koji k... sploh sprašujem - bo Hojs ali Simona strokovno komentirala situacijo. Ali morda Poklukar ...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in Kamele0N
2. okt 2007
3.592
2.033
113

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kdorkoli je prišel na famozno idejo, da je uvedel Si-Pass z njihovo bolano logiko, je za jajca za obesiti.

SI-Pass trdovratno zavrača veljavno SI-GENCA potrdilo, e-zvem po novem gre samo preko SI-Pass, ki seveda ne "prepozna" digitalnega potrdila, SMSpass v SI-PaSS lahko aktiviraš samo, če imaš vpisano digitalno potrdilo ozr. preko upravne enote, do katere pa prideš le z predhodni naročilom preko maila ali telefona (covid pravila) in seveda ne moreš zbirati termina ... - jebe lud zbunjenog ...
Kdo je že minister za javno upravo? Oziroma koji k... sploh sprašujem - bo Hojs ali Simona strokovno komentirala situacijo. Ali morda Poklukar ...
V Zvem se seveda pride z veljavno Sigenco. Sigenca pa mora biti osebna in ne kaka skupna, ki so ti jo priskrbeli v službi.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Bom pisal počasi - Si-Genca je osebna, “dvignjena” dve leti nazaj na upravni enoti.
Ne zvem, ne Si-Pass je ne upoštevata …
(Ok - obstaja možnost, da je certifikat zjahan - ampak ga primerjam z mojim in ni videti neke razlike).
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
danes zjutraj cetifikat (SIGEN) delal normalno na zVem (je pa bila aktiviran na zVem, še preden so začeli ponujat tudi SI-pass opcijo)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Certifikat poskusi inštalirati v kak drug browser. Saj menda imaš backup? Jaz imam instaliranega v treh browserjih in na telefonu, pa nimam z nobenim od njih problema pri dostopu do omenjenih portalov
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Kakšne kolobocije, in vse samo zaradi dopusta na Hrvaškem. Če bi Hrvati vedeli kaj vse smo pripravljati trpeti da gremo tja na dopust, bi še ene 3x povišali cene.
Sej v tej naši butasti državi tole rabiš, če hočeš it jest v gostilno, al pa kampirat v kamp. No razen za v cerkev se drenat pa ne rabiš, ane mesija.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Bom pisal počasi - Si-Genca je osebna, “dvignjena” dve leti nazaj na upravni enoti.
Ne zvem, ne Si-Pass je ne upoštevata …
(Ok - obstaja možnost, da je certifikat zjahan - ampak ga primerjam z mojim in ni videti neke razlike).
Email na sigenci mora biti enak kot pri zvem/si Pass.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Pa saj smo na tem forumu že večkrat pisali o tržavah s prijavo v eupravo. Podobna zgodba je z zvem. En cajt je samo s firefoxom delalo, potem pa je bil Chrome sposoben to vzpostaviti. Meni samo v chromu uspe priti noter, v firefoxu recimo ni šans.
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.596
67
48
Naloži :

si-trust-root.crt
sigen-ca-g2.xcert.crt
si-pass-ca.xcert.crt
sigen-ca.xcert.crt

Dela brez težav na Win in iOS napravah.
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Naloži :

si-trust-root.crt
sigen-ca-g2.xcert.crt
si-pass-ca.xcert.crt
sigen-ca.xcert.crt

Dela brez težav na Win in iOS napravah.
Sigenca mi ne dela na iPadu. Profile kao, da ni preverjen. Not verified. Ampak zanimivo. Ko sem ga v prvic naložil, je deloval. Potem sem certifikat z nekega razloga ostranil, ga naložil nazaj. Sedaj pa ne deluje več. Kakšna ideja?