Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Kaj mi lahko nekdo pameten tu gori razloži, zakaj potrebujemo digitalno potrdilo ali smsPASS za pridobitev potrdila o cepljenju. Kaj ni možno vsem, ki so bili cepljeni enostavno poslati to potrdilo po pošti?
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in McGiver

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.005
113
Saj vidiš da še podatkov ne znajo skupaj zbrati pa da bodo 750k potdil pošiljal. Veš kakšna zmešnjava bo to. Ni zdravstvo enako kot FURS. Sicer pa tole z digitalnimi sploh ni slabo. Bodo ljudje v prihodnosti prihranili kako uro časa kot pa hodili po upravnih enotah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, cappy in bizi

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Po pošti ne gre, saj se ne more zagotoviti, da bo res dotični in samo on dobil v roke.
Da se pa da vsaka stvar še dodatno zakomplicirati pa smo že večkrat dokazali. Ženi poskušam že nekaj dni urediti si-pass - pa še kar trdovratno zavrača Si-Genco. :bonk:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Po pošti ne gre, saj se ne more zagotoviti, da bo res dotični in samo on dobil v roke.
Da se pa da vsaka stvar še dodatno zakomplicirati pa smo že večkrat dokazali. Ženi poskušam že nekaj dni urediti si-pass - pa še kar trdovratno zavrača Si-Genco. :bonk:
Pri registraciji v si-pass moraš uporabiti isti mail, kot je naveden v Sigenci.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Saj vidiš da še podatkov ne znajo skupaj zbrati pa da bodo 750k potdil pošiljal. Veš kakšna zmešnjava bo to. Ni zdravstvo enako kot FURS. Sicer pa tole z digitalnimi sploh ni slabo. Bodo ljudje v prihodnosti prihranili kako uro časa kot pa hodili po upravnih enotah.
offtopic: zdaj veste zakaj ne gremo zmagat na Eurosong. Faking tragedija, če bi se to zgodilo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Čez dva tedna dobimo vsi polnoletni obvestilo za referendum "o vodah", zraven naj priložijo še kodo, ki ti v povezavi z davčno in zdravstveno številko zdovnlovda potrdilo.

Ja vem, preveč preprosto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in Ytbnd

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Čez dva tedna dobimo vsi polnoletni obvestilo za referendum "o vodah", zraven naj priložijo še kodo, ki ti v povezavi z davčno in zdravstveno številko zdovnlovda potrdilo.

Ja vem, preveč preprosto.
Je preprosto, samo kam potem s 100 ljudmi, ki sedaj delajo samo na temu da se folku štanca potrdila o cepljenju.

Isto kot sedaj ko dobivam domov pošto s statističnega urada če me lahko uslužbenec pokliče da mi postavi par vprašanj. Skoraj kot un vic o hasotu in mujotu in telefonu ... samo da to dejansko ni smešno. XX ljudi na statističnem uradu je tam samo zato da folk dnevno kliče in sprašuje, če bi uvedli online anketo bi morali na cesto in jasno ni nikomur v interesu (sploh ne šefom teh oddelkov, ki pa dejansko ne delajo nič).
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Čez dva tedna dobimo vsi polnoletni obvestilo za referendum "o vodah", zraven naj priložijo še kodo, ki ti v povezavi z davčno in zdravstveno številko zdovnlovda potrdilo.

Ja vem, preveč preprosto.

Bi šlo - ampak samo s povratnico. Pa vprašanje kaj z tistimi, ki že imamo e-identiteto.
Pri takih zadevah se kaže, da večina “odločevalcev” skoči in šele potem reče “hop”. Plačujemo pa mi.

edit: da ne bo nesporazuma - skočiti in hop je mišljeno na uvedbo dostopa in zahteve po e-identiteti in “reševanju” tik pred zdajci.
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Je preprosto, samo kam potem s 100 ljudmi, ki sedaj delajo samo na temu da se folku štanca potrdila o cepljenju.

Isto kot sedaj ko dobivam domov pošto s statističnega urada če me lahko uslužbenec pokliče da mi postavi par vprašanj. Skoraj kot un vic o hasotu in mujotu in telefonu ... samo da to dejansko ni smešno. XX ljudi na statističnem uradu je tam samo zato da folk dnevno kliče in sprašuje, če bi uvedli online anketo bi morali na cesto in jasno ni nikomur v interesu (sploh ne šefom teh oddelkov, ki pa dejansko ne delajo nič).
Jah, lohk bi hodil pucat okne na ministrstvo za kulturo.
Al pa če bi Simonitiju kar v DZ nosil šnopc v kantah, da bi revež zdržal kako sejo do konca.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.005
113
Je preprosto, samo kam potem s 100 ljudmi, ki sedaj delajo samo na temu da se folku štanca potrdila o cepljenju.

Isto kot sedaj ko dobivam domov pošto s statističnega urada če me lahko uslužbenec pokliče da mi postavi par vprašanj. Skoraj kot un vic o hasotu in mujotu in telefonu ... samo da to dejansko ni smešno. XX ljudi na statističnem uradu je tam samo zato da folk dnevno kliče in sprašuje, če bi uvedli online anketo bi morali na cesto in jasno ni nikomur v interesu (sploh ne šefom teh oddelkov, ki pa dejansko ne delajo nič).

Vsaj nekaj da delajo zadnjih 9 mesecev so pa drkali krce.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Ta EU semafor deluje na osnovi števila pozitivnih testov.

Mene pa zanima, zakaj mi testiramo 10x bolj od Nemcev, namreč po podatkih ECDC ima oranžna Nemčija med 1.000 in 2.500 testov na 100k prebivalcev v 14 dneh, mi pa >5.000 testov na 100k prebivalcev. Ker pa ta statistika kaže samo "več kot 5.000 testov", naj tu še dodam, da ima Slovenija pravzaprav 18.500 testov na 100k prebivalcev v 14 dneh, ker se v ECDC statistiko štejejo tudi hitri testi, saj ima Slovenija pojavnost pozitivnih testov uradno pod 4%.


Torej, oranžna Nemčija dela 10x manj testov, potrjeno okuženih na 100k imajo 3-4x manj od rdeče Slovenije, mrtvih na 100k imajo pa več kot rdeča Slovenija
Administrativna epidemija ostane.



Slovenska stroka (vsa čast izjemam) je pri tem upravljanju epidemije padla na izpitu kot je dolga in široka. Svetovalna skupina iz katere je izstopil edini epidemiolog že novembra, je bila dejansko kup urarjev, ki so popravljali traktor, potem pa smo se vsi skupaj čudili, da so traktorju na strmini odpovedale zavore.

Tudi nova svetovalna skupina ni kaj dosti boljša. Oslartije, nebuloze in nelogičnosti kar vrejo.