Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Če ti napišem ukrepe za prihodnost (recimo da jih janša danes objavi)

- Do sredine februarja obvezne FFP 2 maske javnih prostorih, trgovinah in javnem prmetu.
- Prepoved odhajanja od doma razen za nujne storitve (služba, trgovina, zdravstvo..),
- 2 m razdalje...
Zaprti hoteli, restavracije, bari ,muzeji...
-vsi javni dogodki in prireditve odpovedani,
- konec februarja odprtje smučišč za lokalce,
- gostilne samo take avay
...
saj včino imamo že sedaj razen FFP 2 mask.


Kaj bi rekel da to, da je Janez zblaznel ?
Am, vse to imamo tudi mi, pa dodatno še policijsko uro, zaprtega še veliko več, veliko dlje. Zaprte šole 3 mesece in še naprej,...da, tvoj vodja je zblaznel.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.518
9.216
113
seveda, saj se folk drzi obcinskih in regijskih omejitev in je tok vecja koncentracija.

vsako naselje ima neko priljubljeno tocko v naravi, in tam se pac zbere najvec ljudi...

nic presentljivega, se to dogaja na vseh turisticnih tockah.

hvalabogu, da se vsaj to lahko.
Sem že zgoraj napisal, da si butelj, če greš v gužvo. Imaš celo je... REGIJO na voljo, ampak ne, ti moraš iti tja, kjer so vse ovce iz te regije zbumbane skupaj. Ne moreš it na bližnji ali pa daljni hrib, kjer boš srečal 5 ljudi. Je treba it v gužvo.
Takim ovcam brez trohice osnovne pameti ne pomaga noben predpis, ne nič drugega.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Sem že zgoraj napisal, da si butelj, če greš v gužvo. Imaš celo je... REGIJO na voljo, ampak ne, ti moraš iti tja, kjer so vse ovce iz te regije zbumbane skupaj. Ne moreš it na bližnji ali pa daljni hrib, kjer boš srečal 5 ljudi. Je treba it v gužvo.
Takim ovcam brez trohice osnovne pameti ne pomaga noben predpis, ne nič drugega.
Meni se realno zdi večji butelj tisti, ki verjame, da bo virus kar preskakoval med ljudmi, če jih je večja količina na isti lokaciji (pa ravno ne ležijo en na drugem) na prostem. Po pravilih, če je manj kot 2m, imajo itak še masko gor, če se slučajno s kom pogovarjaš. Torej se bo zgodilo kaj? Nič. Je pa lepo videti, kako vas operejo, da se bojite lastne sence in boste vlačili ženo in mulce na sosednji bogu za hrbtom hrib še naslednjih 10 let.

Dejansko se nekateri že bojite živet in vdihnit isti zrak, kot ga nekdo drug 20m proč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej in ametist

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.794
-247
113
Sem že zgoraj napisal, da si butelj, če greš v gužvo. Imaš celo je... REGIJO na voljo, ampak ne, ti moraš iti tja, kjer so vse ovce iz te regije zbumbane skupaj. Ne moreš it na bližnji ali pa daljni hrib, kjer boš srečal 5 ljudi. Je treba it v gužvo.
Takim ovcam brez trohice osnovne pameti ne pomaga noben predpis, ne nič drugega.
Pravzaprav nimaš cele regije na voljo, ampak le občino. Izven občine koliko je meni znano greš lahko samo za namen rekreacije (ki jo v tvoji občini ni), ne pa za izlet v lepem vremenu - ki pač ni rekreacija.
Al so kaj spet spremenili?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.518
9.216
113
Vse sorte stisk je. Sam sej vidiš, nekaterim je to...mah, poiščeš šiht, kaj pa čakajo......
Vsaka taka zgodba je žalostna. AMPAK: ko takšen človek sedi doma in jamra že pol leta, potem ga jaz pač črtam iz mojega radarja. Ja, če ne gre in veš, da ne bo šlo še vsaj celo leto, potem gremo naprej. Iščeš alternative, da bo doma za jest. Jaz sem delal vse živo, ko je zagustilo, da je bilo za jest. Ne pa doma čakal in jokal.

Isto velja za nasedle investicije: jeba, pač poslovno tveganje. Kaj naj mu sedaj jaz naredim? Če je bil pameten, ni šel preko meje in bo pregural, če ni, bo pač zadeva šla v prodajo. Sam sem več kot desetletje nazaj spušil 100 jurjev. In? Ja, jeba je bila, ampak nisem ostal dolžan nobenemu, delal sem kot svinja cele dneve in smo preživeli. Pa dobro lekcijo sem iz tega potegnil. Nisem pa jokcal po forumu, da so pa okoliščine krive, pa kako se moram vsem smilit in da mi morajo pomagati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in tomi

sad

Guru
24. avg 2007
20.518
9.216
113
Pravzaprav nimaš cele regije na voljo, ampak le občino. Izven občine koliko je meni znano greš lahko samo za namen rekreacije (ki jo v tvoji občini ni), ne pa za izlet v lepem vremenu - ki pač ni rekreacija.
Al so kaj spet spremenili?
Ja, rekreacija je regija. A sprehod ni rekreacija? Pač greš na hitro hojo.
Pa še to: če jaz vem gre za INDIVIDUALNO rekrekreacijo, kar pomeni, da 5 družin ni ravno to to.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Pa pojdimo iz politike nazaj na korono:

:cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:Povprečje minulih sedmih dni je 1297 okužb. :cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:

Upam, da se moji otroci tako veselijo šole kot jaz. :evil::evil::evil:

PS: Jaz bi držal vse zaprto še naprej, razen vrtcev in šol (1-5 razred, ne samo prve triade).
Zelo velik upad pozitivnih PCR testov glede na prejsnje torke. Smo na dobri poti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ted

sad

Guru
24. avg 2007
20.518
9.216
113
Meni se realno zdi večji butelj tisti, ki verjame, da bo virus kar preskakoval med ljudmi, če jih je večja količina na isti lokaciji (pa ravno ne ležijo en na drugem) na prostem. Po pravilih, če je manj kot 2m, imajo itak še masko gor, če se slučajno s kom pogovarjaš. Torej se bo zgodilo kaj? Nič. Je pa lepo videti, kako vas operejo, da se bojite lastne sence in boste vlačili ženo in mulce na sosednji bogu za hrbtom hrib še naslednjih 10 let.

Dejansko se nekateri že bojite živet in vdihnit isti zrak, kot ga nekdo drug 20m proč.
Dej prosim te, ne delaj se butla. Malo poglej fotke, kako se folk gužva, pa potem piši o 2m in maski. Butli so butli in boli njih đoko za maske in razdaljo.
To spodaj so vse ena družina, a ne? Pa vsi imajo razdaljo in maske gor.

To so samo vzorčne fotke. Trenutno ne najdem še bolj zanimivih fotk, ko se folk drži navodil. Ko so vsi nagužvani.

8752019.jpg


8752026.jpg


In ja, jaz raje peljem družino nekam na samo, pa se sploh ne rabimo obremenjevati s tem, ter lahko uživamo brez mask in na svežem zraku. Varno.
8683100.jpg
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.794
-247
113
Ja, rekreacija je regija. A sprehod ni rekreacija? Pač greš na hitro hojo.
Pa še to: če jaz vem gre za INDIVIDUALNO rekrekreacijo, kar pomeni, da 5 družin ni ravno to to.
Pustimo zdej izigravanje predpisov.
Torej omejitve na občine še veljalo, razen za individualno rekreacijo.
Če grem do koseškega bajerja malo posedet na klopco, (recimo da to ni rekreacija) pa sem npr iz Medvod je prepovedano. ??
Al pa nekdo iz Medvod po sedaj veljavnih odlokih ne sme k nekomu v LJ na obisk. ker gre preko meje občine.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Dej prosim te, ne delaj se butla. Malo poglej fotke, kako se folk gužva, pa potem piši o 2m in maski. Butli so butli in boli njih đoko za maske in razdaljo.
To spodaj so vse ena družina, a ne? Pa vsi imajo razdaljo in maske gor.

Pa trenutno ne najdem še bolj zanimivih fotk, ko se folk drži navodil. Ko so vsi nagužvani.

8752019.jpg


8752026.jpg


In ja, jaz raje peljem družino nekam na samo, pa se sploh ne rabimo obremenjevati s tem, ter lahko uživamo brez mask in na svežem zraku. Varno.
Ti imaš čisto pojme pomešane.

1. Na rekreacijo v drugo regijo/občino/kraj greš lahko individualno sam ali pa cela družina. Nobenega pravila ni koliko različnih družin sme biti na neki lokaciji rekreacije kot si ti to predstavljaš.

2. Vidim ljudi, ki se rekreirajo v naravi na soncu. Tu virusa ne bo noben pobral od nekoga drugega, če te to tako skrbi. Bo ga pa v proizvodnji hali/v pisarni, kjer mora isti človek delat 8 ur na dan vsak dan z drugimi ljudmi. To te pa ne skrbi, kajne? Ti ne potegne, da kje so pravi generatorji okužb? Sigurno ne vikend obiskovalci narave, pa čeprav jih je več na isti.

Ampak ti si odgovoren in tuliš v sonce s svojega hribčka. Varen si!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car in kalbo

Floki

Guru
6. sep 2007
9.904
3.025
113
Am, vse to imamo tudi mi, pa dodatno še policijsko uro, zaprtega še veliko več, veliko dlje. Zaprte šole 3 mesece in še naprej,...da, tvoj vodja je zblaznel.

Ja pa tudi policijsko uroo imajo od 20-6h ne kot mi od 21h.

Janez je morda tvoj "vodja", moj ne jaz ga nisem volil.

Samo jamrat znaš kot ta pravi razvajen slovenec srednje generacije.

Ti imaš čisto pojme pomešane.

1. Na rekreacijo v drugo regijo/občino/kraj greš lahko individualno sam ali pa cela družina. Nobenega pravila ni koliko različnih družin sme biti na neki lokaciji rekreacije kot si ti to predstavljaš.

2. Vidim ljudi, ki se rekreirajo v naravi na soncu. Tu virusa ne bo noben pobral od nekoga drugega, če te to tako skrbi. Bo ga pa v proizvodnji hali/v pisarni, kjer mora isti človek delat 8 ur na dan vsak dan z drugimi ljudmi. To te pa ne skrbi, kajne? Ti ne potegne, da kje so pravi generatorji okužb? Sigurno ne vikend obiskovalci narave, pa čeprav jih je več na isti.

Ampak ti si odgovoren in tuliš v sonce s svojega hribčka. Varen si!

1. Ne nimaš prav, pri rekreaciji moraš ohranjati 3 metre razlike če ni ista družina
2. ne nimaš prav če se okužiš ker ne ohranjašrazdalje pod točko 1. potem ni prvi problem v službi ali doma kjer si nekoga okužil ampak na rekreaciji kjer si se okužil.

Ti nimaš osnovnih dejstev v svoji glavi poštimanih. In ne ni nujno da se boš na rekreaciji okužil, če tisti zraven katerega stojih ni okužen se pač ne boš okužil. Kužne je ca 5 % populacije od tega jih bi moralo biti precej doma. Zdaj pa zračunaj kakšna je verjetnost.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ti imaš čisto pojme pomešane.

1. Na rekreacijo v drugo regijo/občino/kraj greš lahko individualno sam ali pa cela družina. Nobenega pravila ni koliko različnih družin sme biti na neki lokaciji rekreacije kot si ti to predstavljaš.

2. Vidim ljudi, ki se rekreirajo v naravi na soncu. Tu virusa ne bo noben pobral od nekoga drugega, če te to tako skrbi. Bo ga pa v proizvodnji hali/v pisarni, kjer mora isti človek delat 8 ur na dan vsak dan z drugimi ljudmi. To te pa ne skrbi, kajne? Ti ne potegne, da kje so pravi generatorji okužb? Sigurno ne vikend obiskovalci narave, pa čeprav jih je več na isti.

Ampak ti si odgovoren in tuliš v sonce s svojega hribčka. Varen si!
Točno tako.
Tudi sami smo bili v jeseni in pred novim letom večkrat v polhovgrajskih hribih (Grmada, Tošč), kjer je bila kar precejšnja gužva, tudi razdalje ni bilo glih neke.
No, tam se nisem okužil.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Pustimo zdej izigravanje predpisov.

Aja v tem primeru bi se "igrali by-the-book" v vseh ostalih primerih se pa na polno išče izgovore in z mirno vestjo zaobhaja oz. krši odloke?
Zakaj se tudi v tem primeru ne bi uporabilo domišljije in policaju v primeru kontrole lepo obrazložilo, da se greš rekreairat nekam na enega od N načinov, ki v tvoji občini pač niso na voljo oz. niso optimalni? Čemu dvojna merila?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.518
9.216
113
sad o optičnem zoomu in perspektivi še nisi slišal?
Po fotki sodeč, če vzameš meter, eni niso niti cm narazen. :nigladek:
Dejansko so več ali manj na fotki kar ok pokupčkani. Komplicirate v 3 pm.
To sem samo dal janezu na hitro prikaz (se mi ne da iskati fotk, ki kažejo totalno gužvo), kako se držijo 2m narazen in imajo maske gor.
1. Na rekreacijo v drugo regijo/občino/kraj greš lahko individualno sam ali pa cela družina. Nobenega pravila ni koliko različnih družin sme biti na neki lokaciji rekreacije kot si ti to predstavljaš.
Če jaz kaj vem greš lahko na rekreacijo preko občinske meje LE ZNOTRAJ SVOJE REGIJE. Tako da, preden pišeš, da imam jaz vse pojme pomešane, malo preveri, kakšne neumnosti pišeš in ljudi zavajaš.