Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.933
113
Ja, ti fantje mislijo, da je človek robot, ki sam zamenja software in se prekvalificira.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.313
-8.448
113
Še večji problem je en kup nasedlih investicij. Ogromno ljudi je v mojem okolišu zadnja leta gradilo/dozidavalo nastavitvene kapacitete, ki bodo še kar nekaj časa bolj kot ne prazne. Puf pa ne izgine
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.933
113
Vse sorte stisk je. Sam sej vidiš, nekaterim je to...mah, poiščeš šiht, kaj pa čakajo......
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.634
230
113
ja in? tok hudo spet ni, bomo ze potrpel do volitev.

mogoce se bo pa tud jj zacel malo bolj primerno obnasat, pa mi bo celo vsec.

upanja polna kapa. do jj sprememb ali pa do volitev.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.973
814
113
ja in? tok hudo spet ni, bomo ze potrpel do volitev.

a potem pa resno misliš, da bo kaj bolje/drugače?

JJ ima stabilno volilno bazo (ti so prepričani že vrsto let in jih ne premakneš).. posledično ima garantiranih tistih 20-25% glasov
alternativa je pa pri vsakih volitvah ena druga.. Cerar dva mandata nazaj, potem Šarec, sedaj Damijan...ljudje pa - eni bi nekaj novega, drugi bi bili tradicionalno SD.. in se ti preostali glasovi razdelijo med ostale stranke, ki vsaka dobi 5-15%.. nobena pa omembe vrednega procenta oz. JJ ne sežejo do kolen.. posledično morajo kombinirat in usklajevat.. pa vsi vemo kakšno je kosilo, če ga kuha (pre)več ljudi

dokler ne bomo imel dveh treh velikih - bodo volitve vedno loterija, ljudje razdvojeni.. rezultati in način vladanja pa vedno kompromis in bolj al manj očitna skrb za svojo lastno rit
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.634
230
113
sem že zadnjič napisal.

če bi bile zdele volitve in bi se anketa od zadnjič uresničila bi bile stranke lepo razdeljene. Koalicija SD, LMŠ, Levica, opozicija SDS in NSI. In zato se SD, LMŠ in Levica tako zelo trudijo da bi prišli do predčasnih volitev. In zato se tud SMC trenutno tako oklepa koalicije, kjer imajo vsaj nekaj moči, v KULu bi bili pa zadnja briga.

SDS - 20%
SD - 12%
LMŠ - 11%
Levica - 10%
NSi - 5%
Desus - 3%
SAB - 3%
SNS - 1%
SMC - 0,7%

neopredeljeni - 24%

49% jih podpira nezaupnico

Karl kot mandatar ima podpore 50%

da je vlada neuspešno 61%

ne vem pa kam spada voxpopuli, na levo ali desno...

moreš vedit, da na naslednjih volitvah bo odpadlo nekaj levih strank. njihovi glasovi bojo šli h nekomu drugemu na levi. pa tud če ne, je še vedno dovolj glasov za večino treh strank.

je pa to res problem levih, ker so zdele enostavno prevec razdrobljeni. Zadnjič je to že naglas povedala una teta od SMC. Tukaj se bo sigurno moralo nekaj spremenit.
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.911
3.028
113
Če se levica in Šarec že maca niso mgli zmenit kaj bi radi, kaj bo leta 2022 drugače, pa tudi če bodo sam tri stranke. Prevelik ego ima vsak od njih zato pa nič ne deluje.
 
19. jul 2007
2.767
1.495
113
Pa pojdimo iz politike nazaj na korono:

:cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:Povprečje minulih sedmih dni je 1297 okužb. :cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:

Upam, da se moji otroci tako veselijo šole kot jaz. :evil::evil::evil:

PS: Jaz bi držal vse zaprto še naprej, razen vrtcev in šol (1-5 razred, ne samo prve triade).
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: novaa, Romzi in Car

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.453
4.552
113
Pa pojdimo iz politike nazaj na korono:

:cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:Povprečje minulih sedmih dni je 1297 okužb. :cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:

Upam, da se moji otroci tako veselijo šole kot jaz. :evil::evil::evil:

PS: Jaz bi držal vse zaprto še naprej, razen vrtcev in šol (1-5 razred, ne samo prve triade).
Se nekako strinjam, seveda se to ne bo zgodilo.

Bolj me zanima ali se res še nihče iz stroke in medijev ni vprašal o idiotizmu gledanja števila okuženih na dan in računat povprečje, ter celo vezaz ukrepe na to? Število ukuženih je popolnoma random cifra, ki ne pove ničesar. Če hočem imeti danes 3000 okuženih, bom pač potestiral malo več ali večkrat. Če hočem manj, pa manj. To ni cifra na katero se lahko zanašam. Seveda vladi blazno paše, saj pojačajo testiranje, dobijo več okužb in glej glej nič ne moremo odpret.

Ampak razumem, da vlada to naredi, ker so itak idioti in bodo držali tole stanje do večnosti, če se bo dalo, saj jim paše. Ne razumem vseh ostalih, ki so sprejeli take pogoje in zdaj računajo povprečje pri čemur jim vlada servira številke kot sama želi. Halo?
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.911
3.028
113
Se nekako strinjam, seveda se to ne bo zgodilo.

Bolj me zanima ali se res še nihče iz stroke in medijev ni vprašal o idiotizmu gledanja števila okuženih na dan in računat povprečje, ter celo vezaz ukrepe na to? Število ukuženih je popolnoma random cifra, ki ne pove ničesar. Če hočem imeti danes 3000 okuženih, bom pač potestiral malo več ali večkrat. Če hočem manj, pa manj. To ni cifra na katero se lahko zanašam. Seveda vladi blazno paše, saj pojačajo testiranje, dobijo več okužb in glej glej nič ne moremo odpret.

Ampak razumem, da vlada to naredi, ker so itak idioti in bodo držali tole stanje do večnosti, če se bo dalo, saj jim paše. Ne razumem vseh ostalih, ki so sprejeli take pogoje in zdaj računajo povprečje pri čemur jim vlada servisa številke kot sama želi. Halo?

Zanimivo da so vse vlade na svetu tudi idiotke ker ukrepajo enako glede na število okuženih ki jih dobijo s testiranji. Ali je samo naša taka?
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.933
113
Naša je po novem letu naredila paniko zarad rekorrrda, nemška je rekla, počakajmo še en teden do dva, ker je ta skok posledica netestiranja med prazniki. Čutiš razliko?
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.663
501
113
41
povsod malo
Se nekako strinjam, seveda se to ne bo zgodilo.

Bolj me zanima ali se res še nihče iz stroke in medijev ni vprašal o idiotizmu gledanja števila okuženih na dan in računat povprečje, ter celo vezaz ukrepe na to? Število ukuženih je popolnoma random cifra, ki ne pove ničesar. Če hočem imeti danes 3000 okuženih, bom pač potestiral malo več ali večkrat. Če hočem manj, pa manj. To ni cifra na katero se lahko zanašam. Seveda vladi blazno paše, saj pojačajo testiranje, dobijo več okužb in glej glej nič ne moremo odpret.

Ampak razumem, da vlada to naredi, ker so itak idioti in bodo držali tole stanje do večnosti, če se bo dalo, saj jim paše. Ne razumem vseh ostalih, ki so sprejeli take pogoje in zdaj računajo povprečje pri čemur jim vlada servisa številke kot sama želi. Halo?
Meni tudi okužbe na dan ne pomenijo nič. Kazalnik ali 101x spremenjen semafor bi moral biti na to koliko jih je v bolnišnicah in koliko jih je na intenzivni.
S temi hitrimi testi je za njih win win situacija 2 miljona je šlo tapravim pa vsak dan imajo +500 novo odkritih še 2x toliko jih pa zgrešijo s testom.
Dodatni bonus: ravno sedaj, ko bi se moralo začet sproščat odkrijejo britanski sev.
Še malo pa bomo res na 50 metrov zaprti.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.453
4.552
113
Zanimivo da so vse vlade na svetu tudi iditke ker ukrepajo enako glede na število okuženih ki jih dobijo s testiranji. Ali je samo naša taka?
Ostali me niti ne zanimajo, ker delajo dokaj razumno, ukrepe sprejemajo razumno, gre se jim za šolstvo in otroke v šoli, gre se jim za gospodarstvo in so ukrepi za pomoč takojšnji in transparentni. Pri nas ni nič od tega, razen da v čelavega porinejo baterijo, da odmomlja svoje, popoldan pa išče zarotnike.
 
19. jul 2007
2.767
1.495
113
Bolj me zanima ali se res še nihče iz stroke in medijev ni vprašal o idiotizmu gledanja števila okuženih na dan in računat povprečje, ter celo vezaz ukrepe na to? Število ukuženih je popolnoma random cifra, ki ne pove ničesar. Če hočem imeti danes 3000 okuženih, bom pač potestiral malo več ali večkrat. Če hočem manj, pa manj. To ni cifra na katero se lahko zanašam. Seveda vladi blazno paše, saj pojačajo testiranje, dobijo več okužb in glej glej nič ne moremo odpret.
Ker ni idiotizem.
Janez40 daj poišči vse zapise iz sept in oktobra, ko smo imeli vseskozi med 3 in 4 % delež potrjenih na testih, so epidemiologi rekli, da je itak brezveze, teh 3-4 % je napaka testa, če več ljudi testiraš, imaš več okuženih, ampak % je enak
ko smo prišli na + 20 % so pametnjakoviči utihnili
sedaj smo očitno že tako dolgo na 25 %, da so pozabili da smo včasih z istimi testi in isto metodologijo (PCR) bili na 3-4 %, in sedaj razlagajo da je itak brezveze, teh 25 % je napaka testa, če več ljudi testiraš, imaš več okuženih, ampak % je enak
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

Floki

Guru
6. sep 2007
9.911
3.028
113
Ostali me niti ne zanimajo, ker delajo dokaj razumno, ukrepe sprejemajo razumno, gre se jim za šolstvo in otroke v šoli, gre se jim za gospodarstvo in so ukrepi za pomoč takojšnji in transparentni. Pri nas ni nič od tega, razen da v čelavega porinejo baterijo, da odmomlja svoje, popoldan pa išče zarotnike.

Če ti napišem ukrepe za prihodnost (recimo da jih janša danes objavi)

- Do sredine februarja obvezne FFP 2 maske javnih prostorih, trgovinah in javnem prmetu.
- Prepoved odhajanja od doma razen za nujne storitve (služba, trgovina, zdravstvo..),
- 2 m razdalje...
Zaprti hoteli, restavracije, bari ,muzeji...
-vsi javni dogodki in prireditve odpovedani,
- konec februarja odprtje smučišč za lokalce,
- gostilne samo take avay
...
saj včino imamo že sedaj razen FFP 2 mask.


Kaj bi rekel da to, da je Janez zblaznel ?