Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.523
267
113
Menda je na koseškemu bajerju te dni več ljudi kot jih je bilo sploh kadarkoli v zadnjih 20 letih.

seveda, saj se folk drzi obcinskih in regijskih omejitev in je tok vecja koncentracija.

vsako naselje ima neko priljubljeno tocko v naravi, in tam se pac zbere najvec ljudi...

nic presentljivega, se to dogaja na vseh turisticnih tockah.

hvalabogu, da se vsaj to lahko.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
V par mesecih bomo nazaj po starem in vse nadoknadili, brez skrbi. Razen tistih, ki so/bodo ostali brez služb/firm in denarja. Romantike je že zdavnaj konec.

Ljudje hočejo delat in živet, otroci šolat, ne pa tole stopicanje na mestu in sprehajanje okoli bajte.

Ljudje definitivno nočejo delati, delati morajo zato da preživijo. Tudi otroci se nočejo šolati, ampak spet morajo zato da se indoktirnirajo v kapitalizem.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ljudje definitivno nočejo delati, delati morajo zato da preživijo. Tudi otroci se nočejo šolati, ampak spet morajo zato da se indoktirnirajo v kapitalizem.

Zanimivo...
Jaz delam tisto, kar mi je všeč. In to je moja služba... Ah... Ure niso važne, važno je, da uživam ko...
Moja žena enako...
Moj sin si ne more zamislit, da ne bi delal, kar dela, hčerka pa "bi padla ven" iz istega razloga...
Če ti ne delaš, kar ti je všeč, mi je res žal in upam, da boš enkrat našel nekaj, kar rad delaš in tam uspel... :cool:
Aja, da ti odgovorim - VSI radi delamo!!!
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino, tomi in jest5

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Zanimivo...
Jaz delam tisto, kar mi je všeč. In to je moja služba... Ah... Ure niso važne, važno je, da uživam ko...
Moja žena enako...
Moj sin si ne more zamislit, da ne bi delal, kar dela, hčerka pa "bi padla ven" iz istega razloga...
Če ti ne delaš, kar ti je všeč, mi je res žal in upam, da boš enkrat našel nekaj, kar rad delaš in tam uspel... :cool:
Aja, da ti odgovorim - VSI radi delamo!!!

Oh ja. Jaz bi rekel da rad služiš denar, ne pa delaš. Če bi delal to kar zdaj, ampak zastonj, bi še vedno to delal in vsak dan?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in msenjur

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Oh ja. Jaz bi rekel da rad služiš denar, ne pa delaš. Če bi delal to kar zdaj, ampak zastonj, bi še vedno to delal in vsak dan?

Ja... :fredi:
Denar, ki ga dobim, je pač nekaj, s čem plačam položnice... Nimam vikenda, niti dobrega avta (ker mi je vseeno, samo da me pripelje), dam pa ogromno na to, da smo srečni... Cela družina...
Če ti to ni jasno, kaj ti naj, upam, da ti enkrat bo...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.863
113
Ja... :fredi:
Denar, ki ga dobim, je pač nekaj, s čem plačam položnice... Nimam vikenda, niti dobrega avta (ker mi je vseeno, samo da me pripelje), dam pa ogromno na to, da smo srečni... Cela družina...
Če ti to ni jasno, kaj ti naj, upam, da ti enkrat bo...
Poznam eno družino, ki zdele nima kaj v usta dat, ker sta oba v turizmu.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Jaz sploh ne vem, kaj turistični delavci in gostinci sploh čakajo. Normalno še par let ne bodo delali. Čakajo in čakajo, namesto da bi si šiht poiskali.

Če delaš xx let v turizmu, ti je "spolzel" v vsako poro in organ tvojega telesa... Drugega ne znaš... OK, lahko si smetar, raznašaš časopise (ah, ni šans, da prideš zraven pri obojem) ali pa? Kaj predlagaš? Deliš službe?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Če delaš xx let v turizmu, ti je "spolzel" v vsako poro in organ tvojega telesa... Drugega ne znaš... OK, lahko si smetar, raznašaš časopise (ah, ni šans, da prideš zraven pri obojem) ali pa? Kaj predlagaš? Deliš službe?
Meni se zdi, da jim je tak zlezel v vsako poro, da so preleni za novi šiht.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.097
113
39
MB
Zanimivo...
Jaz delam tisto, kar mi je všeč. In to je moja služba... Ah... Ure niso važne, važno je, da uživam ko...
Moja žena enako...
Moj sin si ne more zamislit, da ne bi delal, kar dela, hčerka pa "bi padla ven" iz istega razloga...
Če ti ne delaš, kar ti je všeč, mi je res žal in upam, da boš enkrat našel nekaj, kar rad delaš in tam uspel... :cool:
Aja, da ti odgovorim - VSI radi delamo!!!

to je velik del problema pri nas, da je 95 % ljudi neskončno tečnih in nadrkanih, ker so v neki službi ki jim niti slučajno ne ustreza, ker so pač izbrali varnost, namesto svoje sreče
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.863
113
Jaz sploh ne vem, kaj turistični delavci in gostinci sploh čakajo. Normalno še par let ne bodo delali. Čakajo in čakajo, namesto da bi si šiht poiskali.
Ker lahko kar šiht najdeš, kr tko čez noč? Prej si 20 let učil smučanje, pol pa rečeš zvečer en dan, bom šiht najdu in greš nasledn dan zjutri v nov šiht sred epidemije, ko je trg dela v krču....
 
  • Haha
Reactions: Cash

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Tja - pa se naj malo bolj potrudijo. Še bolje bi bilo, da se spomnijo kaj takega, da odprejo firmo in še koga zaposlijo. Samo neeee - pri nas je pač tako, da folk med epidemijo samo leži na kavču, gleda televizijo in jezi JJa in Hojsa ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Za začetek bi bilo dobro, če bi vlada vsaj za dva dni vnaprej vedela, kakšni bodo ukrepi in kakšna bo ali ne bo pomoč podjetjem in to javnosti tudi predstavila.
Marsikdo bi tako že spomladi, najkasneje pa oktobra vse skupaj zaprl in se prekvalificiral v dostavljavca hrane.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car in kalbo

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.863
113
Tja - pa se naj malo bolj potrudijo. Še bolje bi bilo, da se spomnijo kaj takega, da odprejo firmo in še koga zaposlijo. Samo neeee - pri nas je pač tako, da folk med epidemijo samo leži na kavču, gleda televizijo in jezi JJa in Hojsa ...
Sej si sarkastičen ane? Ker to zgoraj je primer, ki ga poznam in smo za novo leto govorili. Kaj pa družinske gostilne, kjer cela familija živi od tega. Tud kle se sicer z dostavo da nekaj rešit, ne pa vsega. Nč kr tko mal za hec, je treba šiht poiskat. Pol bo pa vlada rekla čez en mesec, ja odpret vse. Na vse to se pozablja.