Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
To sem samo dal janezu na hitro prikaz (se mi ne da iskati fotk, ki kažejo totalno gužvo), kako se držijo 2m narazen in imajo maske gor.

Če jaz kaj vem greš lahko na rekreacijo preko občinske meje LE ZNOTRAJ SVOJE REGIJE. Tako da, preden pišeš, da imam jaz vse pojme pomešena, malo preveri, kakšne neumnosti pišeš in ljudi zavajaš.
Ok znotraj svoje regije. Kul. Ostalo si pa spregledal, kajne?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-212
113
sad o optičnem zoomu in perspektivi še nisi slišal?
Po fotki sodeč, če vzameš meter, eni niso niti cm narazen. :nigladek:
Dejansko so več ali manj na fotki kar ok pokupčkani. Komplicirate v 3 pm.
Veš da je slišal o zoomu. Zato je tudi nastavil teleobjektiv, da izgleda vse bolj nagužvano.
Razen otrok na sliki, ki se stiskajo k materam je povsod razdalja ustrazna.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Veš da je slišal o zoomu. Zato je tudi nastavil teleobjektiv, da izgleda vse bolj nagužvano.
Razen otrok na sliki, ki se stiskajo k materam je povsod razdalja ustrazna.
Pa tudi, če ne bi bila. Je narod res že tako opran, da misli, da bo virus kar preskočil, če človeka stojita blizu eden drugemu? Še Fafangel je razlagal, da so maske na prostem neumne, ker možnost, da se okužiš ZUNAJ je minimalna in v širši sliki nepomembna. Generatorji okužb so popolnoma drugje.

Tu imamo pa osebke, ki zganjajo paniko že, če vidijo na svojem praznem hribčku drugega gor lesti. Madona no.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Veš da je slišal o zoomu. Zato je tudi nastavil teleobjektiv, da izgleda vse bolj nagužvano.
Razen otrok na sliki, ki se stiskajo k materam je povsod razdalja ustrazna.
Jaz nisem nič nastavljal, ker so to fotke iz mariborskega pohorja, objavljene v medijih.
In ja, vidim na eni fotki ima en froc kar dve mami pa tri fotre.
Pa tudi, če ne bi bila. Je narod res že tako opran, da misli, da bo virus kar preskočil, če človeka stojita blizu eden drugemu? Še Fafangel je razlagal, da so maske na prostem neumne, ker možnost, da se okužiš ZUNAJ je minimalna in v širši sliki nepomembna. Generatorji okužb so popolnoma drugje.

Tu imamo pa osebke, ki zganjajo paniko že, če vidijo na svojem praznem hribčku drugega gor lesti. Madona no.
Dej še kaj nakladaj: jaz ne zganjam nobene panike, tudi se ne umikam na drugo stran ceste, če gre nekdo mimo mene. Delam pa vse, kar se da, da je možnost minimalna. In nisem tak butel, da bom šel se jajcat v največjo gnečo. V kateri TVOJIH 2m razdalje in mask VEČINA NE UPOŠTEVA. Samo to sem ti hotel zapisat, ker po tvojem vsi vse upoštevajo. No, sedaj si spremenil, da je minimalna možnost, da se virus zunaj prenese. S tem se strinjam, ampak to je drugo od tega, da vsi nosijo maske, če so na manj kot 2 m. Kar je čista laž s tvoje strani, isto kot je bila laž glede regij.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
a ni blo enkrat nekje rečeno, da je možnost okužbe pri "10+ minutnem stiku v zaprtem prostoru"?
če zunaj nekoga srečam ne bežim na drugo stran ulice... objemal se pa tud prej nkol prov fejst inkol nismo :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-212
113
Pa tudi, če ne bi bila. Je narod res že tako opran, da misli, da bo virus kar preskočil, če človeka stojita blizu eden drugemu? Še Fafangel je razlagal, da so maske na prostem neumne, ker možnost, da se okužiš ZUNAJ je minimalna in v širši sliki nepomembna. Generatorji okužb so popolnoma drugje.
Khmm, nek petek, ko so vozili z avtomobili mimo parlamenta, je pa znal virus preskakovat celo iz enega avtomobila v drug avtomobil. Tako zelo, da so morali posredovat policaji. :evil: :evil: :evil:
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Jaz nisem nič nastavljal, ker so to fotke iz mariborskega pohorja, objavljene v medijih.
In ja, vidim na eni fotki ima en froc kar dve mami pa tri fotre.

Dej še kaj nakladaj: jaz ne zganjam nobene panike, tudi se ne umikam na drugo stran ceste, če gre nekdo mimo mene. Delam pa vse, kar se da, da je možnost minimalna. In nisem tak butel, da bom šel se jajcat v največjo gnečo. V kateri TVOJIH 2m razdalje in mask VEČINA NE UPOŠTEVA. Samo to sem ti hotel zapisat, ker po tvojem vsi vse upoštevajo. No, sedaj si spremenil, da je minimalna možnost, da se virus zunaj prenese. S tem se strinjam, ampak to je drugo od tega, da vsi nosijo maske, če so na manj kot 2 m. Kar je čista laž s tvoje strani, isto kot je bila laž glede regij.
Ne se preveč zaganjat, boš še kam padel. Nisem napisal, da imajo vsi maske na 2m, ampak da naj bi jih imeli. Vidiš razliko?
In tudi, če jih nimajo, sem napisal, da je možnost okužbe minimalne oz. je v širšem kontekstu praktično ni. In vse tole ropotanje o ljudeh na istih lokacijah zunaj je butasto in realno tudi ni prepovedano.

Generatorji okužb so popolnoma drugje, ampak to pa nobenega ne zanima, kajne. Važno, da jamraš, ker jih je po tvoje preveč na par m2 v naravi. A svoj hrib si že označil in z ograjo zaprl, da kdo drug ne ogrozi tvojega maksimuma v boju proti virusu? Upam, da na šiht ne hodiš ne ti, ne žena, v trgovino tudi ne in sploh ven iz bajte ne, ker to potem ni maksimum. Pa to, da ne greš na drugi konec ceste, če koga srečaš (kaj sploh delaš zunaj bajte?) tudi ni MAKSIMUM, ki ga lahko daš v tem boju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.469
113

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Meni se realno zdi večji butelj tisti, ki verjame, da bo virus kar preskakoval med ljudmi, če jih je večja količina na isti lokaciji (pa ravno ne ležijo en na drugem) na prostem. Po pravilih, če je manj kot 2m, imajo itak še masko gor, če se slučajno s kom pogovarjaš. Torej se bo zgodilo kaj? Nič. Je pa lepo videti, kako vas operejo, da se bojite lastne sence in boste vlačili ženo in mulce na sosednji bogu za hrbtom hrib še naslednjih 10 let.

Dejansko se nekateri že bojite živet in vdihnit isti zrak, kot ga nekdo drug 20m proč.
pridi, ti kihnem v faco iz 0,5m, lahko celo svojo familijo zraven prineseš, vključno z dedki, babicami, enih 12 naj vas bo, čez 1 teden se bomo menli kaj bo.
recimo, da nimam maske, ker pravijo da je fake news.
1 proti 12.
a to si imel v mislih?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
pridi, ti kihnem v faco iz 0,5m, lahko celo svojo familijo zraven prineseš, vključno z dedki, babicami, enih 12 naj vas bo, čez 1 teden se bomo menli kaj bo.
recimo, da nimam maske, ker pravijo da je fake news.
1 proti 12.
a to si imel v mislih?
Lej, če si vi kihate v face na pol metra (zunaj ali notri), potem vam ne morem pomagat in je bolje, da ostanete za svojimi zidovi. Normalni ljudje si ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.599
252
113
... pa še starše za ušesa, ker jih niso naučili dajat roke (komolec od leta 2020) pred usta....
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Zunaj na prostem ob sončnem vremenu je kako?? Rečeno je bilo da UV svetloba virus uniči.

UV sevanje sonca ni dovolj močno da uniči virus tako kot si želiš ti predtsavljati. Virus tudi na zunanjih površinah preživi do 3 dni. O tem se je pisalo že marca. Lahko si pogledaš Bahrajn ko so imeli 40 stopinj pa epidemijo. Količina UV sevanja ki ga uniči v nekaj minutah je pa samo od temu namenjenih napav. Pa ni zdravo da takrat stojih v bližini.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Dej prosim te, ne delaj se butla. Malo poglej fotke, kako se folk gužva, pa potem piši o 2m in maski. Butli so butli in boli njih đoko za maske in razdaljo.
To spodaj so vse ena družina, a ne? Pa vsi imajo razdaljo in maske gor.

To so samo vzorčne fotke. Trenutno ne najdem še bolj zanimivih fotk, ko se folk drži navodil. Ko so vsi nagužvani.

8752019.jpg


8752026.jpg


In ja, jaz raje peljem družino nekam na samo, pa se sploh ne rabimo obremenjevati s tem, ter lahko uživamo brez mask in na svežem zraku. Varno.
8683100.jpg

Iz prve roke, 2 tedna nazaj MB Pohorje - glasna glasba, alkohol, več družin na kupu z mizico in kratkimi. V nekaterih kočah postrežba brez mask, otroci na kupu seveda brez kakršnekoli distance... Slaba večina se je držala distance in pravil kljub večjemu številu ljudi, manjšini je bilo pa gladko vseeno. Očitno inšpektorji ob nedeljah ne delajo ali pa se delajo da ne delajo in ni kontrol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad
19. jul 2007
2.764
1.493
113
Iz prve roke, 2 tedna nazaj MB Pohorje - glasna glasba, alkohol, več družin na kupu z mizico in kratkimi. V nekaterih kočah postrežba brez mask, otroci na kupu seveda brez kakršnekoli distance... Slaba večina se je držala distance in pravil kljub večjemu številu ljudi, manjšini je bilo pa gladko vseeno. Očitno inšpektorji ob nedeljah ne delajo ali pa se delajo da ne delajo in ni kontrol.
In ključni faktor (veriga je toliko močna kot najšibkejši člen) ni ali se 90 % populacije drži ukrepov 97 % ali 99 %, ključni faktor je koliko se 5 % (ali 10 %) populacije ne drži ukrepov.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Dejstvo je, da če bi bila smučišča odprta, prav velike razlike ne bi bilo. Folk je tam, pravil se jih drži kolikor se jih drži. Razlika je samo v tem, da se takole kot je, čisto po nepotrebnem pod rušo spravlja eno gospodarsko branžo. Folk pač prinese takratke s sabo ker jih ne more tam kupit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
pridi, ti kihnem v faco iz 0,5m, lahko celo svojo familijo zraven prineseš, vključno z dedki, babicami, enih 12 naj vas bo, čez 1 teden se bomo menli kaj bo.
recimo, da nimam maske, ker pravijo da je fake news.
1 proti 12.
a to si imel v mislih?
O jezus kaj vse to ubogo zemljo tlači......
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
madona, pa nisi nič poslikal in prijavil v ponedeljek?

In kaj bi s tem dosegel? Če se ljudje ne držijo nekaterih osnovnih pravil na snegu se jih tudi sicer ne in je edini način da jih država v to prisili z brezveznimi ukrepi - zraven pa omejuje in ukrepa še zoper nas, ki se trudimo pravila maksimalno spoštovati. Na koncu imamo pa hordo nezadovoljnih državljanov zaradi tistih nekaj % neodgovornih, ki državo silijo v ostrejše ukrepanje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Iz prve roke, 2 tedna nazaj MB Pohorje - glasna glasba, alkohol, več družin na kupu z mizico in kratkimi. V nekaterih kočah postrežba brez mask, otroci na kupu seveda brez kakršnekoli distance... Slaba večina se je držala distance in pravil kljub večjemu številu ljudi, manjšini je bilo pa gladko vseeno. Očitno inšpektorji ob nedeljah ne delajo ali pa se delajo da ne delajo in ni kontrol.
To je to. In ravno zaradi tega jaz ne grem v gužvo. Po Janezevo sem pa prestrašen opranoglavi lolek.

Meni sicer dol visi za inšpektorje, ker sem že dovoljkrat napisal, da normalen človek ne rabi inšpektorja, da se obnaša odgovorno, ni pa dovolj inšpektorjev, da bi vse bedake oglobili.