Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
glede na to, da je že čist vse prepovedano, ne ostane drugega, kot šiht in privatna druženja

kje drugje bi se še virus lahko širil?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
glede na to, da je že čist vse prepovedano, ne ostane drugega, kot šiht in privatna druženja

kje drugje bi se še virus lahko širil?
Jaz sem prepričan, da se jih polovica okuži med tem ko hodi okoli dohtarjev zaradi drugih stvari. Druga polovica pa je potem posledica prve polovice. V zadnjem mesecu je bilo pozitivnih že par znancev in potem še njihovi ožji sorodniki, pa so se vsi okužili v bolnici in so okužene domov poslali, ne da bi vedeli da so okuženi. Tudi DSO-ji, ti ki so imeli štalo spomladi ... če greš gledat njihovih spletnih strani imajo vsi napisano, da nimajo okužb, razen par posameznikov, kjer so se jim pozitivni vrnili iz bolnišnic. Na srečo vsak, ki pride iz bolnice, gre za 14 dni v izolacijo v DSO in pri določenih se je izkazalo, da so pozitivni. (tako navajajo spletne strani DSO).
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Izvoli AndY1
Tukaj imas podatke po starostnih skupinah, pa izvoli :)

EniRPN7XMAI3Uf8.png
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
Še Beovička ne verjame v ukrepe.
Citiram: "Po njenih besedah ni smiselno kakor koli spreminjati ukrepe, dokler ne pokažejo učinka, ki ga pričakujejo proti koncu tedna."


to je rekla ze prejsnji teden in predprejsnji.

rezultata pa kar ni... ne vem zakaj ne razmislijo o drugacni strategiji, ce ta ne deluje. tko pa samo podaljsujejo agonijo vseh drzavljanov... in kot pravi sefica, se bo podaljasala se za 1 teden.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
endvatri gospe Janji Cerar prosim sporoči, da je iz njenega zapisa razvidno, da je covid njen sin prebolel z lahkoto kot lažjo gripico, je pa žal potem po 1 mesecu fasal trebušno gripo, kjer pa je zaplet zelo pogost tudi pri najstnikih. Nikoli pa ni nihče štel smrtnih žrtev, ki jih takšna trebušna gripa pusti za sabo, ko pustoši v DSO. Moja dela v DSO in pravi, da so za jesen takšne trebušne gripe povsem običajne pri njih in celo obstaja rek "ko listje začne padat, takrat stari začnejo umirat" in za takšno obdobje je večja smrtnost v DSO povsem običajen pojav.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.788
-255
113
Khmm, zna kdo razložit, kako da so Potrč, Zlatko, Jenuli....zdravi, Logar, Vizjak, Čebašek-Travnik... pa okuženi?
Kdo tu ne spoštuje okrepov?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Še enkrat preberi koliko časa je bil pozitiven na kitajca...
Tvoje sporočilo pa lahko prenese RTV SLO saj je menda tam zaposlena...
EniRPN7XMAI3Uf8.png
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Še enkrat preberi koliko časa je bil pozitiven na kitajca...
Tvoje sporočilo pa lahko prenese RTV SLO saj je menda tam zaposlena...
To, da so ga še enkrat testirali, je navadna laž, ali pa so mu delali hitri test, ki pokaže prisotnost protiteles - pove, da si ali si bil nekoč pozitiven.
Navadni državljan se drugače ne more testirati večkrat, če je že bil + enkrat. Te nočejo, vsaj zaenkrat ne s temi "pravimi" testi. Edini, ki se jih večkrat testira so le zdravstveni delavci. Moja je bila ene 5x testirana, negativna, negativna, pozitivna, pozitivna, negativna. Vsi testi so bili v razmaku par dni (2x tedensko jih testirajo), je pa vsaj meni to njihovo večkratno testiranje butasto, ker itak mora delati kljub temu, da je bila par dni pozitivna.
Sicer pa sem nekaj pisal že pred tedni ... https://www.alter.si/tema/covid-19-kitajski-super-virus.2671185/page-961#post-2998065
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Noben ne trdi, da virusa ni. Pokoplje stare, to je dejstvo. To, da eni radi strašijo okoli bolezni svoje mladoletne dece, pa je za bruhati. Otrok bi ji lahko umrl zaradi črevesne ali trebušne gripe, ona pa se gre s Potrčem tekmovat glede obstoja covida ...
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Pusti tega bedaka potrča.-..on je že zgodovina in pozabljen od vseh.
Tole mi ne da mira da po enem mesecu test še zmeraj pokaže prisotnost kitajca.
Ko dobiš karanteno ti nabijejo 10 dni osamitve in nato brez vsakršne kontrole-testa nazaj na šiht.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pusti tega bedaka potrča.-..on je že zgodovina in pozabljen od vseh.
Tole mi ne da mira da po enem mesecu test še zmeraj pokaže prisotnost kitajca.
Ko dobiš karanteno ti nabijejo 10 dni osamitve in nato brez vsakršne kontrole-testa nazaj na šiht.
Nimaš dostopa več do testa, ki bi pokazal obstoj kitajca. To sem ti napisal že, razen da greš nekam samoplačniško. Imaš pa na voljo test, ki pokaže, da je kitajc bil pri tebi. Ne pove pa ta test, ali je bil pred 1 mesecem, prejšnji teden, ali danes. Tak test je pa itak brez smisla, če so ti že potrdili prisotnost virusa par tednov nazaj.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Pusti tega bedaka potrča.-..on je že zgodovina in pozabljen od vseh.
Tole mi ne da mira da po enem mesecu test še zmeraj pokaže prisotnost kitajca.
Ko dobiš karanteno ti nabijejo 10 dni osamitve in nato brez vsakršne kontrole-testa nazaj na šiht.
Ti pa nis glih brihten anede? Pozitiven test še ne pomen aktivnega virusa. Že en cajt znano, a si na ušeskih sedel?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in jest5

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.788
-255
113
Kaj nekaj slišim da kaco pravi, da so samo kirurške maske prave vse ostalo je modni dodatek nekaj v tem smislu.
A za to ugotovitev so strokovnjaki potrebovali 3/4 leta?

Al je le dvornim dobaviteljem usahnil dobiček pri prodaji mask, saj te pralne, kdor jo je kupil spomladi, jo še ne misli menjat, pa nič ne zapravi. pa jim je treba nekako zrihtat nazaj posel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Sm zdele poslal mail epidemiologinji kako je s tem.
Ker je skrajno butasto...najprej odvzem brisa v skafandrih...čez 10 dni pa kt da ne bi bilo nič.
Če 10. dan od pozitivnega testa še živiš, se počutiš zdravega, si nenevaren za okolico. Je že tvoje telo uspešno pobilo viruse. Lahko pa še malo pojamraš dohtarci, pa ti bo napisala še teden bolniške ... da se še psihično pripraviš na šiht.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen