Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

matej_

Guru
25. okt 2007
2.027
568
113
glede testov me zanima. ena je bila v trgovini pozitivna potem je imela 14dni karantene, potem pa spet test, ki je bil negativen in je sla nazaj na siht.

a potem enim delajo se test po 14dneh al ne?
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.142
113
Če 10. dan od pozitivnega testa še živiš, se počutiš zdravega, si nenevaren za okolico. Je že tvoje telo uspešno pobilo viruse. Lahko pa še malo pojamraš dohtarci, pa ti bo napisala še teden bolniške ... da se še psihično pripraviš na šiht.
To mi je vse razumljivo. Ampak...so ljudje k dobijo pozitiven test čeprav so bili na testu povsem zdravi in so se šli testirat ker je pač eden od bližnjih bil okužen.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
glede testov me zanima. ena je bila v trgovini pozitivna potem je imela 14dni karantene, potem pa spet test, ki je bil negativen in je sla nazaj na siht.

a potem enim delajo se test po 14dneh al ne?
Tam v prvem valu so res tako delali, da so s ponovnim testiranjem potrjevali ozdravitev. Z izkušnjami so to potem ukinili.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.027
568
113
Tam v prvem valu so res tako delali, da so s ponovnim testiranjem potrjevali ozdravitev. Z izkušnjami so to potem ukinili.

pozabil sem napisat, da je ta uslizbenka prisla prvic vceraj v sluzbo po okuzbi.
torej delajo tudi tako v drugem valu. vsaj na savinjskem.
edit: okuzla naj bi se v bolnici kamor je spremljala svojega oceta na ene preiskave.
poznam pa tudi enga ko se je okuzil v bolnici, kjer lezi po poskodbi.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
pozabil sem napisat, da je ta uslizbenka prisla prvic vceraj v sluzbo po okuzbi.
torej delajo tudi tako v drugem valu. vsaj na savinjskem.
edit: okuzla naj bi se v bolnici kamor je spremljala svojega oceta na ene preiskave.
poznam pa tudi enga ko se je okuzil v bolnici, kjer lezi po poskodbi.
PCR testa ji niso delali še enkrat. Že zato, ker je preveč občutljiv
Torej se da testirat DVAKRAT.
Ponovljeni PCR test je nesmisel, ker je preobčutljiv, pa ti lahko še par mesecev kaže, da si +.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.142
113
A jebi ga. Če je tole res kar si napisal. Nimamo niti testov da nisi več raznašalec kitajca...pa že sanjamo o cepivu.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Testirali so aktivno okužene?

Ne, testirali so naključno populacijo, oziroma do sedaj 24 tisoč ker mislijo testirat vse od 5+ naprej.

Sicer pa včeraj so testirati začeli tudi v UKC Lj. In pozitivnih je bilo kar 10,2% testiranih (od ca.240). Čakam še podatek za DSo, se ne bi čudil da je tam še precej več.

PCR testa ji niso delali še enkrat. Že zato, ker je preveč občutljiv
Ponovljeni PCR test je nesmisel, ker je preobčutljiv, pa ti lahko še par mesecev kaže, da si +.

Ne ne kaže, ker spomladi so testirali po 2 do 3 krat dokler ni bil test negativen.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Ne ne kaže, ker spomladi so testirali po 2 do 3 krat dokler ni bil test negativen.
Pa ko je bil končno negativen so določen testni vzorec ljudi testirali še enkrat, pa je včasih spet pokazalo +. Tak da so potem nehali s tem ponavljanjem testov. Ko enkrat pokaže +, je vsako ponavljanje tega testa brez smisla.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Ker fant ne dojame, da si lahko pozitiven na koronavirus, pa nisi več kužen, ker si ga prebolel.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Pri nas v službi bi rekel, da so vsi prišli nazaj na delo cc 14 dni po pozitivnem testu.
Tudi navodila, ki so jih dobili so nekaj v smislu, da si ok 10 dni po zadnjem znaku okužbe.
Nobeden ni šel po pozitivnem testu na ponoven test ali do zdravnika. V bistvu tudi prej ni šel nobeden do zdravnika.
Nekaj so v službi pisali, da bojo na stroške firme testirali pred povratkom v službo. Koliko vem še nobenega niso testirali (nisem pa 100% prepričan).
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
A ni čudno da zdravniku na koncu karantene rečeš da si zdrav in lahko greš delat ?
Ker veliko jih je fasalo pozitivne izvide in so se počutili povsem zdrave.

Pa ne me hebat - ajncvaj poskuša s svojo glavo razmišljati.
Zdaj al mu je kdo account ukradel ali pa je to znak, da se bo kaj hudega zgodilo. Normalno to že ni. :eek: