Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Luštn je bit na Hrvaškem s tvojo slovensko nadpovprečno plačo, taka fajn država, galebi čivkajo, morje buči, nekje daleč v konobi se sliši Oliverja, ki poje ....Mojjj galebeeeee....V resnici stvari niso tok rožnate tam. Ni tok fajn k zgleda povprečnemu turistu. Tko da zdej pa res mal poglej ven iz svojega balončka in nehi jamrat.
In to je tipična slovenska miselnost češ, zakaj bi se nekdo drug imel bolj fajn kot jest. Zato pa drugi, ki si tega ne morejo privoščiti, še bolj navijate za zapor in da se z ukrepi polovi čim več takih, ki bi si to lahko omogočili.

Tko kot tisti eksperiment z opicami.

 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Sem 100% prepričan, da serverno korejci razmišljajo popolnoma enako kot ti. In kmalu bomo, verjetno, tudi vsi ostali.

Pa smo vsa ta leta čudno gledali severno korejce, kako to zdržijo, ko pa zdaj berem komentarje s hrvaških spletnih strani, pa zdaj oni nas tako zdaj vidijo, kot smo mi serverno korejce.
Zdaj pa že pretiravaš v tri...
Daj najdi nekoga, ki je bil kdaj res v zaporu, ali nekoga ki je bil v taborišču, da boš imel za primerjat hruške s hruškami.
Bolj je to, kar piše pleXwriter: nič nam ne fali (vsaj tistim ne, k nam šiht in finance tečejo dokaj normalno), gre bolj za občutek, da nas odloki omejujejo, da ne smemo početi vsega, kar smo do zdaj lahko počeli in se nam zdi da nam pripada.

Druga stvar je pri tistih, ki so izgubili vir zaslužka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Hrvaška lahko da bo še imela težave zaradi preohlapnega pristopa in raznih izjem in "izjem" - npr par tisoč ljudi v Vukovarju ipd. Pri njih se ne govori niti o tem koliko ljudi sploh ne pride do zdravnika, pri katerih je baje zdaj v modi "delat od doma" - in jih ni v ambulanti, na mail ali telefon se ne odzivajo, ti se pa lahko slikaš. Slovenskih ukrepov vseh po vrsti ne zagovarjam, je pa res, da so pač nekaj morali narediti, žal je pa v tej solati mal preveč bedarij.

Mene skrbi par stvari:
- tako kot je nekdo gor napisal, da bomo spičkali ves denar in naredili točno nič
- da bodo v raznih protikoronskih paketih prišli ukrepi, ki se bodo obdržali še doooolgo časa (poglejmo koliko časa že vlečemo npr. "krizni" DDV iz 2012? 2013?)
- da si bo tale vlada pod pretvezo "korone" tako fajn nastavila svoje ljudi povsod, da se bo sistem čist sesul (ki zadnja leta zaradi političnega nastavljanja kadrov itak že močno šepa).

Mi pa vmes zgubljamo čas s kritiziranjem ljudi, ki si pač želijo biti nekje drugje in živeti malce drugačno življenje.
Se strinjam 100%.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Zdaj pa že pretiravaš v tri...
Daj najdi nekoga, ki je bil kdaj res v zaporu, ali nekoga ki je bil v taborišču, da boš imel za primerjat hruške s hruškami.
Bolj je to, kar piše pleXwriter: nič nam ne fali (vsaj tistim ne, k nam šiht in finance tečejo dokaj normalno), gre bolj za občutek, da nas odloki omejujejo, da ne smemo početi vsega, kar smo do zdaj lahko počeli in se nam zdi da nam pripada.

Druga stvar je pri tistih, ki so izgubili vir zaslužka.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Zdaj pa že pretiravaš v tri...
Daj najdi nekoga, ki je bil kdaj res v zaporu, ali nekoga ki je bil v taborišču, da boš imel za primerjat hruške s hruškami.
Bolj je to, kar piše pleXwriter: nič nam ne fali (vsaj tistim ne, k nam šiht in finance tečejo dokaj normalno), gre bolj za občutek, da nas odloki omejujejo, da ne smemo početi vsega, kar smo do zdaj lahko počeli in se nam zdi da nam pripada.

Druga stvar je pri tistih, ki so izgubili vir zaslužka.

Ja, mišljeno je bilo za tiste, ki shajajo z virom dohodka. Pa tudi ne pravim, da se strinjam z vsemi ukrepi in vsem, samo pravim, da ni tako hudo, kot nekateri jamrajo.
Pravijo, da se z leti težje prilagajaš na spremembe,... khm...leta Andy? Sej veš, stara navada, železna srajca :)
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Poglejte si tisti primer od včeraj, ko ju niso več pustili v Srbijo. Zdaj se ne da več.

Dajmo se navadit, da nobenemu mediju ne verjamemo nič Oziroma bodimo vsaj kritični do informacij. A ni bilo pojasnjeno s strani slovenske policije, da se na meji ne ustavlja ljudi? Lahko pa izdajo ali opozorilo ali globo za neupravičeno prehajanje med občinskimi mejami.

Sem tudi zase preverjal, ker bom šel decembra iz države in ni nobenega problema. Malo bomo telovadili z negativnimi testi za nazaj in to je to.
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Še malo, pa se nas bo navzel Stockholm sindrom:

Moram nehat, drugače bo spet pogrom po meni.

Saj nas je že. Sestra ne upa do mame zaradi prepovedi prehajanja občisnkih meja. Sem jo poiskusil prepričati tudi s citiranjem zakonov, ki so sedaj veljavni, pa se ne prepriča. Danes bo klicala na tisto zastonsjko številko od policije, da se prepriča. In tudi družinski člani gredo lahko z njo.

Važno, da je izjava, da gredo pomagat kivi obrat :)
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.190
3.353
113
Nisem iz bloka, samo je mal razlike, ali greš lahko okoli hiše mal dolgcajt preganjat, pa grmičke obrezvat, ali pa te možnosti mimaš. Spet videvam zavita otroška igrala po parkih.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Sem iz bloka, mam dva otroka, pa ne jamram. Ravn tko greš vn, maš ''hribe'' okoli, maš drevesa za plezat, ne vem zakaj rabiš igrala okol bloka. Maš ribiško palco, maš reko, maš kolo, daš mu rolerje, rolko, pečeš piškote, briše prah, razvršča perilo...nevem, a vas starši niso znal zaposlit?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey, Romzi in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.458
9.153
113
A ne smeš iz bloka?
Se vam je čist sfecljalo?
Dejansko obstajajo takšni, ki jim je sedaj totalno sranje: recimo starša, kjer so na delu nefleksibilni, doma pa dva froca 7 in 9 let. Ampak veš kaj: takih NE slišiš, ker nekako sfolgajo, res pa ne ”delajo“ 18 ur na dan in zraven sklofsjo 1000 postov in pregledajo vse YT teorije zarote.
Slišiš pa snowflake, za katere je vlada kriva, ker je zažgala kosilo. Ali pa snowflake, ki primerjajo tole z zaporom, a v żivljenju še niso bili niti mimo zapora, kaj šele v njem. Pa seveda zaradi vlade morajo sedaj delat 18 ur na dan, da bi pa delodajalca povprašali po zdravju, saj je očitno delovni proces neustrezno organiziran, to pa ne. Morda so pa sami sprejeli to in so tudi ustrezno plačani, ampak je treba nekoga drugega najti, da bo kriv, saj oni so vedno žrtve.

Mi smo tudi v bloku, dva froca, moje stvari za delat imam pri starših, že dva meseca nisem bil tam, razen ko grem staršema pomagat. Po mnenju nekaterih bi se moral že 2x obesit, pa vlada je kriva.

PS: redarka naju je s frocom v nedeljo zjutraj odpravila iz praznega nogometnega igrišča, prepovedano. Namesto, da bi šel na FB cvilit ali po štrik, sva šla s frocom peš 2km stran na prazen travnik izven naselja. Rešeno, res pa se to na FB ne bere kot novica, pa spodaj milijon všečkov od ostalih snowflakeov, ki tudi doma visijo, namesto da bi se ven odpravili.
Je pa ta epidemija bila zame zelo koristna: FB praktično skoraj ne uporabljam, sem pa zaradi te epidemije odpikal kar nekaj snowflaekow, ker vsakodnevnega jokanja in prelaganja krivde na druge pa res ne moreš spremljat, saj se ti zmeša.

Še tole: prejšnji teden sem DELAL, ne ''delal'' dva dni po 14 ur, čudno da ni bila vlada kriva za to. Danes sem tudi šel spat šele ob 2.00 zjutraj, ob 7.00 sem bil že pokonci. Sedaj iščem štrik, ker to kar mi ta vlada dela, ni več ničemur podobno... #showflake
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Dokler si noter, si noter, med štirimi stenami. Bolje sicer, če je prostora več. dokler ne pridemo do stroškov.
Ko si zunaj si zunaj, na vasi igral sploh nimamo. Mamo pa celo nekaj asfaltnih površin, kjer lahko mularija rola, se fura s skiroji ali pelje z biciklom.
BTW: Ko sem menjal streho na bajti, se nobenmu blokarju nisem smilil.
Ni vse črno-belo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.346
8.708
113
In to je tipična slovenska miselnost češ, zakaj bi se nekdo drug imel bolj fajn kot jest. Zato pa drugi, ki si tega ne morejo privoščiti, še bolj navijate za zapor in da se z ukrepi polovi čim več takih, ki bi si to lahko omogočili.

Tko kot tisti eksperiment z opicami.

Narobe si me zastopil. Jest teb čist privoščim tvoj Pag in razumem, zakaj to rabiš, tko kot jest rabim da se mi vsaj dva vikenda v mescu trese rit za volanom kamperja. Ti si mel zdaj pač šanso it, jest ne, hebiga, bom že nadoknadil. Govorim ti, da se na Hrvaškem za navadno rajo ne cedita med in mleko, sam ti tega ne vidiš tam s svojega vikenda. Na Hrvaškem ogromno ljudi živi iz rok v usta, dosti dosti več kot pri nas in po tej krizi, ki bo za turizem še posebno huda jih bo še veliko več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ali pa snowflake, ki primerjajo tole z zaporom, a v żivljenju še niso bili niti mimo zapora, kaj šele v njem.....
Daj povej, kakšna je razlika med karateno in hišnim zaporom, razen te, da ti, če si v hišnem zaporu sodišče lahko dovoli izhode npr v trgovino, če si v karanteni pa ne ...???????
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Dajmo se navadit, da nobenemu mediju ne verjamemo nič Oziroma bodimo vsaj kritični do informacij. A ni bilo pojasnjeno s strani slovenske policije, da se na meji ne ustavlja ljudi? Lahko pa izdajo ali opozorilo ali globo za neupravičeno prehajanje med občinskimi mejami.

Sem tudi zase preverjal, ker bom šel decembra iz države in ni nobenega problema. Malo bomo telovadili z negativnimi testi za nazaj in to je to.
Ko sem šel prvič čez mejo na Jelšanah, ko se je uvedla omejitev na pokrajine, s tem da je bila osrednjeslovenska rdeča, mi je policist, ko sem ustavil pri kabinci in mu dal potni list in izjavo, najprej zabrusil: 'S kakšnim oste prečkali pokr'
Narobe si me zastopil. Jest teb čist privoščim tvoj Pag in razumem, zakaj to rabiš, tko kot jest rabim da se mi vsaj dva vikenda v mescu trese rit za volanom kamperja. Ti si mel zdaj pač šanso it, jest ne, hebiga, bom že nadoknadil. Govorim ti, da se na Hrvaškem za navadno rajo ne cedita med in mleko, sam ti tega ne vidiš tam s svojega vikenda. Na Hrvaškem ogromno ljudi živi iz rok v usta, dosti dosti več kot pri nas in po tej krizi, ki bo za turizem še posebno huda jih bo še veliko več.
Se strinjam in ne trdim, da je jim je lahko.