Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.178
113
Planet TV zbrcal ven potrča.
Vsak državljan ima pravico do svojega mnenja, torej tudi Marko Potrč. Markove izjave glede COVID-19 so bile in so njegovo stališče, in nikakor stališče družbe Planet TV. Naša družba spoštuje ukrepe COVID-19, ki jih sprejema vlada, naši napori so usmerjeni v to, da pripomoremo k umiritvi epidemije. Zaposleni, ki jim delo to omogoča, delajo od doma, v podjetju pa zaposleni striktno nosijo maske, razkužujejo roke, redno zračimo prostore in upoštevamo ukrepe,“
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Eto, že oktobra sem govorila, da bo tole do decembra, pol okrog Božiča nas spustijo mal zapravljat, potem pa spet do pomladi oz. dokler državi ne zmanjka denarja. S tem, da bo vmes ratalo že normalno, da je tričetrt stvari zaprtih, in ne bo več niti državne podpore ali subvencij.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Sej na to sem opozoril, pa sem (bil) sebičnež, ker ne morem malo počakati. Tole bo trajalo do konca pomladi in tudi iz države nas ne bodo pustili, samo zato, ker trpeti je treba in to kolektivno.
Kaj mislite, da so bile tiste kolone na Obrežju iz države tisti zadnji vikend? Folk je bežal, dokler je še lahko in prav so imeli. So bile kolone za nazaj, kot so nekateri trdili? Ni jih bilo.
Poglejte si tisti primer od včeraj, ko ju niso več pustili v Srbijo. Zdaj se ne da več.

Na vaucherje pa pozabite. Takrat ne bo več denarja. Kdor jih ni izkoristil, ti šment, kdor jih je, smo mu vsi plačali ene fajn počitnice.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Kje piše da bi konec spomladi? Zaenkrat so predvidevali potek glede na špansko gripo. Ampak s temu ukrepi se je vse skup samo razvleklo. Drugi val počasi bo konec meseca mi zaprti vrhunca pa še kar ni.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Kje piše da bi konec spomladi? Zaenkrat so predvidevali potek glede na špansko gripo. Ampak s temu ukrepi se je vse skup samo razvleklo. Drugi val počasi bo konec meseca mi zaprti vrhunca pa še kar ni.
Se spomniš letošnje pomladi, kdaj so šle številke že dol in to krepko, pa kdaj so odprli? Šele kakšen mesec po tem, ko so bile številke že na minimumu. Nekje sredi junija, če se prav spomnim? Pa s kakšnih številk smo sestopali spomladi in s kakšnih bomo sestopali zdaj.

Tvojega zadnjega stavka pa ne razumem.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
A veste kaj je najbolj tragično (če odmislimo, da številke ne gredo na bolje in da ljudje umirajo, krivi smo pa narod)?
Da dokler ne greš ven iz Slovenije v eno tako odprto državo, kot je Hrvaška, se sploh ne zaveš, v kakšnem zaporu živimo, tako smo že navajeni tega. Zdaj razumem in vidim iz prve roke, zakaj severno korejci sploh ne poznajo druge realnosti, ker se navadiš, prilagodiš na tako življenje. To nam postaja vedno bolj normalno.

Tam (npr s Hrvaške obale) pozabiš na vse hudo tukaj in šele ko se vračaš nazaj, imaš občutek, da greš nazaj v zapor.

Bom nehal, da ne bom sebičnež, ki ne morem malo potpeti.
 
Nazadnje urejeno:

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
No, neki je res, čeprav se jest dobr zavedam kje smo in kako je zunaj, pa mi ni čist nič hudega, je pa hudo, kot pravijo tistemu, ki ne more bit doma, če se doma dobro ne počuti, potem je nekaj hudo narobe, da ves čas beži od realnosti. Pa ne pravim zate, da bežiš, tud jest bi šel na vikend, če bi imel, samo ne zaradi ''zapora'' in ker je drugje vse odprto. Sej bi tam isto živel, bil bi okol bajte, kot doma, kaj je pa drugače? Ljudi psihira samo občutek, da so zaprti, kot sadež, ki je prepovedan bolje diši. Tu je enako, neka fama z zaporom in nevem kaj, ubistvu se pa folk šeta skor kamor hoče, v glavah so pa zaprti in potrti. Tud jest pogrešam hribe in sneg, ampak sem lahko pa tud še 2 mesca brez izhoda, pa se bom čist lepo znajdu doma in užival, končno se je ritem življenja mal upočasnil proti zadnjim letom, ko je folk bezlal in se v štange zaletaval, k je mel tok dela s telefonom, šiht, šola, kuhat, ...zdej majo clo cajt se mal zazret okol sebe in uživat. Think positive!
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Sem 100% prepričan, da serverno korejci razmišljajo popolnoma enako kot ti. In kmalu bomo, verjetno, tudi vsi ostali.

Pa smo vsa ta leta čudno gledali severno korejce, kako to zdržijo, ko pa zdaj berem komentarje s hrvaških spletnih strani, pa zdaj oni nas tako zdaj vidijo, kot smo mi serverno korejce.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Po tvoje bomo potem zaprti za zmeraj, da bomo vsi tako s časoma razmišljali in ratali severna koreja?
Začasno je to, ni tok hudo, men je rekla ena fajn stara dohtarca, da vsaka epidemija traja 2 leti, samo to ljudem povedat, bi znoreli, da jim to marca letos rečeš, ker so pač zaprti in omejeni in se jim zmeša.
Vse mine, tud to bo ;) Tud JJ ni večen :)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.350
8.716
113
A veste kaj je najbolj tragično (če odmislimo, da številke ne gredo na bolje in da ljudje umirajo, krivi smo pa narod)?
Da dokler ne greš ven iz Slovenije v eno tako odprto državo, kot je Hrvaška, se sploh ne zaveš, v kakšnem zaporu živimo, tako smo že navajeni tega. Zdaj razumem in vidim iz prve roke, zakaj severno korejci sploh ne poznajo druge realnosti, ker se navadiš, prilagodiš na tako življenje. To nam postaja vedno bolj normalno.

Tam (npr s Hrvaške obale) pozabiš na vse hudo tukaj in šele ko se vračaš nazaj, imaš občutek, da greš nazaj v zapor.

Bom nehal, da ne bom sebičnež, ki ne morem malo potpeti.
Luštn je bit na Hrvaškem s tvojo slovensko nadpovprečno plačo, taka fajn država, galebi čivkajo, morje buči, nekje daleč v konobi se sliši Oliverja, ki poje ....Mojjj galebeeeee....V resnici stvari niso tok rožnate tam. Ni tok fajn k zgleda povprečnemu turistu. Tko da zdej pa res mal poglej ven iz svojega balončka in nehi jamrat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Pomojem si hrvati tazga lock down ne morjo privoščit, ker so preveč v riti...tam jim šele lažejo, mi smo amaterji za njih :)
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Hrvaška lahko da bo še imela težave zaradi preohlapnega pristopa in raznih izjem in "izjem" - npr par tisoč ljudi v Vukovarju ipd. Pri njih se ne govori niti o tem koliko ljudi sploh ne pride do zdravnika, pri katerih je baje zdaj v modi "delat od doma" - in jih ni v ambulanti, na mail ali telefon se ne odzivajo, ti se pa lahko slikaš. Slovenskih ukrepov vseh po vrsti ne zagovarjam, je pa res, da so pač nekaj morali narediti, žal je pa v tej solati mal preveč bedarij.

Mene skrbi par stvari:
- tako kot je nekdo gor napisal, da bomo spičkali ves denar in naredili točno nič
- da bodo v raznih protikoronskih paketih prišli ukrepi, ki se bodo obdržali še doooolgo časa (poglejmo koliko časa že vlečemo npr. "krizni" DDV iz 2012? 2013?)
- da si bo tale vlada pod pretvezo "korone" tako fajn nastavila svoje ljudi povsod, da se bo sistem čist sesul (ki zadnja leta zaradi političnega nastavljanja kadrov itak že močno šepa).

Mi pa vmes zgubljamo čas s kritiziranjem ljudi, ki si pač želijo biti nekje drugje in živeti malce drugačno življenje.