Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Nisem iz bloka, samo je mal razlike, ali greš lahko okoli hiše mal dolgcajt preganjat, pa grmičke obrezvat, ali pa te možnosti mim
Ukrepi delujejo (not):


Koga bo Kacin zdaj krivil?
Še enkrat, že stotič, kako veš, da ukrepi ne delujejo? Pa pust Kacina in potrebo da se za vsako stvar prevali krivdo, čeprav krivde ni ravno za iskat.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Sem vedel, da ne boš razumel :).

Pa me prosim razsvetli glede porabe antidepresivov z URADNIMI ŠTEVILKAMI, ne po občutku in z ugibanji in s postavljanjem VPRAŠANJA. Ja namreč ne vem, ravno tako kot tudi moj krog znancev.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Ukrepi ne delujejo, ker jih ljudje ne jemljejo resno. Povedano že 100x. Ljudje se ne držijo prepovedi druženja in distance, maske so pa pod nosom ali brado. Dodaj še prehladno obdobje in smo tu, kjer smo.

Včeraj smo debatiral z dvema sodelavcema, mlajša generacija, oba iz gorenjske, Škofja loka in okolica Kranja. Pa sta povedala da se kar poznata ljudi ne držijo več ukrepov, žuri po bajtah niso nič neobičajnega obiski prijateljev tudi krugje po sloveniji pa na dnevni bazi. Preverja tako nihče nič.

Še enkrat, že stotič, kako veš, da ukrepi ne delujejo? Pa pust Kacina in potrebo da se za vsako stvar prevali krivdo, čeprav krivde ni ravno za iskat.

On ve ker drži glavo v pesku pa mu tako kot mirsiju očitno ji jasno da ljudje umirajo v povprečju 15-20 dni po pojavu simptomov. Ampak nekateri tega tudi v pol leta še vedno ne razumejo in mislijo očitno da je 59 mrtvih i so se včeraj okužili.
 
  • Haha
Reactions: jonny77 in SamSvoj

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
  • Haha
Reactions: SamSvoj

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Ja kateri so pred tem jambrali so sedaj v elementu bi rekli. Drugi pa živimo naprej ,nevem mogoče smo prilagodljivi? Osnovne stvari imamo to je štrom tekoca voda hrana. Za slišat videt so telefoni in internet.

Verjamem da je pa kriza tistim ki imajo lizinge in kredite pa nevejo kaj bo s službo in seveda takšnim ki preveč berejo in gledajo o koroni.
Aja tudi takšnim ni lepo ki omajo teoretike zarot in dr. Facebook za sodelavce.
Ampak taksno je življenje, kot vsi vidite tudi če je 1.maja konec korone bo fržavni puf potrebno vrnit. Kar pomeno nove davke in posledično dražje storitve in hrana.
Ampak.bodimo optimisti, ne se pufat v teh časih in bolj v naravo s svojimi sončki.
Wrong, vsaj zadnji stavek. Ne se pufat v teh časih......Če ne bo zalaufala potrošnja bo kriza hujša. Pufat se je treba, samo zdravo, ker od tvojga pufa nekdo živi. Upam, da so se vladajoči kaj naučil iz prejšnje krize in da ne bodo vpil, kok je treba šparat, ker je kriza.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Wrong, vsaj zadnji stavek. Ne se pufat v teh časih......Če ne bo zalaufala potrošnja bo kriza hujša. Pufat se je treba, samo zdravo, ker od tvojga pufa nekdo živi. Upam, da so se vladajoči kaj naučil iz prejšnje krize in da ne bodo vpil, kok je treba šparat, ker je kriza.
Se država več kot dovolj pufa za nas.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Včeraj smo debatiral z dvema sodelavcema, mlajša generacija, oba iz gorenjske, Škofja loka in okolica Kranja. Pa sta povedala da se kar poznata ljudi ne držijo več ukrepov, žuri po bajtah niso nič neobičajnega obiski prijateljev tudi krugje po sloveniji pa na dnevni bazi. Preverja tako nihče nič.
Sej ne more biti drugace. Ko nam je receno, da stisnimo 14 dni, iz tega pa nastane 14 mesecev, folk ne zdrzi vec.

Ergo, ukrepi (ne) delujejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
BTW, število umrlih na dan je itak javljeno "po švedsko". Ob vsakem vikendu ljudje manj umirajo in potem se nadoknadi to v ponedeljek ali torek (kar čisto logično kaže, da so smrtni primeri vodeni uradniško). Mediana je še kar enaka in sledi trendu okuženih, tako da smo trenutno na uravnanem vrhu.

Vidi se prenos žarišč iz obstoječih središč (recimo poglejte si številke za Kranj ali pa Ljubljano) na nova žarišča (recimo primer občin na vzhodu slovenije). Skratka lahko rečemo da je epidemija na določenih področjih šla preko vrha, na določenih (sicer manjših področjih) pa je še v porastu.

Glede na to da imajo ti vrhovi epidemije po regijah različno časovno pozicioniranje v vladnih ukrepih, ki so na ravni države enaki je logično da ukrepi ne delujejo vsaj ne v smeri kot bi jo želeli oz. kot jo pričakuje stroka. Druge razlage če preverjaš številke ni. Lahko pa rečeš da so na vzhodu več martinovali kot v kranju, pa jasno sedaj so koline ki so bolj popularne na vzhodu (KacinTM).
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Naj mi kdo pove, če je to po pravilih, ker normalno sigurno ni. Z mojo sva šla na manjši Petrol na kavo,hebat ga, vse je zaprto. Omejitev je ena oseba, ok, razumem, ampak če z nekom živiš skupaj,
spiš skupaj... V glavnem, majster je mojo nagnal ven, jaz pa sem popizdu in ga poslal v k.urac. Odšla seveda brez kofeta
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sem vedel, da ne boš razumel :).

Pa me prosim razsvetli glede porabe antidepresivov z URADNIMI ŠTEVILKAMI, ne po občutku in z ugibanji in s postavljanjem VPRAŠANJA. Ja namreč ne vem, ravno tako kot tudi moj krog znancev.
Tu imaš uradne številke, kjer drugi val še ni upoštevan:

Podatki Nacionalnega inštituta za javno zdravje kažejo, da je poraba antidepresivov med prvim valom epidemije strmo narastla. Aprila je bilo izdanih za 21 odstotkov antidepresivov več kot enakega meseca lani, maja kar za 41. V primerjavi z aprilom in majem 2010 gre za kar 73- in 88-odstotno povečanje.

 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Pol je isto kot v Hoferju, kamor gresta lahko zakonca le vsak s svojim vozickom.
 
  • Jezen sem
Reactions: Car

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
BTW, število umrlih na dan je itak javljeno "po švedsko". Ob vsakem vikendu ljudje manj umirajo in potem se nadoknadi to v ponedeljek ali torek (kar čisto logično kaže, da so smrtni primeri vodeni uradniško). Mediana je še kar enaka in sledi trendu okuženih, tako da smo trenutno na uravnanem vrhu.

Vidi se prenos žarišč iz obstoječih središč (recimo poglejte si številke za Kranj ali pa Ljubljano) na nova žarišča (recimo primer občin na vzhodu slovenije). Skratka lahko rečemo da je epidemija na določenih področjih šla preko vrha, na določenih (sicer manjših področjih) pa je še v porastu.

Glede na to da imajo ti vrhovi epidemije po regijah različno časovno pozicioniranje v vladnih ukrepih, ki so na ravni države enaki je logično da ukrepi ne delujejo vsaj ne v smeri kot bi jo želeli oz. kot jo pričakuje stroka. Druge razlage če preverjaš številke ni. Lahko pa rečeš da so na vzhodu več martinovali kot v kranju, pa jasno sedaj so koline ki so bolj popularne na vzhodu (KacinTM).
Poglej na Covid sledilnik, na graf umrlih po dnevih v tednu.
Ce bi tvoja trditev drzala, potem bi morali imeti na zadnja dva dneva enake stevilke kot v prejsnjih tednih. Pa niso.

Screenshot_20201124-124611_Chrome.jpg