Covid-19 Covid-19 Maske/Transport

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Evo takole leži nabavljena roba iz strani države brez certifikatov in ustrezne papriologije, vodstvo klinike ne dovoli uporabe zaradi varnosti , da cene ne omenjam

img20200521073848.jpg

img20200521073853.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Verjento nisi dobro razumel sarkazma, ne?
V zdravstvo (in javno uporabo) sodijo le maske brez ventila. Z ventilom so le za tam, kjer je problematičen le "in" (npr. industrija).

Katerega sarkazma, sjtv?

Sta dve strani komunikacijskega šuma in ena izmed njih je, da je sporočilo slabo napisano.

Razen, če si slučajno s sarkastično trikrat napisal, da respiratorne maske ne sodijo v zdravstvo. To je res nesmiselna izjava, ampak se zdi da misliš resno.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Pišem o FFP2/3 maskah z ventilom. Zanje menim, da ne sodijo v zdravstvo in da niso uporabne pri taki epidemiji, ker ne filtrirajo izhodnega zraka, kar pomeni, da okužen uporabnik take maske lahko okuži drugega (npr: zdravnik z asiptomatično okužbo lahko okuži pacienta ali pa recimo negovalka v DSO okuži varovanca) ali površino (npr na javnem prevoznem sredstvu).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gatto

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Ko bo 2 val tu in dvakrat toliko okuzenih, mask pa bo zacelo primanjkovat, boste/bomo z veseljem dali tole gor.
Dvomim, v vsej epidemiji smo in imamo še vedno zaščitne opreme več kot dovolj, pač imamo sposobno vodstvo in redno poravnane račune dobaviteljem in ni bil problem z dobavo ustrezne zaščitne opreme, dopuščam pa možnost da ti bolje veš kot jaz
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in McGiver

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
V xxxxx so zaradi suma korupcije pri nabavi respiratorjev aretirali xxxxxx ministra za zdravstvo in dva njegova sodelavca. xxxxxx je po poročanju AFP 179 respiratorjev kupila v xxxxx, in sicer po ceni 27 tisoč dolarjev za kos. Kasneje je prišlo na dan, da je bila cena pri proizvajalcu respiratorjev več kot polovico nižja, razliko v ceni je pobralo drugo podjetje, ki je v poslu nastopalo kot posrednik. Xxxxxxx zdravniki, še poroča AFP, so prav tako razkrili, da respiratorji niso primerni za tamkajšnje enote intenzivne nege.

xxxxxx so namenoma - morda bo to nekoč pri nas.
drugače je vse skopirano iz Financ, država o kateri je govora je pa zanesljivo zelo visoko v percepciji Slovencev glede pravnega reda.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.004
5.716
113
blizu močvirne prestolnice
Se strinjam. Raziskati in če je kriv počivalšek v arest. Ampak tukaj je bilo par folka, v arest pa bi morali dati celo prejšno vlado, saj so bili totalno nesposobni sploh ukrepati. Se še spomniš sd dreka kateri so bili proti zaprtju šol?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Ko bo 2 val tu in dvakrat toliko okuzenih, mask pa bo zacelo primanjkovat, boste/bomo z veseljem dali tole gor.

si to izvedel na kaksni 080 cifri od vedezevalke al si pripotoval iz prihodnosti s tistim avtom iz filma?

mater, sem mislil, da ste se paniki kaj umirili zdej ko je mimo, pa vidim da zdej boste pa cel poletje na trnih zarad drugega vala. ampak hej, sej pol je se tretji pa cetrti, pa sesti... glej da bo dost zaloge kvasa in skret papirja.
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.957
113
si to izvedel na kaksni 080 cifri od vedezevalke al si pripotoval iz prihodnosti s tistim avtom iz filma?

mater, sem mislil, da ste se paniki kaj umirili zdej ko je mimo, pa vidim da zdej boste pa cel poletje na trnih zarad drugega vala. ampak hej, sej pol je se tretji pa cetrti, pa sesti... glej da bo dost zaloge kvasa in skret papirja.
Mislim, da se imas ti za kaj vec sekirat, kot jaz. Sem delal cel cas, pa bom (verjetno) tudi v 2. valu. In ja, v portoroz se bo tudi slo, ce bo vse po planu, jbg.
Lej zaj to, kak nic ne ves, levicar! Vedezevalke imajo 090, ne 090 :evil:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
a to da pišem z levo roko si tud zvedu pri vedeževalki? na 090?

debata je bila, kaj bo v drugem valu, ne pa, kam boš ti šel na dopust in kam jest spadam. preveč se s tem obremenjuješ/te, vam občasno zamegli razum.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Kupili smo samo to, kar smo res potrebovali, ker smo (vlada in naš najvišji) prej naredili podrobno analizo potreb. Recimo :
"Koliko ventilatorjev smo imeli v Sloveniji ob nastopu Janševe vlade? Ta je do zdaj zatrjevala, da jih je bilo 13. marca 168 – to številko naj bi minister Gantar prejel od predhodne vlade. A se je, kot je danes dejal v DZ, izkazala za napačno. Skupno je bilo v Sloveniji takrat 281 ventilatorjev. Na ministrstvu za zdravje pravijo, da je bila številka 168 ocena slovenskih bolnišnic, koliko ventilatorjev izmed 281 lahko v tistem trenutku namenijo za zdravljenje bolnikov s covid-19, medtem ko je Gantar dejal, da gre za oceno, koliko ventilatorjev Slovenija še potrebuje. "
168, 281, še 168, 113 - krucefiks če bi bile številke do 39 bi mislil, da igrajo loto