Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Kaj želiš povedat s tem?
Kaj je pesnik želel povedat s tem?

Ti bom povedal starih resnic.
Na svetu sta samo dve stvari 100 %, davki in smrt.
Na dolgi rok smo vsi mrtvi.

Saj (skoraj) vsi vemo, da nabijaš in daješ na plano iz riti privlečene "argumente".

Kako bi pa izgledala argumentirana razprava?
Najprej poveš, kaj želiš.
Želim ugotoviti ali potencialne nevarnosti cepljenja odtehtajo potencialne nevarnosti cepljenja.
No, ta trenutek si v razpravo dodal nevarnost COVID-a. Ko začneš govoriti o potencialnih dolgoročnih nevarnosti cepiv, jih moraš primerjati z dolgoročnimi učinki bolezni.
In potem slika postane precej bolj jasna. V vseh ozirih cepivo zmaga.

Oziroma če citiram enega USA znanstvenika, ki je marca 2020 napisal. Če cepimo danes vso populacijo in umre 400 ljudi, kot posledica cepljenja, je to vsekakor nekaj kar si ne želimo, ampak kalkulacija je jasna, vsak DAN umre 3000 američanov zaradi Covida.

Kaj ti počneš je pa tudi jasno, vsak potencialen stranski učinek je potenciran do neskončnosti, pri vsakem dokazanem COVID efektu, pa zamahneš z roko.
Pri obeh uporabi iste vatle pa bo vse v redu.

 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Uporabnik AndY1 je napisal:
Imas kaksen vir, ki dokazije, da cepljenje da boljso in dolgotrajnejso zascito kot prebolevnost covida?



V tem kontekstu, v katerem se sedaj pogovarjamo (obvladovanje epidemije) povsem nepomembno vprašanje.
Tudi če bi prebolevanje dalo daljšo zaščito (pa ne daje daljše zaščite), zapleti z samo boleznijo ne odtehtajo tega v primerjavi s samim cepljenjem.

Vprašanje bi bilo relevantno samo v primeru, če bi prebolevanje dalo zeeeelo občutno boljšo in dolgotrajnejšo zaščito, to pa že danes vemo da ni tako. Če citiram še enkrat Fafangla: Naravni potek in prekuževanje sta se izkazala za katastrofo. Dokazano,

PS: Bom pa ob priliki kaj relevantnega prilimal, študije so že sedaj pokazale, da šibko prebolevanje da relativno slabo število protiteles, kaj pa je s celično imunostjo, se bo pa videlo (sicer ne spremljam kaj veliko tega tega segmetna, po pravici povedano).
Razumem stališče, da je namerno prekuževanje katastrofa.
Govorim o tem, da (nas) je v Sloveniji cca. 500.000 ljudi, ki s(m)o preboleli Covid.
Še jeseni so nam govorili, da je imunost kratkotrajna, potem so jo "podaljšali" na pol leta.
Ali je cepljenje sploh smiselno?
Da ne omenjam, da bomo imeli počasi že kar precej ljudi, ki so se cepili v začetku leta in bodo v relativno kratkem "brez zaščite" - vsaj tako trdi stroka in tako trdijo zahteve PCT.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Resnicno upam, da ne bo kaksnih hujsih dolgorocnih stranskih ucinkov, ker ce bodo, potem boste fejst gagal, mi pa tudi, ker nas ne bo dosti ostalo, da bi vzdrzevali stvari pokonci.
Pri polni zavesti ti dovoljujem, da ne "skrbiš" ne zame, ne za vse moje, ki so se cepili!
Pa pi.da prokleti egoistični sončki!

Kaj pa če bomo mi cepljeni vzdrževali vas necepljene? Da ne omenjam vseh ugodnosti, ki jih boste "kad tad" pokasirali preko nas idiotov cepljenih.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.162
-8.273
113
Razumem stališče, da je namerno prekuževanje katastrofa.
Govorim o tem, da (nas) je v Sloveniji cca. 500.000 ljudi, ki s(m)o preboleli Covid.
Še jeseni so nam govorili, da je imunost kratkotrajna, potem so jo "podaljšali" na pol leta.
Ali je cepljenje sploh smiselno?
Da ne omenjam, da bomo imeli počasi že kar precej ljudi, ki so se cepili v začetku leta in bodo v relativno kratkem "brez zaščite" - vsaj tako trdi stroka in tako trdijo zahteve PCT.
Sej bodo tudi "imunost" cepiv podaljšali.

Cepljenje je pa smiselno v vsakem primeru, še posebno, ko bodo zunaj cepiva prilagojena na nove seve. Več različic kot preboliš/se cepiš bolj si odporen proti naslednjim mutacijam
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Dej prosim, tole prevedi.
Jaz ti bom prevedel.
Od svoje žene, ko je dobila korono, sem hotel izkoristiti priložnost, in se "prekužiti".
Ni mi uspelo. Sklepam, da sem kot "robokop" in imam predober imunski sistem, da bi me virus "povohal".
Gripe tudi nisem imel več kot trideset let. Zdravnik mi je odgovoril glede tega ker nimam simptmov,: "ko mine deset dni, je to, to".
Naj bi se po "logiki" še cepil za brezveze, po možnosti vsako leto dvakrat, in še tako vsako leto. Tvegal stranske učinke, (katere še bodo ugotovili) katerih sedaj sploh nimam.
Cepite se če mislite, da je potrebno, ampak lepo prosim ne gnjavite nas zdrave "robokope".
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in jendomen

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.084
6.478
113
Od kod in komu “pravica” da mi spamma s tem na telefon? Komu prijavim? IP?


Hvala vsem, ki ste se že cepili in tako prispevali k zajezitvi širjenja Covid-19.
Če se še niste cepili in ste starejši od 18 let, se lahko za cepljenje prijavite na https://zvem.ezdrav.si/cepljenje.
Nalezimo se dobrih navad - cepimo se.
Lep pozdrav. NIJZ
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Od kod in komu “pravica” da mi spamma s tem na telefon? Komu prijavim? IP?


Hvala vsem, ki ste se že cepili in tako prispevali k zajezitvi širjenja Covid-19.
Če se še niste cepili in ste starejši od 18 let, se lahko za cepljenje prijavite na https://zvem.ezdrav.si/cepljenje.
Nalezimo se dobrih navad - cepimo se.
Lep pozdrav. NIJZ
Prijavi se, morda bodo nehali gnjavit.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Od kod in komu “pravica” da mi spamma s tem na telefon? Komu prijavim? IP?


Hvala vsem, ki ste se že cepili in tako prispevali k zajezitvi širjenja Covid-19.
Če se še niste cepili in ste starejši od 18 let, se lahko za cepljenje prijavite na https://zvem.ezdrav.si/cepljenje.
Nalezimo se dobrih navad - cepimo se.
Lep pozdrav. NIJZ

V imenu NIJZ so sporočila pošiljali operaterji svojim uporabnikom. (Torej NIJZ nima tvoje telefonske št.) Sporoči operaterju, da nočeš več takih SMSov, mogoče pomaga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Kaj nekatere en tak sms dejansko tako zmoti? Pogledaš in pozabiš, če si že tako proti. Ne rečem, če bi jih pošiljali non-stop oz. mnogo takih ampak da dobiš tistega enega in potem zganjaš paniko... škoda časa in živcev.

In pa kot je bilo že večkrat izpostavljeno - če bi narod manj egoistično gledal na to cepljenje ter deloval v smeri kolektivne dobrobiti družbe taki sms-i plus vse ostalo v obliki palice in korenčka enostavno ne bi bilo potrebno.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.346
8.709
113
No, ogromno ima pri tem tudi katastrofalna komunikacija z javnostjo. Seveda zgornjih darjanov ne prepriča nič, sam ogromno ljudi je pa samo strah, in to je treba razumet.
Moja mat je kr dihat nehala, k sm reku, da sem se cepil z AZ, sm ji reku da nej zadiha, da si nisem strupa za podgane dal vbrizgat. S Pfizerjem se je cepla brez bojazni.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Se strinjam. Ampak kot vedno je za sedanje stanje zaslužnih več faktorjev in menim, da pri najbolj glasnih anticepilcih pa še kakšnih ta zgrešena komunikacija oz. slab PR za cepljenje nima veliko veze. Ima to veliko vlogo pri starejših kot je tvoja mat (pa pri moji je v bistvu identično) ampak pri mlajši in srednje stari populaciji je pa stvar že malo drugačna, saj imajo/imamo na voljo še mnogo drugih kanalov za pridobivanje informacij in ne samo zgrešen vladni PR.
 
  • Haha
Reactions: jonny77