Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
99% ljudi ki jih poznam, se grejo oz. so se šli cepit zgolj zaradi ugodnosti. Jebe se folku za zdravje, gremo na morje!
V bistvu s tem odnosom in morjem narediš več za zdravje
No, ogromno ima pri tem tudi katastrofalna komunikacija z javnostjo. Seveda zgornjih darjanov ne prepriča nič, sam ogromno ljudi je pa samo strah, in to je treba razumet.
Moja mat je kr dihat nehala, k sm reku, da sem se cepil z AZ, sm ji reku da nej zadiha, da si nisem strupa za podgane dal vbrizgat. S Pfizerjem se je cepla brez bojazni.
Pfizer ima več prijav stranskih učinkov vključno z redkimi strdki, tako, da se res dela krivica AZ. Žal ne pomaga glupa vlada, ki še vedno vztraja z drugo dozo po 3 mesecih in jim ne kapne, da ljudje nočejo iti čez poletje s samo eno dozo cepiva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Se strinjam. Ampak kot vedno je za sedanje stanje zaslužnih več faktorjev in menim, da pri najbolj glasnih anticepilcih pa še kakšnih ta zgrešena komunikacija oz. slab PR za cepljenje nima veliko veze. Ima to veliko vlogo pri starejših kot je tvoja mat (pa pri moji je v bistvu identično) ampak pri mlajši in srednje stari populaciji je pa stvar že malo drugačna, saj imajo/imamo na voljo še mnogo drugih kanalov za pridobivanje informacij in ne samo zgrešen vladni PR.
Težava je pri takih samo v tem, da imajo preveč časa in nimajo kaj delat, s takimi bedastočami se pa potem počutijo koristne in pametne. Par zrnc v glavi bi tudi koristilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Kaj nekatere en tak sms dejansko tako zmoti? Pogledaš in pozabiš, če si že tako proti. Ne rečem, če bi jih pošiljali non-stop oz. mnogo takih ampak da dobiš tistega enega in potem zganjaš paniko... škoda časa in živcev.

In pa kot je bilo že večkrat izpostavljeno - če bi narod manj egoistično gledal na to cepljenje ter deloval v smeri kolektivne dobrobiti družbe taki sms-i plus vse ostalo v obliki palice in korenčka enostavno ne bi bilo potrebno.

Glej v imenu “nacionalnega interesa” se pohodi vse pravice.
Da pa bi en joža sp poslal reklamni sms pa bi ga do kože odrli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.615
14.309
113
Glej v imenu “nacionalnega interesa” se pohodi vse pravice.
Da pa bi en joža sp poslal reklamni sms pa bi ga do kože odrli.

Seveda, da en Joža S.P. ne sme tako pošiljati smsov vsem državljanom in jih tudi ne more, ker ga telefonski operaterji ne bi j3bali 5%.

In spet primerjaš vsesplošno korist za družbo (cepljenje kot protiepidemijski ukrep) s koristjo posameznika (tokrat reklama zaradi finančnih koristi). Fail.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver in cappy

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Dej mi nekaj razloži: vsi vemo, da je kajenje škodljivo, pa precej ljudi še vedno kadi. Toliko o racionalnosti ljudi. Ali je tudi škodljivost kajenja zmanipulirana?

Ne, ni, cca 20% kadilcev podleže zaradi raka - čeprav je direktnost tukaj težko dokazati, ker je poleg še ogromno ostalih faktorjev.

Imaš pa prav, kajenje je veliko bolje nevarno, kot korona.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.566
274
113
mater, sem upal da bo ze kojc s to korono do jeseni.

kaj dodatki bojo tud do takrat laufal? mater, nekaterim se bo stanje konkretno popravilo.

kdaj mislijo nehat srat s temi dodatki? od kje ves ta denar? prejsnja leta ni bilo da bi 20e dvignili place, zdej pa ni problema 65% vsem v zdravstvu in ju. VSEM. tudi tistim, ki sploh vidijo ne ordinacije...

mater. vsak mesec 65% visja placa. ze 1 leto. za prazen nic. da so tiho.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
To je pa ja simpl.... Darjan....

Andy in darjan se obnašata ko moja tašča na pikniku kjer se peče ribe. Ni zadost, da ona rib ne je, sicer jih sploh še probala ni, ampak mora cel čas komentirat, kok je to zanič, pa da smo nori ker jemo ribe...
A ostalo meso, ki je bilo pečeno na istem mestu kot ribe, poje?