Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Kolegu je umrla mati za covidom, ti povem, da so bili "veseli", ker v kakšnem zdravstvenem stanju je bila že 3 leta, vse skupaj ni imelo nikakršnega smisla.

Tole jih kar razumem ampak po mojih info in slike dogajanja (ki je lahko napačna zaradi velikega a še vedno premalega N-ja sogovornikov) so taki primeri prej izjeme kot pravilo in tiste družine, za katere jaz vem, da so zaradi covicda izgubile svojce, tega ne vidijo kot neko srečo v nesreči, bi imeli svoje bližnje raje še malo okoli sebe pa magari če samo par let preden jih odnese kakšna druga bolezen.

Se povsem strinjam s miselnostjo, da je potrebno ubrati neko srednjo, ne preveč zaprto pot zavoljo vseh nas ampak razlagati okoli kako ta covid ni niti prehlad pa IMHO pač ni najbolje, saj ima lahko tudi to zelo slabe posledice.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
Admir Pričko bo opozoril na nekatere globoke luknje v protikriznih ukrepih,:
od 4:30 do 8:08
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
V bistvu če dobro prebereš kar si zgoraj citiral, ti je jasno kje je težava. Za večino je tole navaden prehlad, al pa še to ne, nekateri orenk nahebejo, ali celo umrejo. Vlada komunicira katastrofalno, Beovička reče nekaj, Krek nekaj drugega, Kacin tretje in Janez twitne četrto, Gantar spet peto. Prepucavajo se med sabo, diskreditirajo, vpijejo, da smo vsi nedisciplinirani, nidani. Še Fafangelu, ki je bil edini normalen v tej zgodbi ni več za verjet. Pa pomojem sploh ni njegova krivda.

Pol gledaš tukaj gor štiri predstavnike zdravstva, dva komunicirata normalno, dva sta pa tok visok nad oblaki, da ne vem, če nista že nebes prebila, s tem, da en od njiju obvlada vsebino ustne votline, repenči se pa ko bi bil najmanj nevrokirurg. No tadrug je mal oladil in napiše tudi kaj pametnega.

Bolnice so polne, ljudje umirajo, večini ni pa nič. Zdej se pa postavi v kožo povprečnega Janeza al pa povprečne micke, ki sta povprečno pametna in se že od marca poizkušata držat vseh priporočil, navodil, odlokov in pizdematrne, se ravnata po vseh jebenih muhah učiteljev njunih otrok, tud tistih, ki normalnemu človeku povzročijo glavobol, ker sta pač pridna državljana,.....Micki pa Janezu se bo počas sfuzlal, če se jima že ni.

Če bi vso to kolobocijo en peljal brez političnih zdrah, bi blo pol manj slabe volje. Tko bomo pa nekak sfolgal, bolnice bojo zdržale, v 2021 bodo pa psihiatrične ustanove pokale po šivih, ker pri nas ne znajo drugač, kot da hebejo v glavo poštene ljudi. V tej glupi državi fašeš skor jurja kazni, ker si spregledal, da morš vozit 30 in pelješ 50, ker si zapeljal v cono 30 pet križišč, tri prehode za pešce, dva zavoja levo, in tri desno nazaj. Podobno je pa s temi jebenimi korona instant odloki. Snameš jebeno masko na stopnicah Frančiškanov in fašeš 400 EUR kazni....Fajn. Al te pa vrli policisti dobijo na občinski meji bogu za hrbtom in če naletiš na Hojsa junior imaš lahko spet za celo plačo škode, če ste slučajno vsi v družini v prekršku.

Marsikak lokal je pa lepo odprt, ker ma šefe veze pri lokalni policiji, med tem ko bo dobil pa drugi kazen, ker kelnarca ni mela maske čez nos zunaj na vrtu.....Pol se pa pejt v taki državi.

Kle se pa prepucavajo, a Janez dela ali ne dela, eni polnijo fukcunce na njega in jih bodo polnil do konca, spet drugi pa ne sprejmejo ničesar, sam zato, ker je pač ta človek na oblasti, pa tud če je dobro, sam ker je Janša reku....njet. Only in Slovenia.
Skoraj vse kar si napisal je res. Je pa res tudi to: če vse to poslušaš si butelj, res pa je, da povprečen Slovenc ne zna razmišljati s svojo glavo in rabi za vse točna navodila, da lahko potem išče načine, kako jih nadmudrit in pa da lahko ******* čez vse, od vlade, tvja, itd. Da bi se vase zazrl, to ne gre, ker on je najboljši.
Sam sem nehal gledat vse to sranje, kar rabim je le to, da vem, kaj zahtevajo od mene, da kazni ne dobim.
Se pa sam in vsi moji bližnji ravnamo samozaščitniško, čeprav naj bi ta zadeva bila baje samo gripca. Zaradi omejitev smo se odpovedali precej zadevam, pa zato ne doživljam živčnega zloma po spletu in na Facebooku. Smo pa zato odkrili ogromno novih poti v naši okolici. Froca spedenata šolo dopoldan, popoldan gremo ven. Pač nismo šli na obiske k prijateljem, smo se dobili zunaj in na razdalji pogovorili. Jejc totalen, ejga vlada me ubija, a ne? K staršem smo šli za 1 uro, bili zunaj, jim naredil kar je bilo treba in šli nazaj domov, ko smo bili bolj skupaj, smo mi dali maske gor, za vsak slučaj. Ostalo se slišimo/vidimo po telefonu.
Je slabše kot je bilo? Je. Sam bi čimprej rad, da gre to mimo, ampak osebno sem pripravljen sprejetito “žrtev” v zameno za to, da nimam nekoga na vesti. Zaenkrat nam šiba, brez histeričnih izpadov in vloge žrtve.

Še to: me je tudi policist kontroliral v drugi občini, sem mu dal papirje, je pogledal, se zahvalil in šel naprej. Pač normalen odnos običajno dobi normalen odnos nazaj. Res pa ne izkoriščam tega za bedarije, ampak za uradne izjeme.

To je bil en odgovor z moje strani v tej temi po dolgem času. Se bom zadržal tudi vnaprej, da ne bo treba AndY1 spet talat banov. Je sirotica že tako na koncu z živci, saj se le on žrtvuje in mora delat 18 ur na dan.
Vam želim vsem čim manj psihiranja.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
Ja, tud nam šiba. Sam moramo pa razumet tud tiste, ki jim ne. Drek gre tud v družinskih odnosih gor v takih časih. Stisk je ogromno in ne sme se jih podcenjevat v smislu Vođe... "kriza je za večino ležanje pred TV."
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car in jonny77

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Pa ravno eden najslabse organiziranih zdravstvenih sistemov NHS si sel primerjat? Dvomim da si kdaj prestopil prag kaksne bolnisnice v UK, spoloh taksne ki ni morda "prvoklasna" kot imperial college London. Daj se direktne stevilke (primerjalno) in primeravo uspesnosti intenzivnega zdravljenja. Pa bomo pogledali koliko bos imel odprte oci.

Kaj ti ni jasno? Potem praviš, da v Slo scena res grozno zgleda?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Še to: me je tudi policist kontroliral v drugi občini, sem mu dal papirje, je pogledal, se zahvalil in šel naprej. Pač normalen odnos običajno dobi normalen odnos nazaj. Res pa ne izkoriščam tega za bedarije, ampak za uradne izjeme.
Sorry, ampak da te na cesti ustavi policaj, da kontrolira iz katere občine si, je vsaj za moje pojme daleč od normalnega odnosa.
 
19. jul 2007
2.756
1.476
113
U.S. cases:
0-1 million: 100 days
1-2 million: 45 days
2-3 million: 27 days
3-4 million: 15 days
4-5 million: 17 days
5-6 million: 22 days
6-7 million: 26 days
7-8 million: 20 days
8-9 million: 14 days
9-10 million: 10 days
10-11 million: 6 days
11-12 million: 6 days

A ima kdo podatke za Slovenijo na tak način?
 
19. jul 2007
2.756
1.476
113
Še grafična primerjava Slo/Swe/USA
Untitled.png
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
U.S. cases:
0-1 million: 100 days
1-2 million: 45 days
2-3 million: 27 days
3-4 million: 15 days
4-5 million: 17 days
5-6 million: 22 days
6-7 million: 26 days
7-8 million: 20 days
8-9 million: 14 days
9-10 million: 10 days
10-11 million: 6 days
11-12 million: 6 days

A ima kdo podatke za Slovenijo na tak način?

SlovENIJA
0-10.000: 190 dni
10-20.000: 9 dni
20-30.000: 5 dni
30-40.000: 7dni
40-50.000: 7 dni
50-60.000: 7 dni

Za prvega je bilo treba od marca do 13. oktobra zato ni čisto realen ker je bilo poletje skoraj brez. Pa vmesni nso direktno na 10 tisoč nekje je jurja gor drugje malo dol ker pridejo a dan preko polnih številk.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Admir Pričko bo opozoril na nekatere globoke luknje v protikriznih ukrepih,:
od 4:30 do 8:08
1. takle L je uhka sam prirojen.
2. Tista dva čapca zadaj, Brez maske OBA.
3. tista fatima na 6:42 pa ima lahko kljub burki masko gor.
fatima.jpg
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113


Covid-19 Mortality: A Matter of Vulnerability Among Nations Facing Limited Margins of Adaptation




Smrtnost v drugem valu epidemije nižja, umirajo pretežno starejši od 85 let


Covid-19: politicisation, “corruption,” and suppression of science
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
ITALY: CONFIRMED BY ITALIAN HEALTH SERVICE: False positives to Covid19 test as diagnosis are 95%. Legal cases started against testing under charges of fraud to procure public funding, false alarm, ideological false, and manslaughter
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
V velenjskem zdravstvenem domu pa antigenskim testom ne zaupajo, jih niti ne kupujejo in nadaljujejo PCR-metodo.


So verjetno videli twit od Muska, ki je bil 4x zapored testiran, 2x pozitiven, 2x negativen.
Something extremely bogus is going on. Was tested for covid four times today. Two tests came back negative, two came back positive. Same machine, same test, same nurse. Rapid antigen test from BD.
Lgefacemaskinfo-copy.jpeg
 
Nazadnje urejeno:
  • Wow
Reactions: Cash

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Otroci okužbo z novim koronavirusom v večini primerov preživijo z blažjimi simptomi ali asimptomatsko. V nekaterih primerih pa vendarle potrebujejo bolnišnično zdravljenje, na Infekcijski kliniki v Ljubljani so od septembra tako zdravili 33 otrok, nekateri so bili sicer hospitalizirani zaradi drugih bolezni. Zdravili so tudi 9 otrok s t. i. večorganskim vnetnim sindromom, kar 6 so jih sprejeli v zadnjem tednu. Gre za Kawasakijevi bolezni podoben sindrom, ki se kaže z visoko vročino in prizadetostjo več organov. Vodja mariborske pediatrije pa izpostavlja, da po Sloveniji beležijo vsaj 50-odstotni upad drugih respiratornih obolenj pri otrocih, kar med drugim zdravstvenem osebju omogoča, da pomaga na covid oddelkih.


P.S. Eh... vidim, da je ta članek nalepila že Sandra v topicu o navodilih vlade...