Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
ma kaj ste zoprni zdej? a zdej se bomo pa med sabo kregal? mater smo res slovenceljni.

kogar je strah nej bo doma z masko in naj se drzi zase, drugi pa poskrbimo za ustrezno zascito (pa ne uno v pojstli) in gremo dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
kogar je strah nej bo doma z masko in naj se drzi zase, drugi pa poskrbimo za ustrezno zascito (pa ne uno v pojstli) in gremo dalje.

Navodila niso jasna. A bo vredu?
de-condom-challenge-is-een-onbegrijpelijke-hype-onder-tieners-752-1448528883.jpg
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
pol si pa narisi tko, da ti bo jasno. mislim da je dovolj jasen point, da se tko zrihtej, da ne trosis svojih bacilov okol po drugih. sej vemo da to ni 100%, je pa najvec kar lahko posameznik naredi, razen da se zapre v tak balon ja. ostalo je rokah narave.

vse ostalo glede zacite, zaprtja in karanten je pa bz kompliciranje.

govorim, kako bi moglo bit, ne kaksno je trenutno stanje z ukrepi.
 
19. jul 2007
2.765
1.495
113
Na radiu je bilo rečeno, da je nov izbruh v Postojni, kot posledica druženja gasilcev.
A je znano kaj več podatkov (pa me ne zanimajo trači/imena, ampak bolj epidemiološka slika).
Npr. bil je žur v gasilskem domu/pri enem v garaži, bilo je prisotnih xy ljudi, zy je bilo okuženih.
 

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Na radiu je bilo rečeno, da je nov izbruh v Postojni, kot posledica druženja gasilcev.
A je znano kaj več podatkov (pa me ne zanimajo trači/imena, ampak bolj epidemiološka slika).
Npr. bil je žur v gasilskem domu/pri enem v garaži, bilo je prisotnih xy ljudi, zy je bilo okuženih.
Sedmina za dolgoletnim clanom pgdja. V gasilskem domu navzoc tudi zupan, ki je tudi okuzen in verjetno se kdo od obcinarjev. Velika verjetnost, da se je razsirilo tudi v okoliska podjetja saj je veliko gasilcev tam zaposlenih. Za Kolektor vem, da je tako.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.221
3.374
113
Do sedaj je potrjeno okuženih v Sloveniji od marca dalje 65000 ljudi. Če nacionalna raziskava drži, jih je netestiranih okuženih vsaj 30x več. Če to zmnožimo, dobimo skoraj 2 mio ljudi. V kratkem se bo krivulja sama obrnila navzdol, ker bo počasi zmanjkalo novih gostiteljev.
 
  • Haha
Reactions: BornSkeptic

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Lepo res. Zato, da večina čepi in gnije doma, drugi priredijo zabave in podaljšajo agonijo še za par tednov. Itak so rekli sedaj, da tudi šole še en čas ne bodo odprli in tudi, ko bodo, le za prvo triado, torej ven padejo 9 in 10 letniki zaradi katerih morajo še vedno starši čepeti doma, službe so jim itak že šle ali bodo šle tistim, ki otrok nimajo. In pa prvi triadi bodo nabili obvezne maske in šole spremenili v zapor.

UKC šefe je pa včeraj izjavil, da bodo lahko zagnali ostale programe šele ko bodo imeli Covid bolnikov toliko, kot so jih imeli marca (haha, torej 7?). Po domače bodo zdravstvene in šolske posledice katastrofalne, gospodarstvo je pa itak že na bergli. Tole bo šlo v zgodovino....med vsemi nevarnimi virusi, ki so do sedaj povzročili globalne pandemije in ustavljali svet, je Covid 19 najšibkejši in najbolj nenevaren. In zaradi tega je človeštvu uspelo zavoziti vse ostalo in posledično povzročiti mnogo mnogo več smrti, stradanja in uničenja. Madona smo mojstri res.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jekleni

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
feb. 2017
Ali je dovolj umivanje, ali je potrebno razkuževanje rok?

Povzročitelji prehlada in gripe se najpogosteje prenašajo kapljično – torej s kapljicami iz nosu in ust obolelega človeka. Vendar pa raziskave kažejo, da se pogosteje kot po zraku z virusi okužimo preko umazanih rok. Z njimi najprej prijemamo predmete, na primer kljuke in ročaje, že naslednji hip pa se dotikamo svojega obraza. O umivanju in razkuževanju rok pa še o pravilni higieni kašlja bo govorila tokratna oddaja Ultrazvok. Iztok Konc se je pogovarjal z dr. Viktorijo Tomič s Klinike Golnik.

 
19. jul 2007
2.765
1.495
113
Do sedaj je potrjeno okuženih v Sloveniji od marca dalje 65000 ljudi. Če nacionalna raziskava drži, jih je netestiranih okuženih vsaj 30x več. Če to zmnožimo, dobimo skoraj 2 mio ljudi. V kratkem se bo krivulja sama obrnila navzdol, ker bo počasi zmanjkalo novih gostiteljev.
Nacionalna raziskava je pokazala da smo aprila uspeli detektirati vsakega 30. (pa še tam je bil interval zaupanja zelo velik).
Vmes se je spremenilo razumevanje bolezni, spremnila se je dostopnost testiranja, tako da je s aprilskimi številkami nesmiselno operirati.
Zelo verjetno bolje popisuje število okuženih število hospitaliziranih (pa še tukaj ni direktna povezava, ker je tudi populacija, ki se kuži in hospitalizira ni primerljiva aprila in sedaj).

Tako da tvoj skep ni ravno merodajen.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Lepo res. Zato, da večina čepi in gnije doma, drugi priredijo zabave in podaljšajo agonijo še za par tednov. Itak so rekli sedaj, da tudi šole še en čas ne bodo odprli in tudi, ko bodo, le za prvo triado, torej ven padejo 9 in 10 letniki zaradi katerih morajo še vedno starši čepeti doma, službe so jim itak že šle ali bodo šle tistim, ki otrok nimajo. In pa prvi triadi bodo nabili obvezne maske in šole spremenili v zapor.

UKC šefe je pa včeraj izjavil, da bodo lahko zagnali ostale programe šele ko bodo imeli Covid bolnikov toliko, kot so jih imeli marca (haha, torej 7?). Po domače bodo zdravstvene in šolske posledice katastrofalne, gospodarstvo je pa itak že na bergli. Tole bo šlo v zgodovino....med vsemi nevarnimi virusi, ki so do sedaj povzročili globalne pandemije in ustavljali svet, je Covid 19 najšibkejši in najbolj nenevaren. In zaradi tega je človeštvu uspelo zavoziti vse ostalo in posledično povzročiti mnogo mnogo več smrti, stradanja in uničenja. Madona smo mojstri res.

Tudi v moji okolici se folk vec ne drzi omejitev. Gredo en k drugim, zdaj je nova fora, da ko pade tema, grejo s kolesom, da se avto ne vidi na dvoriscu. V bistvu se jim v moji okolici kar konkretno jebe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Pravijo da ionizatorji uničujejo virus v zraku


 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Pravijo da ionizatorji uničujejo virus v zraku


Pa saj to naj bi bila že splošna funkcija ionizatorjev. Ne vem pa, če je bilo to dejansko tudi že znanstveno dokazano.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Zelo zanimivo, zgleda kar verjetno, da so našli povezavo:


Še povezava na študijo:

Analysis of Measles-Mumps-Rubella (MMR) Titers of Recovered COVID-19 Patients | mBio (asm.org)

 
Nazadnje urejeno: