Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Se strinjam, ampak po drugi strani, koliko casa si lahko privoscis tako stanje?
Kdaj lahko reces, da je skoda od 'zdravila' hujsa od bolezni?

1. Dokler je 700 mio za vojsko in 5mlrd za banke, pa za ostale bedarije. Bodi brez skrbi da je SLO zelo bogata drzava, zato pa se tako naveliko krade. Kot tudi gradijo trgovski centri vsakih 500m.
2. Nekje sem zasledil da si prebolel revmatsko vrocico in imas posledice. To je danes primer eksotike. Ce bi ne vec kot 30 let nazaj pogledal ljudi ki so umirali pri svojih 40-50 letih samo zato, ker niso kot otroci dobili antibiotika ko so staknili angino. Danes tega prakticno ni vec. Vcasih velja pravilo: manj je vec. Tudi trenutni COVID19 je taksen, samo slika je obratna, ker je komoditeta na prvem mestu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
še vedno ne gre skozi
" je trajala 10 let"
ni je še konec torej, ddv še vedno 22%, bpd še vedno ni na ravno 2008.
Se toliko bolj zaskrbljujoce, se ti ne zdi?

Torej moja trditev drzi, da bo tudi se danasja mladina, cez 10 let, placevala stroske ukrepov.

Ne bodo si mogli privosciti stanovanj, vecja bo revscina, posledicno bo nizja nataliteta. Mogoce bo zaradi tega rojenih manj otrok, kot bi zdaj umrlo ljudi?

Sej se slisi brezcustveno, ampak tako pac je.

Kje je meja?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
1. Dokler je 700 mio za vojsko in 5mlrd za banke, pa za ostale bedarije. Bodi brez skrbi da je SLO zelo bogata drzava, zato pa se tako naveliko krade. Kot tudi gradijo trgovski centri vsakih 500m.
2. Nekje sem zasledil da si prebolel revmatsko vrocico in imas posledice. To je danes primer eksotike. Ce bi ne vec kot 30 let nazaj pogledal ljudi ki so umirali pri svojih 40-50 letih samo zato, ker niso kot otroci dobili antibiotika ko so staknili angino. Danes tega prakticno ni vec. Vcasih velja pravilo: manj je vec. Tudi trenutni COVID19 je taksen, samo slika je obratna, ker je komoditeta na prvem mestu.
Jp in tudi zaradi aortne insuficience, kot posledica revme oz nezdravljene angine, ne morem darovati plazme za protitelesa, zal.
Sem poklical na tisto stevilko.
 
Nazadnje urejeno:

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Se toliko bolj zaskrbljujoce, se ti ne zdi?

Torej moja trditev drzi, da bo tudi se danasja mladina, cez 10 let, placevala stroske ukrepov.

Ne bodo si mogli privosciti stanovanj, vecja bo revscina, posledicno bo nizja nataliteta. Mogoce bo zaradi tega rojenih manj otrok, kot bi zdaj umrlo ljudi?

Sej se slisi brezcustveno, ampak tako pac je.

Kje je meja?
jaz sem samo razčlenil tvojo trditev da je konec krize. kar bi osebno rekel (po drugih kriterijih kot si jih sam dal) da jo je že nekaj časa. no, v vsakem primeru je bila tvoja trditev napačna tudi na tvojem poligonu.

glede ostalega pa prosim, ne moraliziraj. do sedaj smo ugotovili da za kaj veliko več kot lastno rit ti ni.
če bi te res skrbelo bi tukaj limal kako si pomagal komu v tej krizi ne pa kam si se fijakal ker "ne zdržiš".
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
jaz sem samo razčlenil tvojo trditev da je konec krize. kar bi osebno rekel (po drugih kriterijih kot si jih sam dal) da jo je že nekaj časa. no, v vsakem primeru je bila tvoja trditev napačna tudi na tvojem poligonu.

glede ostalega pa prosim, ne moraliziraj. do sedaj smo ugotovili da za kaj veliko več kot lastno rit ti ni.
če bi te res skrbelo bi tukaj limal kako si pomagal komu v tej krizi ne pa kam si se fijakal ker "ne zdržiš".
Ko delas od doma od jutra do dveh ponoci, vmes se pomagas osnovnosolki, ti ostane bolj malo casa, da pomagas se komu drugemu razen svojim najblizjim (starsem), ki sta vsak v drugi obcini, izven moje obcine.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in cappy

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.159
113
Majn bodi na YT in Alterju, pa bo čas tudi za ostale.
Pa ne neke pravljice prodajat, da od jutra do dveh delaš od doma. Tisti nima časa tolko nakladat po forumih. Ker bo svoj prosti čas (oziroma bolje rečeno proste minute) izkoristil za kaj bolj pametnega kot za Alter.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Majn bodi na YT in Alterju, pa bo čas tudi za ostale.
Pa ne neke pravljice prodajat, da od jutra do dveh delaš od doma. Tisti nima časa tolko nakladat po forumih. Ker bo svoj prosti čas (oziroma bolje rečeno proste minute) izkoristil za kaj bolj pametnega kot za Alter.
V nasi firmi uporabljamo Jiro. Lahko gres gledat moj Tempo. Pa vsako jutro porocamo, kaj smo naredili prejsnji dan in kaj bomo delali danes.
Jasno pa, da ni bilo neprekinjeno (sola s tamalo, kosilo,...) Najvecji mir sem imel sele od 21ih do 2h ponoci.

Poleg tega sem pa preostanek delovnika in za vikende na pripravljenosti in imam intervencije.
Prenosnik sem jemal s sabo tudi na Pag.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.159
113
Ja lej kaj naj grem gledat?
Seštej kolko postov nabiješ, seštej vse youtube linke ko nalepiš, vse raziskave cepiv kaj nardiš, vse ocene kaj ven spraviš in še kaj.
Če bi tak hudo delal nekak to ne bi šlo skozi.
Pa o kakem preostanku delovnika govoriš zaj? Če delaš od jutra do dveh ponoči. Preostanek delovnika ni delovnik ampak noč.

Ko jaz delam delam. Boli mene takrat za alter. Alter je za te, ko ti je dolgcajt, da malo prebereš kaj je Andy spet nagruntal novega.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Ves kaj je pripravljenost na domu?

Firma in procesi tecejo 24/7 (pac, taka narava firme). Ce kaj dol pade in si ze doma ali pa je vikend, lahko tudi ponoci, te poklicejo in pomagas stvari spraviti v delovanje.
Tisti cas si potem pises intervencijo.

Zame se dan ne konca, ko izstopim iz firme, kot se za nekatere. Zato pa potrebujem odklop za vikend. In najbolj se odklopim z voznjo, umikom na samo in z naravo (recimo 10km sprehoda vsak dan s pesom).
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

masevc

Guru
2. sep 2007
3.441
862
113
Ves kaj je pripravljenost na domu?

Firma in procesi tecejo 24/7 (pac, taka narava firme). Ce kaj dol pade in si ze doma ali pa je vikend, lahko tudi ponoci, te poklicejo in pomagas stvari spraviti v delovanje.
Tisti cas si potem pises intervencijo.

Zame se dan ne konca, ko izstopim iz firme, kot se za nekatere. Zato pa potrebujem odklop za vikend. In najbolj se odklopim z voznjo, umikom na samo in z naravo (recimo 10km sprehoda vsak dan s pesom).
Mogoce bi se še malo odklopil od alterja? Bi se marsikdo spočil. Verjetno tudi ti.
 
  • Ljubezen
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj in endvatri

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.595
113
In this exclusive film, former Pfizer Vice President Mike Yeadon discusses his thoughts as to why the lockdown was a mistake, and why the government strategies to manage the pandemic are only making things worse.


 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.595
113
Nemci bodo kot kaže zaprti do božiča.

Leading politicians from the SPD and CSU are calling for the current partial shutdown to be extended into December. "In order to be able to spend a nice Christmas, we have to extend the lockdown and certainly also deepen it," said Bavaria's Prime Minister Markus Söder (CSU) of "Bild am Sonntag". “Definitely two or better three weeks.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Bom še jaz o Hrvaški. Imam dva sodelavca ki hodita dol 25+ let bolj ali manj na isto lokacijo. Ko se je poleti začelo o tem da bi prepovedali dol smo en teden poslušal samo pljuvanje pa revolucija bo revolucija, dol z vlado dol z vsem. No potem sta seveda šla na Hrvaško kot vsako leto. Konec septembra pa obratna zgodba kot da ne bi vedel kje je bil 1 mesec prej. Kaj je vlda zajebala kako so moral to dopustit da folk gre dol. Pa mu rečeš alo model pa saj si bil tud dol. Zakaj si šel če si vedel kaj bo. Seveda odgovora na to ni bilo. Tako kot ga ne bi bilo pri 800 tisoč drugih ki so bili dol.
Karkoli je že bilo poleti v Sloveniji ali na Hrvaškem (in drugje po balkanu), so takratne številke proti današnjim naravnost smešne.
Sodelavc je moral konec junija v 14-dnevno karanteno, ker je bil v Srbiji, kjer so imeli takrat nekih 130 dnevno potrjenih okužb pri več kot 7000 testiranih osebah. :valjamse:
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.595
113
V veliki vecini so na intenzivni negi 75+ letniki. Ce bi se drzava raje cez poletje ukvarjala z njimi in jih pripravila na jesen, namesto z nami, bi bilo zdajle veliko bolje.
Imeli so podatke, imeli so statistike, ampak ne. Treba je zatolct narod in otroke, ki virus prebolijo brez vecjega problema. Zdaj pa se hocejo, da se nas vse cepi, namesto da bi se cepili 75+.

A zakaj smo se izogibali trajektov? Sem ze 1000x povedal, pa bom samo zate se 1x, ker se ti ocitno bolj pocasi zapise. Ni nam bilo, da bi bili sredi poletja v karanteni (takrat se 14 dnevni). Daj vtisni si to ze v svoj spomin.
In glede na to, da je zdaj ze jasno, da se virus siri aerosolno, smo imeli se prekleto prav.
Aerosolno pomeni, da c-19 delci lebdijo v zraku ?

Novejšega Slo članka ne najdem:



For example, 100 μm droplets take about 10 s, whereas 10 μm droplets take 17 min to fall to the floor
faktor 102 po časovnici ledbenja delca glede na velikost 100 μm vs 10 μm


deci centi mili mikro nano piko...


μm / micro_m: 10 * 10^-6 m = 1 * 10^-5 m oz. 0,00001 m ... delec 17 minut lebdi v traku
nm / nano_m: 100 * 10^-9 m= 1 * 10^-7 m oz. 0,0000001 m ... delec lebdi v traku ??? minut (vsekakor več kot 17 minut)

Velikostni razred:
100x manjši (100 nano_m vs. 10 micro_m)


0,0000 1
0,0000 001
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
Karkoli je že bilo poleti v Sloveniji ali na Hrvaškem (in drugje po balkanu), so takratne številke proti današnjim naravnost smešne.
Sodelavc je moral konec junija v 14-dnevno karanteno, ker je bil v Srbiji, kjer so imeli takrat nekih 130 dnevno potrjenih okužb pri več kot 7000 testiranih osebah. :valjamse:

Pa že takrat so bile bolnice na robu prepada in ravno pred kolapsom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Floki

Guru
6. sep 2007
9.901
3.021
113
Mislite da bi bil v sloveniji tudi tak odziv ali bi se večina bala čipov ki jih bodo dobili v nos