Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Vidiš, si spet nadpameten, a ne?
No, dej odgovori. Bo tvoj sogovornik lažje dobil virus, če boš ti imel masko ali bil brez nje?
Tega ne znaš, a ne? Pljuvat po vsemu, kar nekdo naredi, to pa znaš.
Andy ni nikjer rekel, da so maske brez veze. So pa maske sred polja totalno brez veze. Sej zdej so spet izjemo napisal, še eno mislim, da je številka 556.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
sad Dej ne nabijej. Andy se drži vseh priporočil, če pa v katero priporočilo podvomi, zakaj pa ne. Maske nosjo ljudje še na polju, pa se zadeva vseeno širi. Jutr te bodo zaprl v občine, ne zato, ker bi to pomagal pri zajezitvi virusa, ampak zato, da bo veliki vodja lahko rekel, da je nekaj naredil, podoben razlog, kot za maske na prostem. V jebi, te še država jebe mal za zraven.

Prid k nam v Janeztown, sosed nam je prišel nasprot sred jebenga polja, mulci lepo za mano v gosji red (razdalja pa to), ne da bi šel on po svoji desni strani kolovoza, on ma masko (sred polja, ker je Janša tko reku), je šel po sredini in uspel zatežit. Sem mu sam rekel, da naj se čimhitreje naprej odsvaljka, čene ga bo zadel kej hujšehga kot virus. Ko se mi bo naslednjič rinil v rit v vrsti pri salami, mu pa ne bo lahka zemlja. Al pa ko se bo naslednjič majal iz sosednje gostilne in težil otrokom na pločniku.
Glej tole sem napisal en dan nazaj:
PS: Pa ne podpiram recimo vseh ukrepov v Sloveniji. Recimo nošnja maske zunaj na samem je po mojem mnenju debilna. Ampak to imamo sedaj zaradi FB znanstvenikov in širilcev teorij zarote, pa ovc, ki jim sledijo.
Tako da ne ti meni o maskah bluzit. Meni je kristalno jasno.
In Andy je pa še toliko bolj hinavec, navadna podrepna svinja. Ker dela ravno nasprotno kar govori. Pa ni problem podvomit v ukrepe, problem je, ko jih non stop diskreditiraš, ti nekdo DOKAŽE, da nimaš prav, pa še vedno DVOMIŠ. Taki so enostavno bedaki. Žal pa ravno taki razširjajo paniko naprej in slabo voljo.
Recimo, da mi Andy trdi, da je neumnost nositi masko na polju, kjer si sam, se popolnoma strinjam. Neumno je pa trditi, da maska ne pomaga. Ker povsod drugje, kjer si v bližnjem stiku z osebo, očitno pomaga. Res pa je, da ne toliko tebi, kot tistemu drugemu. Ampak to je za egoistične ''andije'' nepomembno. Samo oni, oni, oni.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: SamSvoj

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Andy ni nikjer rekel, da so maske brez veze. So pa maske sred polja totalno brez veze. Sej zdej so spet izjemo napisal, še eno mislim, da je številka 556.
A njegov citat zgoraj na tej strani si videl ali se delaš neumnega? Lahko greš pa pogledat nekaj strani nazaj, kjer se je o tem pisalo.
 

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
sad Dej ne nabijej. Andy se drži vseh priporočil, če pa v katero priporočilo podvomi, zakaj pa ne. Maske nosjo ljudje še na polju, pa se zadeva vseeno širi. Jutr te bodo zaprl v občine, ne zato, ker bi to pomagal pri zajezitvi virusa, ampak zato, da bo veliki vodja lahko rekel, da je nekaj naredil, podoben razlog, kot za maske na prostem. V jebi, te še država jebe mal za zraven.

Prid k nam v Janeztown, sosed nam je prišel nasprot sred jebenga polja, mulci lepo za mano v gosji red (razdalja pa to), ne da bi šel on po svoji desni strani kolovoza, on ma masko (sred polja, ker je Janša tko reku), je šel po sredini in uspel zatežit. Sem mu sam rekel, da naj se čimhitreje naprej odsvaljka, čene ga bo zadel kej hujšehga kot virus. Ko se mi bo naslednjič rinil v rit v vrsti pri salami, mu pa ne bo lahka zemlja. Al pa ko se bo naslednjič majal iz sosednje gostilne in težil otrokom na pločniku.
Ne ni res to je čisto sprenevedanje. Ljudje enostavno premalo nosijo maske, ne da jih nosijo še po polju. Včeraj na sprehodu je vsaj 10 tekačev in 20 kolearjev sopihalo in pljuvalo vse okoli sebe pa nihče ni nosil maske !!!! Res ne vem od kje si jemljete te pravcice !!

 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Veš kaj, to podpihujejo kar sami, Krekec mal pozab na masko, ker je zmatran, Logar gre še mal v galerijo, Koritnik na manikuro, Janez tiši na vsak način roko Kurcu, sname masko takoj ko se kamere navidezno ugasnejo, včeraj rečejo ne bomo zapiral, dons zaprejo nidani. In pol je andy kriv za tole.
Malo je treba ločit stroko in politiko. Tu si omenjal samo politike. Krek je pa itak bil nastavljen s strani Janše. Tako da...
In ja, se strinjam. Ampak vsi ti razlogi (vključno z glasnimi Andyi) so pripeljali do tega, da navaden normalen človek ne ve več, čemu naj verjame. In je čista zmeda.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Ne ni res to je čisto sprenevedanje. Ljudje enostavno premalo nosijo maske, ne da jih nosijo še po polju. Včeraj na sprehodu je vsaj 10 tekačev in 20 kolearjev sopihalo in pljuvalo vse okoli sebe pa nihče ni nosil maske !!!! Res ne vem od kje si jemljete te pravcice !!
Jaz ne vidim težav, če ni nikjer nikogar okrog. Če pa to delajo v gužvi je pa druga zadeva.

Recimo, mi smo šli včeraj na daljši sprehod po naravi. Do konca naselja so bile maske gor, potem so šle pa v žep. In ja, ustrezno v žep, ne vse potacano in posrano.
 

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Pa porka madona a je res tako težko tisto krpico na gobec dat al kaj. A to je najhuje kar se vam/nam lahko v življenju zgodi al kako? Pa kakšma družba smo ratali ???? Če samo 1 življenje rešimo s tem je vredno, istočano pa vsaj pokaženo spoštovanje do drugih in da nam ni vseeno. Noben me ne bo prepričal da je maska tako hudičevo poseganje v svobvodo pa naj jo predpišejo levi ali desni sploh ni važno. Če so maske tak problem potem naslednjič ko boste pri zdravniku oz. na operacijoi recite zdravniku naj jo da dol, da vi ne verjamete v maske in da mu ne želite kratiti svobode. Zaradi nošema ku... maske toliko prelitega žolča pa saj nismo normalni !!!! Pa ne bi rekel da bi bili kakšni znastveniki ampak res se mi obračajo tile bifejski in forumski junaki.

PS. Ni odgovor sad-u, pišem na splošno.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Če prdneš skozi masko, ali v prostoru kaj manj smrdi?
A ti prdiš samo v prostoru? Ali tudi zunaj?
In vsekakor manj smrdi, ker se kar nekaj smrada ujame v tvoje gate. Lahko to enostavno tako probaš, da se naprdi, potem pa snemi gate dol, pa jih povohaj. Upam, da bo to dovolj empiričnega dokaza zate.

Pa ni le v tem stvar: stvar je v temu, da če bi nag prdel, bi smrad šel dlje, ker imaš pa gor gate in hlače (vsaj upam), se smrad drži bolj okrog tebe.

Imaš še kakšno vprašanje?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Ne ni res to je čisto sprenevedanje. Ljudje enostavno premalo nosijo maske, ne da jih nosijo še po polju. Včeraj na sprehodu je vsaj 10 tekačev in 20 kolearjev sopihalo in pljuvalo vse okoli sebe pa nihče ni nosil maske !!!! Res ne vem od kje si jemljete te pravcice !!
1. Jim to pravico daje zakon, saj tisti, ki individualno tečejo in kolesarijo NE rabijo nosit mask.
2. Se zavedaš kakšna debilnost je nošenje mask na prostem?
3. Vlada in stroka ne potrebujejo Potrčev, Andyev, mene ali kogarkoli drugega, ki bi jih diskreditiral, ker sami naredijo za to več kot dovolj. Toliko debilizma, napačnih odločitev, nelogičnih odločitev še ni sproduciral nihče drug v zgodovini te države. Stroka je pogrnila na celi črti, ministrstvo za zdr. je pogrnilo na celo črti, vlada črte še našla ni, komunikacijsko so priročnik za katastrofo, skratka s takimi na vrhu je jasno, da ljudem ni nič jasno, jih imajo poln kufer in posledično dvomijo v vse kar rečejo, kar pomeni, da še kak pameten ukrep ne deluje, kaj šele kaj drugega.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Ne ni res to je čisto sprenevedanje. Ljudje enostavno premalo nosijo maske, ne da jih nosijo še po polju. Včeraj na sprehodu je vsaj 10 tekačev in 20 kolearjev sopihalo in pljuvalo vse okoli sebe pa nihče ni nosil maske !!!! Res ne vem od kje si jemljete te pravcice !!

Najboljš, da se zazidaš v bajto in počakaš na konec, ker od strašnega spremljanja kolesarjev in tekačev brez mask te bo še pobralo. In gibanje na svežem zraku brez jebene maske je za zdravje dobro in sredi polja, ali pa po redko naseljenem kraju se da brez težav držat distanco in verjemi, da virus tam ne bo nate preskočil.

Tko da ja, si jemljem pravico do predihanja sebe in svojih otrok na svežem zraku in tega mi ne boš vzel ne ti, ne kak star prdec, ki se zdej sprehaja po polju, ker je gostilna zaprta, do včeraj ga drugje kot na poti v sosednjio gostilno še nisem videl.

In zdaj vmes vidim še en tvoj čustven izliv. Ne maske mi ni problem nostit in jo nosim, pravilno, tudi če imam ob mrazu problem, ker se mi očala rosijo, ker v zaprtem prostoru in zunaj, kjer je več ljudi je nošnja maske smiselna in koristna. Tko jo nosim v Ljubljani, pri nas na vasi pač ne, ker je pločnik čist zadost širok, da se da držat zadostno razdaljo. Tudi s tem se strinjam in vsakemu antimaskarju povem, da lahko reče kirurgu, ko ga bo operiral, naj da masko dol, ker je brezveze. Podobno pa povem tud kakemu zagrizenmu maskarju, naj odpika, kot sem unmu škisu včeraj.

Med sprehodom po naravi, pa maske ne bomo nosil, pa če se ti, al pa kak tebi podoben na glavo postavi.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Pa porka madona a je res tako težko tisto krpico na gobec dat al kaj. A to je najhuje kar se vam/nam lahko v življenju zgodi al kako? Pa kakšma družba smo ratali ???? Če samo 1 življenje rešimo s tem je vredno, istočano pa vsaj pokaženo spoštovanje do drugih in da nam ni vseeno. Noben me ne bo prepričal da je maska tako hudičevo poseganje v svobvodo pa naj jo predpišejo levi ali desni sploh ni važno. Če so maske tak problem potem naslednjič ko boste pri zdravniku oz. na operacijoi recite zdravniku naj jo da dol, da vi ne verjamete v maske in da mu ne želite kratiti svobode. Zaradi nošema ku... maske toliko prelitega žolča pa saj nismo normalni !!!! Pa ne bi rekel da bi bili kakšni znastveniki ampak res se mi obračajo tile bifejski in forumski junaki.

PS. Ni odgovor sad-u, pišem na splošno.

uletis sredi teme, zato nisi seznanjen s problemom.

maske vsi nosimo. ni jo problem dat na gobcek.

se pa po 8 mesecih psihiranja, clovek zacne malo sprasevat o smiselnostih vseh ukrepov.

in kdor rabi Andya in drugih forumskih in fb strokovnjakov, da to sprevidi, ocitno nima samostojnega razmisljanja.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Tole si pa že 2x vprašal. Zakaj podjebavaš z otroškimi forami v temi za odrasle?
Sem 2x vprašal, ker mi vključno s tabo do tvojega posta ni nihče odgovoril. Bi rekel da ti podjebavaš, ker na vprašanje pa ne odgovoriš.
Ker bi rekel da tako, kot se širi smrad, se širi tudi virus.

No se je kasneje sad potrudil odgovorit, Hvala sad.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
In kaj narediš na kolovozu širokem ene 3,5m, ko ti penziča zavita v maske prpilta po sredini nasprot, nej damo vsi masko gor, ker onadva ne vesta kaj je distanca? Niti pod razno.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
A ti prdiš samo v prostoru? Ali tudi zunaj?
In vsekakor manj smrdi, ker se kar nekaj smrada ujame v tvoje gate. Lahko to enostavno tako probaš, da se naprdi, potem pa snemi gate dol, pa jih povohaj. Upam, da bo to dovolj empiričnega dokaza zate.

Pa ni le v tem stvar: stvar je v temu, da če bi nag prdel, bi smrad šel dlje, ker imaš pa gor gate in hlače (vsaj upam), se smrad drži bolj okrog tebe.

Imaš še kakšno vprašanje?
Hvala za odgovor. Iz tega bi lahko zaključili, da maska zadrži le nekaj virusa (smrada), ki ostane na maski, del se pa vseeno razširi v prostor.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Sem 2x vprašal, ker mi vključno s tabo do tvojega posta ni nihče odgovoril. Bi rekel da ti podjebavaš, na vprašanje pa ne odgovoriš.
Ker bi rekel da tako, kot se širi smrad, se širi tudi virus.

No se je kasneje sad potrudil odgovorit, Hvala sad.
Med prdcem ti, upam da, ne letijo kapljice naokol. Med govorjenjem in dihanjem pa. In ravno v teh kapljicah je finta, ker je ravno s temi kapljicami možnost prenosa visoka. Vse ostale možnosti prenosa so precej nizke. Ker če bi se virus širil tako kot smrad, bi ga fejst nasrkal.
 
  • Haha
Reactions: Car in SamSvoj

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
In kaj narediš na kolovozu širokem ene 3,5m, ko ti penziča zavita v maske prpilta po sredini nasprot, nej damo vsi masko gor, ker onadva ne vesta kaj je distanca? Niti pod razno.
Se umakneš na stran, zajameš zrak preden sta zraven tebe in ko sta mimo počakaš z izdihom.
Lahko se pa postaviš na sredino in zakašljaš. Bosta verjetno takoj se spokala na rob.