Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Aha, ker tistih, ki pa jih niso testirali, se pa ne steje, al kako?

Point there. Če je potrjenih cca.23.000 folka ima (oz. je imelo) covid po mojem laičnem mnenju vsaj 5-10x več folka - kar potem lepo zmanjša tist procent umrljivosti ne glede na dejanski faktor. Dejstvo je, da je (bilo) okuženih s covidom veliko več ljudi, kot jih je (bilo) potrjenih. V spomladanskem prvem valu (če je to dejansko bil prvi, recimo da je bil) se dolgo časa ni testiralo ljudi, ki niso imeli resnih problemov, sedaj pa ne testirajo vseh, ki so (bili) v stiku s potrjeno okuženim. Pa da se ne pozabi še na vse tiste, ki zadevo prebolijo asimptomatsko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Point there. Če je potrjenih cca.23.000 folka ima (oz. je imelo) covid po mojem laičnem mnenju vsaj 5-10x več folka - kar potem lepo zmanjša tist procent umrljivosti ne glede na dejanski faktor. Dejstvo je, da je (bilo) okuženih s covidom veliko več ljudi, kot jih je bilo potrjenih. V spomladanskem prvem valu (če je to dejansko bil prvi, recimo da je bil) se dolgo časa ni testiralo ljudi, ki niso imeli resnih problemov, sedaj pa ne testirajo vseh, ki so (bili) v stiku s potrjeno okuženim. Pa da se ne pozabi še na vse tiste, ki zadevo prebolijo asimptomatsko.
Tako je. To je razlika med IFR (Infection fatality rate - tisti, ki so ga fasali) in CFR (Case fatality rate - tisti, ki so bili ugotovljeni, testirani pozitivno).

Tisti, ki so bili testirani pozitivno niso vsi, ki so ga fasali, to je jasno. In ce hoces vedeti smrtnost, moras gledati stevilko IFR in ta je med 0.2-0.3%.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Se ne strinjam s tabo v vseh izjavah glede covida v zadnjem času ampak tu ti dam pa povsem prav. Smrtnosti enostavno ne moreš računat zgolj na podlagi potrjeno okuženih in mrtvih.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Evo, bom napisal:

DRZAVA NAMERNO SIRI COVID-19!

Po navodilih drzave torej se vedno najtesnejsi stiki pozitivnih s covidom v sluzbo.

Bratranec pozitiven. Kako je do tega prislo? No moz od uciteljice v OS pozitiven, uciteljica po navodilu zdravnika in nijz.. Ce nimas simptomov bejz u sluzbo. No po parih dneh dobi blage znake in seveda tudi ona pozitivna. Ter 50% otrok v razredu, posledicno pozitivni doma starsi. No bratranec dela z enim izmed fotrov. Ta foter je dobil navodila, da nobenemu izmed stikov ni treba na test ali ostati doma, razen ce imajo simptome. Ker ima bratranec doma dva pljucna bolnika, je lagal o simptomih. In seveda je pozitiven.

Vztrajam.. Drzava zganja po eni strani paniko, po drugi pa namerno okuzuje drzavljane. Zato tudi toliko politikov brez mask.
Da ne omenjamo dejstva, da namerno spravljajo virus v domove upokojencev.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Sej te bo se infarkt, pa ocitno se vedno ne razumes. Vsi vemo, da maske preprecujejo kapljicno raznasanje virusa. Pa sej povsod v zaprtih prostorih folk nosi maske.
Pa se kljub temu virus siri eksponentno. Se ti ne zdi, da je tukaj nekaj narobe?

A to misliš tako pod nosom, ja v našem merkatorju je vsaj pol takšnih, zunaj pa še precej več.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Računati moraš tiste, ki so ga preboleli - teh je pa trenutno dobrih 8.000...

Osebno menim, da je teh veliko več. (Ne) veš koliko covid pozitivnih ljudi se ni testiralo v prvem valu in (ne) veš koliko covid pozitivnih zdaj okoli skače (oz. je skakalo) ker se jim ne odredi testranja ali pa se sami ne gredo testirat iz X razloga...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
In tega je kriv Andy?
Ja, tega so krivi TUDI ''Andyi'' s takimi debilnimi izjavami. Ker oni DOMNEVAJO, da so super strokovnjaki na vseh področjih in potem širijo popolne neumnosti okrog.
In enako velja v drugi smeri.

Pa ne, da bi bil zanikovalec uporabe mask, ampak glede na to, kako se virus neovirano siri domnevam, da se virus siri tudi aerosolno, ne samo kapljicno, in da zaradi tega maske ne pomagajo.
Seveda mi še vedno ni odgovoril na moje direktno vprašanje.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj in jonny77

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Aha, krivi so laiki, ker imajo neko svoje - zelo možno da napačno - mnenje?
Stroka ima tudi svoje mnenje, menja ga hitreje kot kurba kurce, pa če jih danes vprašaš, še vedno ne vejo nič.
Ti ne znaš brat, a ne?
Pa sem nalašč z velikimi črkami napisal TUDI bedaki, torej ne niso le oni krivi, vsekakor pa podpihujejo FB mazaštvo in pizdakanje čez vse, kar strokovnjaki naredijo. Vedno se nekateri bedaki najdejo, ki vidijo v vseh navodilih teorijo zarote in ker so glasni, se potem zdi, kot da je vse narobe.
V sosednji temi je recimo Firenekaj gladko napisal čisto LAŽ, da google podatki kažejo, da se marca potovalne navade niso spremenile. Kako lahko taki sploh preživijo?

Pa še glede stroke: to veš, da imamo prvič tole in se je sploh marca vse tipalo in poizkušalo, ker tudi stroka ni vseevedna. Bi pa bistveno lažje delala svoje delo, če ji ''andyi'' in politiki ne bi srali po glavi. Kaj meniš?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
sad Dej ne nabijej. Andy se drži vseh priporočil, če pa v katero priporočilo podvomi, zakaj pa ne. Maske nosjo ljudje še na polju, pa se zadeva vseeno širi. Jutr te bodo zaprl v občine, ne zato, ker bi to pomagal pri zajezitvi virusa, ampak zato, da bo veliki vodja lahko rekel, da je nekaj naredil, podoben razlog, kot za maske na prostem. V jebi, te še država jebe mal za zraven.

Prid k nam v Janeztown, sosed nam je prišel nasprot sred jebenga polja, mulci lepo za mano v gosji red (razdalja pa to), ne da bi šel on po svoji desni strani kolovoza, on ma masko (sred polja, ker je Janša tko reku), je šel po sredini in uspel zatežit. Sem mu sam rekel, da naj se čimhitreje naprej odsvaljka, čene ga bo zadel kej hujšehga kot virus. Ko se mi bo naslednjič rinil v rit v vrsti pri salami, mu pa ne bo lahka zemlja. Al pa ko se bo naslednjič majal iz sosednje gostilne in težil otrokom na pločniku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Ti ne znaš brat, a ne?
Pa sem nalašč z velikimi črkami napisal TUDI bedaki, torej ne niso le oni krivi, vsekakor pa podpihujejo FB mazaštvo in pizdakanje čez vse, kar strokovnjaki naredijo. Vedno se nekateri bedaki najdejo, ki vidijo v vseh navodilih teorijo zarote in ker so glasni, se potem zdi, kot da je vse narobe.
Veš kaj, to podpihujejo kar sami, Krekec mal pozab na masko, ker je zmatran, Logar gre še mal v galerijo, Koritnik na manikuro, Janez tiši na vsak način roko Kurcu, sname masko takoj ko se kamere navidezno ugasnejo, včeraj rečejo ne bomo zapiral, dons zaprejo nidani. In pol je andy kriv za tole.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ja, tega so krivi TUDI ''Andyi'' s takimi debilnimi izjavami. Ker oni DOMNEVAJO, da so super strokovnjaki na vseh področjih in potem širijo popolne neumnosti okrog.

Seveda mi še vedno ni odgovoril na moje direktno vprašanje.
Ja, zelo pomagajo. Nosimo jih ze od poletja, pa poglej, kaksno imamo. Najlaze se je pa zgovarjati na to, da jih ljudje ne nosijo. V bistvu smo za vse krivi ljudje, ker se ne drzimo ukrepov. Najlazji izgovor.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ja, zelo pomagajo. Nosimo jih ze od poletja, pa poglej, kaksno imamo. Najlaze se je pa zgovarjati na to, da jih ljudje ne nosijo. V bistvu smo za vse krivi ljudje, ker se ne drzimo ukrepov. Najlazji izgovor.
Vidiš, si spet nadpameten, a ne?
No, dej odgovori. Bo tvoj sogovornik lažje dobil virus, če boš ti imel masko ali bil brez nje?
Tega ne znaš, a ne? Pljuvat po vsemu, kar nekdo naredi, to pa znaš.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Sej veš, od kje cerkvi toliko premoženja? Hint prodaja odpustkov. Nardiš neki za greh, kar točno veš, da se bo dogajalo, ker je naravna stvar in prodajaš karto za nebesa vsak vikend.

Podobno je pa kle, mečeš ven ene ukrepe brez repa in glave, da lohk pol rečeš, da je jeba zato, ker se ljudje ne držijo.