Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Zgleda, da nam ni pomoči. Če pride v prihodnje kak bolj resen virus, pokrepamo kot mušice. "z izjemo kitajcev" :)
Na koncu se bo izkazalo, da je totalitaren način vladanja nad "glupim" folkom edini pravilen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
V Trbižu so imeli praktično vsi septembra maske gor zunaj. Od otrok pred šolo do penzionistov pred trgovino.
V začetku septembra smo se peljali po južnem delu Dolomitov do Lago di Garda in po AC nazaj. Nikjer ni zunaj imel kdo od italijanov masko na obrazu. Samo notri.
Tudi na obali gardskega ni nihče imel maske, je bilo pa še za kopat, tako da so bile še konkretne količine ljudi in skupin. Hotel ima tudi vrt, kjer so imeli pijače. Vsi sproščeni, nobene maske nikjer.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113

Just one month ago, Italy was the shining example of how masks and aggressive testing work to stave off a second COVID wave. Why have things gone so terribly wrong?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Tudi če bi vsakega testirali jih ne bo nič pomagalo pri zajezitvi.

Just one month ago, Italy was the shining example of how masks and aggressive testing work to stave off a second COVID wave. Why have things gone so terribly wrong?

Se pravi maske so samo za okras heh. Pa tko so nekateri promovirali kako bomo svet rešili z maskami.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113

Just one month ago, Italy was the shining example of how masks and aggressive testing work to stave off a second COVID wave. Why have things gone so terribly wrong?
Ti prebereš samo tisti del ki tebi ustreza?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
Ali obstaj morda država na svetu, kjer imajo gor maske vsi, ali pa vsaj polovico populacije, vedno, samo takrat ne, ko so v domačem okolju?
Ker če bi taka država obstajala, potem bi imeli case, da maske pomagajo, saj tam naj ne bi bilo okuženih. ALi pa vsaj del populacije, ki vedno nosi maske zunaj, bi bil bistveno manj okužen kot ostali.
A ne bi bilo fino, če bi lahko imeli tak realen testni primer?

khm
Saudi Arabia 343,774 (9828 na 100.000) ziher večina moških
Iran 550.757 (6532 na 100.000) tudi ziher večina moških

Ker drugače maske niso dovolj, mora biti še kaj - distanca, umivanje rok?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113

Just one month ago, Italy was the shining example of how masks and aggressive testing work to stave off a second COVID wave. Why have things gone so terribly wrong?
ej model. lepiš linke od enakih modelov kot si sam. Fabricio je reko da maska ne dela- darjan lepi link od Fabricia.
Poiščeš stavek, ki je tebi všeč in ga linkaš. to je to, debata na nivoju.
če imam jaz virus in kihnem proti tebi, maska na meni sčiti tebe ali ne, če si ti 0,5m od mene?
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Ali obstaj morda država na svetu, kjer imajo gor maske vsi, ali pa vsaj polovico populacije, vedno, samo takrat ne, ko so v domačem okolju?
Ker če bi taka država obstajala, potem bi imeli case, da maske pomagajo, saj tam naj ne bi bilo okuženih. ALi pa vsaj del populacije, ki vedno nosi maske zunaj, bi bil bistveno manj okužen kot ostali.
A ne bi bilo fino, če bi lahko imeli tak realen testni primer?

khm
Saudi Arabia 343,774 (9828 na 100.000) ziher večina moških
Iran 550.757 (6532 na 100.000) tudi ziher večina moških

Ker drugače maske niso dovolj, mora biti še kaj - distanca, umivanje rok?

Na japonskem je klasika, da nosijo maske tudi veni (že prej so se). Zgleda, da so mimo drugega vala.

Oz. poglej tudi Singapur (drugega vala sploh ni bilo). Nekaj že bo na tem (maske, distanca, peri roke).
Tu pa se gremo Potrče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas in tomi

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113

Just one month ago, Italy was the shining example of how masks and aggressive testing work to stave off a second COVID wave. Why have things gone so terribly wrong?
Jaz ta članek razumem, kot da maske delujejo saj se okužbe dogajajo tam kjer jih ludje ne nosijo. Glede na članek so problem domače zabave, poroke, ... Tam naj bi se zgodilo večina okužb.
Darjan pa prebere naslov članka in to je za njega argument da maske ne delujejo.

We don’t see so many outbreaks at workplaces or in public transportation, but it’s mostly coming together in privacy, in parties, and also in services and weddings,

P.S. predlagam in pozivam moderatorje da darjanu omejite število prispevkov dnevno, saj se večina časa ukvarjamo z prepričevanjem darjana o njegovih zablodah nemesto, da bi tekla vsaj kolikor toliko konstruktivna debata.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Jaz ta članek razumem, kot da maske delujejo saj se okužbe dogajajo tam kjer jih ludje ne nosijo. Glede na članek so problem domače zabave, poroke, ... Tam naj bi se zgodilo večina okužb.
Darjan pa prebere naslov članka in to je za njega argument da maske ne delujejo.

We don’t see so many outbreaks at workplaces or in public transportation, but it’s mostly coming together in privacy, in parties, and also in services and weddings,

P.S. predlagam in pozivam moderatorje da darjanu omejite število prispevkov dnevno, saj se večina časa ukvarjamo z prepričevanjem darjana o njegovih zablodah nemesto, da bi tekla vsaj kolikor toliko konstruktivna debata.

Fora je da ne morejo vedeti od kje je vir okužbe, razen to kar jim povejo okuženi sami. Logično da noben ne bo rekel da je na avtobusu dobil, ker ponavadi vprašajo samo za tesne stike in podobno. To sploh ni znanost kar oni delajo, ampak whack-a-mole se temu reče.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
1603407715059.png
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Na japonskem je klasika, da nosijo maske tudi veni (že prej so se). Zgleda, da so mimo drugega vala.

Oz. poglej tudi Singapur (drugega vala sploh ni bilo). Nekaj že bo na tem (maske, distanca, peri roke).
Tu pa se gremo Potrče.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
Jaz ta članek razumem, kot da maske delujejo saj se okužbe dogajajo tam kjer jih ludje ne nosijo. Glede na članek so problem domače zabave, poroke, ... Tam naj bi se zgodilo večina okužb.
Darjan pa prebere naslov članka in to je za njega argument da maske ne delujejo.

We don’t see so many outbreaks at workplaces or in public transportation, but it’s mostly coming together in privacy, in parties, and also in services and weddings,

P.S. predlagam in pozivam moderatorje da darjanu omejite število prispevkov dnevno, saj se večina časa ukvarjamo z prepričevanjem darjana o njegovih zablodah nemesto, da bi tekla vsaj kolikor toliko konstruktivna debata.

Mogoče imaš kategoričen "darjan" problem in zavračaš vse kar linkam/povem, ker sem pač kritičen do ukrepov in predvsem ljudi, ki to prenašamo? Eni pa se pač brez pomislekov priklonite* in kimate, čeprav mi to brezpogojno sprejemanje tudi ni jasno, saj pa vsak človek ima vsaj malo kmečke logike in razuma? Mogoče pa je tu catch...od uvedbe obveznega nošenja mask namreč opažam, da je v mestu polno mask, na podeželju pa jih ljudje sploh ne nosijo. Mogoče pa tistim v mestih fali to, kmečka logika?

Bom še jaz enkrat linkal to, kar je že AndY1, da ne bi slučajno spregledal: https://www.rt.com/news/504219-danish-mask-study-rejected-coronavirus/
Omenjena je tudi Japonska.

*priklon je samo dobesedna, nazorna, prispodoba za to, kar nam sedaj počno - nategujejo na suho od zadaj, in ni mišljena kot žalitev.