Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
darjan Na podeželju maske nosijo. Seveda je pa logočno, da na vasi kjer je pet hiš ne bo noben nosu maske in tud noben tega ne bo zahtevu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Potem pa odvisno od lokacije podeželja. "tu" pri nas je tako, da jih ne, sem sprva bil presenečen in mislil, da pač starejši ne nosijo, potem pa videl tudi nekaj družinic poganjajoč vozičke, pa ni nihče imel.
Seveda so tudi izjeme.

Najbolj me presenetila teta, ki je zvečer gnala psa na sprehod, in to direktno mimo policijske postaje, seveda brez.
Prav bedno sem se počutil z mojo masko, sicer okoli brade. ampak... :bonk:
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
A large-scale study in Denmark that sought to determine if masks help stop the spread of Covid-19 has been rejected by several prestigious journals. The authors hinted that their findings were inconvenient to the status quo.

Dvomim, da to zaradi tega, ker piše, da so maske super zaščitniške, ampak prej nasprotno?

Ali?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Ni res. Sem že bral okrožnico. Varstvo je za otroke, kateri starši so zaposleni v za državo kritične oziroma strateških službah. Vsako privat podjetje torej odpade.


Torej je tako kot je bilo prej. CZ izda potrdilo in samo to velja. Ne vem kaj je janša včeraj potem dolgovezil o tretjih opcijah in naredil slabo voljo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
In kaj naj naredijo ostali "normalno" zaposleni?
Glej ne vem... Počitnice so, država je v delnem lockdownu, vem da bo vsaj 20% družin nastradalo. Če bote pa froce še naprej vozili pol je brezveze delat lockdown, menda tudi to razumeš. Danes sem dobil že drugi mail da je moj najmanjši bil v ponedeljek v stiku z okuženim. Kar kaže resnost problematike tudi v vrtcih.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Folk je po prvem valu videl, da vse skupaj ni nic, plus poletje je bilo vmes...dopusti in te fore, plus razlaga "Jesta"
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Maska ja, maska ne..... :eek:
Enkrat sem bil v pogovoru ze nekom, ki je stal med mano in nekim oknom. Nek položaj in svetloba sta bila takšna, da tip, ko je govoril, se je videlo kot da ves čas pljuva. Sej sem tud sam mislil, da pljuva. Na isto mesto so prihajali tudi drugi in videlo se je enako. Torej pri govoru leti iz ust neka slina al kwa je že (mikro). Kakšnih 20-30cm se je videlo. Tako da, maska verjetno pomaga za marsikaj.
Da jo treba pa na prostem nositi razumem, če srečuješ ljudi. Če si pa sam .... hmmm.. ne vem no. Folk pa zmeraj išče neke izgovore da nekaj ni treba in pravice takšne in drugačne.
Zapirajo se regije, državne meje pa ne. Torej lahko gre en Italjan ali Hrvat v Ljubljano ali Maribor po nakupih, Slovenci pa ne smemo?! Al kako je s tujci?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
zanimivo, sredi septembra, je večinoma držav začenjalo sprejemati razne ukrepe, okuženost pa eksponentno raste. Nekaj ne štima, ali je virus postal toliko bolj kužen?
Zanimivo, v začetku septembra se je mularija vrnila v šolske klopi.
Medtem ko smo se šli odrasli maškarade, so slinarji nadoknadili pomanjkanje stikov še za nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in novaa

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.766
2.646
113
A large-scale study in Denmark that sought to determine if masks help stop the spread of Covid-19 has been rejected by several prestigious journals. The authors hinted that their findings were inconvenient to the status quo.

Dvomim, da to zaradi tega, ker piše, da so maske super zaščitniške, ampak prej nasprotno?

Ali?

Članek ugiba kaj je bil rezultat raziskave. Izledki raziskave niso objavljeni.