Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Sej veš, licenco za pilota nekega velikega potniškega letala in "status", ko lahko porivaš vse možne stevardese je precej "težko" dosežt. Kar pa ne spremeni dejstva da je par talibanov, ki so 5 let nazaj pasli koze nekje v afganistanu 11.9. ugrabilo 4 potniška letala in celo dva uspelo s kirurško natančnostjo zaletet v vrh stolpnice.

Uradno tem pilotom nebi dal za letet niti motornega zmaja, neuradno pa so odlično opravili svoj prvi samostojni let. Skrivnost je v tem da do prebrali par 1000 strani knjižice z navodili in opravili par ur letenja v simulatorju.

Če nekdo konča medicinski fax bi moral po prebrani knjigici navodil od ventilatorja in enem šnelkursu iz uporabe obvladat osnove upravljanja. Me ne prepriča nihče da to ne gre oz. da ni možno.
avtomehanik ne bo nikoli vulkanizer in vulkanizer ne bo nikoli avtomehanik, tako preprosto je to!
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
In nobeden izmed njih alteras. Ki itak vse sam zrihta boljs kot majstr. Si bo sam šaltal tistu reč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Sem vceraj poslusal dnevnik HRT in so cez poletje v Puli predelali mornarisko bolnisnico v bolnisnico za Covid. Izgledala je super in so povedali, da oni so pripravljeni.
Imajo kader, imajo prostore.
Za mavadne bolnišnice ti lahlo povem da pacienti se tjuhe ne dobijo. Oz moras ua vsako samoumevno stvar podkupit sestre in zdravnike...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
24kur zgleda bere alter, dve "moji" temi od včeraj so pobrali :)

 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
24kur zgleda bere alter, dve "moji" temi od včeraj so pobrali :)

Sem ravno hotrl napisati isto :aplauz:
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in AndY1

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
V suhi krajini je že konec epidemije. Jih že preletavajo vojaška letala.

 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Malo gledam grafe, pa edino Švedi niso na eksponentu. Zanimivo. Ne razumem pa, da nas je kljub ogromni količini razkužil, strogo zapovedanim maskam, distancam in ostlalim bedarijam virus nadmudril. Pa ne mi spet balkana omenjat. Še Beovička je sicer s težavo priznala, da ukrepi ne delujejo, da moramo zdaj vse napore vložiti v zdravlenje. Malo pozno.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Malo gledam grafe, pa edino Švedi niso na eksponentu. Zanimivo. Ne razumem pa, da nas je kljub ogromni količini razkužil, strogo zapovedanim maskam, distancam in ostlalim bedarijam virus nadmudril. Pa ne mi spet balkana omenjat. Še Beovička je sicer s težavo priznala, da ukrepi ne delujejo, da moramo zdaj vse napore vložiti v zdravlenje. Malo pozno.

Ne balkana omenjat.
Pr nas je bilo včeraj na šolskem igrišču tako na pamet enih 30 ljudi pa od tega mogoče samo 10 otrok. Brez razdalj, bez mask, Fotri 30-40 so celo košarko igral. Kaj pa naj ti omnjam drugega kot balkan. Smo pa v vrhu po procentu okuženosti v Sloveniji.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Švedi niso iz očitnega razloga. Mi ostali pa pač jebemo ježa.

Po eni strani imamo srečo, da je to res samo virusek, kaj če se res ponovi Kuga. Pa ja propade celotna država v pol leta, če niti kadra nimamo da bi primerno hospitalizirali ljudi.

Imamo vojsko, za namen vojne, nimamo pa "zdravniške" vojska za namen virusov, pa si to bolj pogosti, kot vojne. Prava logika.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Švedi niso iz očitnega razloga. Mi ostali pa pač jebemo ježa.

Po eni strani imamo srečo, da je to res samo virusek, kaj če se res ponovi Kuga. Pa ja propade celotna država v pol leta, če niti kadra nimamo da bi primerno hospitalizirali ljudi.

Imamo vojsko, za namen vojne, nimamo pa "zdravniške" vojska za namen virusov, pa si to bolj pogosti, kot vojne. Prava logika.
Vojsko imamo da nas brani.
Ukrepi so da se vse kupaj razvlece da bo bum na bolnišnice manjši.
Manka samo podatek koliko teh bolnih je iz Dso jev.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
sandra, kaj zdravniki niso za to, da nas branijo pred boleznimi? Kakšna je razlika, če nas napade hrvaška ali pa virus?

Mogoče pa je čas, da se razmisli o "biološki" vojni enoti, ki bi bila usposobljena za boj proti virusom?

Po čisto kmečki logiki, bi rekel, da namerno ne dajejo v javnost demografskih podatkov o obolelih in samo omenjejo šokantne primere, ko en 44 letnik leži na intenzivni, da se še naprej širi strah mred prebivalci.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Vojsko imamo da nas brani.
Ukrepi so da se vse kupaj razvlece da bo bum na bolnišnice manjši.
Manka samo podatek koliko teh bolnih je iz Dso jev.

Nimamo ne vojske ne zdravstva. Ti sta naša "vojska" ni sposobna ustavit ene Somalijske ali pa Jemenske milice. 30 "bušmanov" ki niti čevljev nimajo ti z RPG v parih urah sesuje vse kar imamo v slovenski vojski.