Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Grem stavit da nihce od tvojih zdravnikov ni bil pozitiven na covid.
Bi izgubil stavo :) Če se omejim na tiste, ki jih osebno poznam (se pravi izpustimo sodelavce od teh, ki jih mam v familiji) - kolegica (zdravnica) je bila pozitivna (v prvem valu), sicer brez večjih posledic, ampak vseeno. Če me spomin ne vara, je bila na bolniški 3 ali 4 tedne..
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Bi izgubil stavo :) Če se omejim na tiste, ki jih osebno poznam (se pravi izpustimo sodelavce od teh, ki jih mam v familiji) - kolegica (zdravnica) je bila pozitivna (v prvem valu), sicer brez večjih posledic, ampak vseeno. Če me spomin ne vara, je bila na bolniški 3 ali 4 tedne..
A to je ona, ki za zaradi smučanja potem pobila 10 ljudi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Ma glej, veejemi kar hočeš. Sam vidim ogromno bullšita v tejle korona epizodi. V prihodnosti bomo pa videli kdo bo imel prav. Glede ovce, bi se pa vsaj sam krepko zamislil, kdo koga zmerja.

Čeprav, kot je naš bilkodebilko iz NIJZ povedal, umrlo bo 90.000 ljudi.

Če jih bo manj, je zato ker smo sprejeli tako odlične ukrepe, če jih bo več, bo zato ker se naših ukrepov niste držali.

Sedaj se pa dajaj z takimi.

Na žalost je Švedska edina država, pri kateri lahko vlečemo vsaj približne zaključke, kaj bi lahko oz. je brez karantene. Na žalost kovid zagovornikov, Švedi še kar obstajajo.

Preberi si intervju Slovenke ki dela kot zdravnica na Švedskem. Oni ukrepe ki jih imajo upoštevajo veliko bolj kot mi.

Če smo že pri tem če bi bili mi Švedi bi imeli 1000+ mrtvih. To bi se pa že poznalo na letnem prirastku mrtvih.

Sicer pa mi sto bolj kot Britanci.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Preberi si intervju Slovenke ki dela kot zdravnica na Švedskem. Oni ukrepe ki jih imajo upoštevajo veliko bolj kot mi.

Če smo že pri tem če bi bili mi Švedi bi imeli 1000+ mrtvih. To bi se pa že poznalo na letnem prirastku mrtvih.

Sicer pa mi sto bolj kot Britanci.
Kaj je pa to za en simptom kronik virusa? To je samo prvi odstavek, dalje niti nisem bral ...

Brez naslova.png
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Kaj je pa to za en simptom kronik virusa? To je samo pri odstavek, dalje niti nisem bral ...

Poglej priponko 36381

Se strinjam da bi moral biti del plače novinarjev odvisen tudi od kvalitete prispevka. Kar pa ne pomeni da zato ker slovenski novinar ne zna besede napisat študija priznanega inštituta ni uporabna.

ps. na če ti je Reutrs bolj všeč.

 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
 
  • Všeč mi je
Reactions: Floki

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113

Ampak teh 50% si tako radi vsi razlagajo da jih med 10 tisoč zajebeš 5000. Kar je očitno zelo daleč od resnice. Samo to nekaterim dopovedat.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
po pol leta sem imel stik z enim ko ga je fasal in prebolel(zdr. delavec). In ja je rekel da je blo jebeno, 4 tedne v bolniški, pa ni čisto k seb prišel (pa je zdrav človek, 40 let) , bil je tik pred odhodom v bolnico, ampka je potem po 7 dneh začelo it na bolje. Ostali njegovi kolegi so bili asimptomatiki in jim ni nič bilo - tudi danes nimajo protitelesc, on jih še ima. V glavnem cela frka, če se to pač razširi , pravi da če bo šlo tak dalje začnejo bolnice zapirat, potem je gotovo, osebja pa itak ni več. Je rekel da ko noter uletijo taki ki vedo da so pozitivni, dajo pol oddelka (zaposlenih) domu. in teh tako ni več, tako da... če se to zgodi je rekel, da ne vidi druge kot bergamo, triaža in se bo dejansko začelo, da bo folk banalno umiral zara slepiča.... to je scenarij, zato se varuje bolnice...

No potem slišiš še primer iz koroške, ko je gospa celo noč iskala 2 covid postelji za bolnike in potem dva rešilca bila odsotna 5ur...vidiš kam to gre. Folk pa gleda potrča in ne bo nosil maske in se čuval. Marš.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Po eni strani je dokaj jasna zadeva, trgovina je vseeno privat last in lastnik lahko sam diktira pravila.

Po drugi strani, pa se gre za življenjsko pomembne potrebščine, katere bi morale biti dostopne vsem.

Dilema dilema, dileme...ampak ovce blejejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Po eni strani je dokaj jasna zadeva, trgovina je vseeno privat last in lastnik lahko sam diktira pravila.

Po drugi strani, pa se gre za življenjsko pomembne potrebščine, katere bi morale biti dostopne vsem.

Dilema dilema, dileme...ampak ovce blejejo.

Če gre za tako nujne življenjske potrebščine pa naj da masko gor za tistih par minut pa bo. Druge škode kot da malce trpi njegov ego ne bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol in sixpower

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Težko je tako čez palec, vseeno nimamo nekih zakonov, ki bi zapovedali kako mora bit človek oblečen, ipd.

Niti epidemije nimamo razglešene, imamo samo nek paničen odlok vlade. Kar tako na hitro so nam zapovedali kako in kaj?
Jim bomo vedno sledili, karkoli bodo rekli da se mora?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Nima veze epidemija - privat trgovina se je iz X razloga odločila, da ljudje brez maske ne smejo not. Hočeš nakupovat? Daj masko gor. Nočeš dat gor maske? Ok, izvoli drugam. Kam drugam je pa potrem že problem komplikatorja, ki mu nihče ne bo govoril, da si naj natakne masko.

In dat masko gor za par minut je nekaj povsem drugega, kot da bi ti kdo diktiral kako oblečen boš hodil naokoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: XXXL in sixpower

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Po eni strani je dokaj jasna zadeva, trgovina je vseeno privat last in lastnik lahko sam diktira pravila.

Po drugi strani, pa se gre za življenjsko pomembne potrebščine, katere bi morale biti dostopne vsem.

Dilema dilema, dileme...ampak ovce blejejo.

Če nočeš maske gor imet lahko še vedno znancu, sosedu naročiš da ti gre stvari iskat. Še lažje je pa na intenetu naročit in ti pripeljejo. Se bo pač drugim prilagajal če noče pravil upoštevat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: XXXL in sixpower

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Preberi si intervju Slovenke ki dela kot zdravnica na Švedskem. Oni ukrepe ki jih imajo upoštevajo veliko bolj kot mi.

Če smo že pri tem če bi bili mi Švedi bi imeli 1000+ mrtvih. To bi se pa že poznalo na letnem prirastku mrtvih.

Sicer pa mi sto bolj kot Britanci.

Švedi ne umirajo nič bolj množično kot vsa leta prej. V povprečju jih odnese letno 90.000 +/-. Vzrok lahko napišemo tudi asteroid ali karkoli, dokler ni dviga smrtnosti, je osnovni vzrok stvar statistike.

V nobeni razviti državi, vključno z Italijo, smrtnost zaradi kovida ni nič višja.

Maske, sam osebno nimam nič proti njim. Mi gre pa na organ označevanje nekih držav v barve mavrice, grožnje z nekim ustavljanjem javnega življenja, ukrepi v petek zvečer, dogovorjeni na dopisnih sejah,........
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Švedi ne umirajo nič bolj množično kot vsa leta prej. V povprečju jih odnese letno 90.000 +/-. Vzrok lahko napišemo tudi asteroid ali karkoli, dokler ni dviga smrtnosti, je osnovni vzrok stvar statistike.

V nobeni razviti državi, vključno z Italijo, smrtnost zaradi kovida ni nič višja.

Maske, sam osebno nimam nič proti njim. Mi gre pa na organ označevanje nekih držav v barve mavrice, grožnje z nekim ustavljanjem javnega življenja, ukrepi v petek zvečer, dogovorjeni na dopisnih sejah,........


Saj tudi zaradi prometnih nesreč ni smrtnost nič večja. Damo stran vse prometne predpise?
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Saj tudi zaradi prometnih nesreč ni smrtnost nič večja. Damo stran vse prometne predpise?

Imaš prav, zaradi prometnih nesreč dajmo postavit max omejitev hitrosti na 10km/h in uporabo avtomobila dovoliti samo do 22.00.

Nekaj je logično in sprejemljivo, drugo je pretiravanje.

Še enkrat zate, blackjacka in vse kovid beliverje.
Ne zanikam obstoja virusa, sprejemam maske in razkuževanje. Ostalo je bullšit.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
Alarm na RTV SLO. Mrtvi ilegalc zaradi kitajca.
Glej sedaj miselno spremembo antimaskarjev k bodo vsi nadpovprečno zgroženi kako se je to sploh lahko zgodilo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Imaš prav, zaradi prometnih nesreč dajmo postavit max omejitev hitrosti na 10km/h in uporabo avtomobila dovoliti samo do 22.00.

Nekaj je logično in sprejemljivo, drugo je pretiravanje.

Še enkrat zate, blackjacka in vse kovid beliverje.
Ne zanikam obstoja virusa, sprejemam maske in razkuževanje. Ostalo je bullšit.


Kaj je pa ostalo? (ps si se že cepil za virus pljučnice?)