Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
Vem kje so grafi - samo se mi (še) ne da skupaj zlagati.
Čisto na prvo žogo - upam, da me občutek ne vara in da število umrlih ne sledi z enakim naklonom kot ob prvem valu.

Seveda da ne ker je manj okuženih tistih 80+ kot v prvem valu. Počakaj še mesec ali pa dva da se malo razpase pa še v kak dom pride.
 
  • Žalosti me
Reactions: B81

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
Če je Nemčija na oranžnem seznamu pomeni ka lahko pridem nazaj brez testa?

Ne
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Za EU in Schengen drzave, ki so na oranznem seznamu, se ne zahteva karanenta ob vstopu v Slo. Isto velja za oranzne hrvaske zupanije.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Nekaj me zanima o izgubi vonja in okusa. Navajajo, da se zelo pozno povrneta, pri nekaterih več nikoli tako dobro kot je bilo prej. Sam načeloma izgubim vonj in okus pri vsakem močnejšem prehladu. Na kakšen način pa izguba deluje pri covid? A gre za iste vzroke kot pri prehladu, ali covid uniči živčevje, da se vonj in okus ne povrneta več tako kot treba?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Mosseero, zanikovalci so politiki in ti nam dajejo močaaan zgled, kaj je v resnici. Poglej malce kronološko od marca do sedaj. Oni Bogibatina, mi mali refčeki. Oni lahko, mi ne. Oni se lahko objemajo, držijo za roke, brez mask skupaj zletajo, se kregajo v dr. zboru, da ne bi, da ne morejo govorit z masko, ministrica in ostali pred tednom brez mask in tako naprej in tako naprej...
A to se ti zdi odgovorno in zgled nam? A se ti zdi resno, glede na to, kako se obnašajo? Maske nosijo samo in izklučno zato, ker se mi dnevno pizdimo na vseh portalih, dogajajo se dnevne afere in so jih res primorani nositi...in še to z zelo težkim srcem...jih dajo dol, takoj, ko ni kamer...
Drugače jaz nosim povsod masko, kjer jo je treba...nisem poslanec
Pa krucefiks folk kok ste stari? 8 let?
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Kakor sem gledal bo z ukrepi, precej rigoroznimi cca 4x več smrti letno kot od gripe. Brez ukrepov bi bila cifra verjetno bližje 10x.

Za gripo napravijo kolikšen % testov napram kovid-u? Si misliš, kake cifre bi to bile, če bi v sezoni gripe tako rigorozno in sistematično še za gripo testirali.

P.S.
Sam sem imel par krat gripo, pa razen telefonskega klica zdravniku in dvig bolniškega lista čez kak teden ni bilo nobenega testa/karantene ipd...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Za gripo napravijo kolikšen % testov napram kovid-u? Si misliš, kake cifre bi to bile, če bi v sezoni gripe tako rigorozno in sistematično še za gripo testirali.

P.S.
Sam sem imel par krat gripo, pa razen telefonskega klica zdravniku in dvig bolniškega lista čez kak teden ni bilo nobenega testa/karantene ipd...

A si tudi parkrat umrl od gripe? Govorimo o številu smrti.

"Globally, the World Health Organization (WHO) estimates that the flu kills 290,000 to 650,000 people per year."

Ocena je od od do. Ne glede na potrjeno testirane.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
A si tudi parkrat umrl od gripe? Govorimo o številu smrti.

"Globally, the World Health Organization (WHO) estimates that the flu kills 290,000 to 650,000 people per year."

Ocena je od od do. Ne glede na potrjeno testirane.

Ocena neverjetno kredibilnega WHO..... V Sloveniji, imamo v trenutnem letu 0,8% manj smrti napram lani. Italija jih ima cca. 15.000 manj kot lani, Švedi imajo smrtnost na nivoju povprečne, brez odstopanj,..... Aja kovid ubija.

Je nevaren, je smrtonosen, ampak vseeno daleč od tega, kar nam z trenutnimi ukrepi in strahovlado želijo prikazati.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
To si ti napisal. Vendar za zmeren do blag vpliv na človeštvo, smo uvedli neverjetno restriktivne ukrepe, najebalo ga je pa gospodarsvo.

Pred kovidom, smo imeli prav tako nalezljive respiratorne bolezni, pa nismo uvedli niti 10% tega kar uvajamo sedaj. Lani, predlani in zadnjih 100 let, nas kot izgleda ni skrbelo za starejše/bolne/ranljivejše. To smo začeli skrbeti z 2020.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
To si ti napisal. Vendar za zmeren do blag vpliv na človeštvo, smo uvedli neverjetno restriktivne ukrepe, najebalo ga je pa gospodarsvo.

Pred kovidom, smo imeli prav tako nalezljive respiratorne bolezni, pa nismo uvedli niti 10% tega kar uvajamo sedaj. Lani, predlani in zadnjih 100 let, nas kot izgleda ni skrbelo za starejše/bolne/ranljivejše. To smo začeli skrbeti z 2020.

Očitno COVID19 predstavlja večje tveganje kot pretekle respiratorne bolezni. Je pa seveda pizdarija za določene poklice in posle, normalno. Turizem, dogodki, gostinstvo, prevozi itd... Ni pa ZAROTA.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
To je isto kot BLM.

Kar na enkrat samo še COVID življenja štejejo. Vse ostala izgubljena in uničena življenja, kot stranska posledica skrbi za COVID življenja, ne štejejo več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in Cash

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Očitno COVID19 predstavlja večje tveganje kot pretekle respiratorne bolezni. Je pa seveda pizdarija za določene poklice in posle, normalno. Turizem, dogodki, gostinstvo, prevozi itd... Ni pa ZAROTA.

Jaz o zaroti nikoli nisem razmišljal. Vse to vidim kot neki hype, ki so ga kitajčki začeli, mediji so prestrašili narod, ki je posledično od vlad zahteval ukrepe. Bolj kot zateguješ, bolj je narod zadovoljen.

Nikoli nisem banaliziral nevarnosti okužb ipd., vendar, z precej blažjimi in manj restriktivnimi ukrepi, sem prepričan, da rezultat nebi bistveno odstopal od sedanjega.

Moti me strahovlada in psihiranje "stroke", konstantne grožnje z nekimi ukrepi, ter slikanje nekih apokaliptičnih scenarijev.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
To je isto kot BLM.

Kar na enkrat samo še COVID življenja štejejo. Vse ostala izgubljena in uničena življenja, kot stranska posledica skrbi za COVID življenja, ne štejejo več.
Mene samo zanima, koliko so že letos z rutinskim pregledom krvi odkrili novih bolnikov z levkemijo. Je kje na voljo ta statistika? Pa primerjava s preteklimi leti ...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.557
271
113
ne. bi bil pa cas da bi.

sej problem je propaganda, ki sloni na teh stevilkah. dokler niso na podlagi teh stevilk uvajali neke ukrepe se seveda ni nihce sikiral. sedaj je pa malo drugace.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
Ocena neverjetno kredibilnega WHO..... V Sloveniji, imamo v trenutnem letu 0,8% manj smrti napram lani. Italija jih ima cca. 15.000 manj kot lani, Švedi imajo smrtnost na nivoju povprečne, brez odstopanj,..... Aja kovid ubija.

Je nevaren, je smrtonosen, ampak vseeno daleč od tega, kar nam z trenutnimi ukrepi in strahovlado želijo prikazati.

Poglej kakšne neumnosti govoriš. Covid umeščaš v primerjavo števila mrtvih po letih, ta pa spreminja vrednost mrtvih šele na 3 decimalki. Tole so podatki za zadnjih 10 let. Število smrti covid bolnikov ne bo ničesar spremenilo pri odmiku od povprečja. Pri sedanjem številu.

covid.jpg
 

Priponke

  • covid.jpg
    covid.jpg
    117,2 KB · Ogledi: 94