Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

2. okt 2007
3.594
2.033
113
Noben ne umira... pomoje jih je avto povozu.

Verjetno so zasedene tistmi, ki jih je policija pretepla, s pijančki pa tistmi, ki so iz delovnega odra padli.

to je znak, koga je potrebno zaščititi:
1594382992787.png
 
2. okt 2007
3.594
2.033
113
če gledam karantensko dogajanje marca in aprila, so eni upokojenci vsak dan šli v trgovino, razkuževanja ne poznajo, kljub zahtevani razdalji se je ne držijo.

Mi smo zdržali en teden brez trgovine z lahkoto, večji nakupi so bili na 14 dni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.029
314
83
Goriska
Stanje na krku trenutno je kar malo cudno, sicer ni neke guzve razen v baski ampak danes zjutraj ko sem sel v konzum po specerijo je bilo nabito polno in skoraj nihce ni imel maske, se tisti ki smo jih nosili, smo bili skoraj zagotovo slovenci. Kaksne varnostne razdalje tudi ne poznano, dokler ni nekdo popizdil na blagajni, ker mu je vozicek dobesedno tiscal v rit, mu je rekel da naj se odmakne nazaj 2 metra...

Skratka mi (jaz zena in tamala) se drzimo vseh pravil kot pri nas, tukaj pa ze malo cudno gledajo. Res ni tezko za tistih nekaj minut nadeti maske.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Stanje na krku trenutno je kar malo cudno, sicer ni neke guzve razen v baski ampak danes zjutraj ko sem sel v konzum po specerijo je bilo nabito polno in skoraj nihce ni imel maske, se tisti ki smo jih nosili, smo bili skoraj zagotovo slovenci. Kaksne varnostne razdalje tudi ne poznano, dokler ni nekdo popizdil na blagajni, ker mu je vozicek dobesedno tiscal v rit, mu je rekel da naj se odmakne nazaj 2 metra...

Skratka mi (jaz zena in tamala) se drzimo vseh pravil kot pri nas, tukaj pa ze malo cudno gledajo. Res ni tezko za tistih nekaj minut nadeti maske.
Če si zdrav in nosiš masko, te bo pred virusom zelo slabo zaščitila, če jo okuženi ne nosi.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.566
274
113
Stanje na krku trenutno je kar malo cudno, sicer ni neke guzve razen v baski ampak danes zjutraj ko sem sel v konzum po specerijo je bilo nabito polno in skoraj nihce ni imel maske, se tisti ki smo jih nosili, smo bili skoraj zagotovo slovenci. Kaksne varnostne razdalje tudi ne poznano, dokler ni nekdo popizdil na blagajni, ker mu je vozicek dobesedno tiscal v rit, mu je rekel da naj se odmakne nazaj 2 metra...

Skratka mi (jaz zena in tamala) se drzimo vseh pravil kot pri nas, tukaj pa ze malo cudno gledajo. Res ni tezko za tistih nekaj minut nadeti maske.

ja super. dobis priznanje ko se vrnes domov!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Stanje na krku trenutno je kar malo cudno, sicer ni neke guzve razen v baski ampak danes zjutraj ko sem sel v konzum po specerijo je bilo nabito polno in skoraj nihce ni imel maske, se tisti ki smo jih nosili, smo bili skoraj zagotovo slovenci. Kaksne varnostne razdalje tudi ne poznano, dokler ni nekdo popizdil na blagajni, ker mu je vozicek dobesedno tiscal v rit, mu je rekel da naj se odmakne nazaj 2 metra...

Skratka mi (jaz zena in tamala) se drzimo vseh pravil kot pri nas, tukaj pa ze malo cudno gledajo. Res ni tezko za tistih nekaj minut nadeti maske.
Itak se vsi kopljete v istem morju, kjer se virus eksponentno množi in prenese na druge kopalce.
 
  • Haha
Reactions: Car

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
Kako ima lahko toliko oseb, ki jim je odrejena karantena lažen naslov? Ne odredi karantene uradna oseba in opravi identifikacijo?
Mesto karantene, izdane na mejnem prehodu je:
iz osebnega dokumenta
ali
lokacija, ki jo navede oseba, kateri je odrejena karantena.
Lokacija NI izbrana s strani uradne osebe, ki piše/odreja karantensko odločbo!
Torej oseba, ki ji je odrejena karantena, izbere lokacijo karantene. Če jo pri kontroli na tej lokaciji ni, je to kršitev odredbe za karanteno!
Problem; nekaj v povezavi z identifikacijo. Policaj lahko zahteva ustrezen dokument od osebe. In seveda program na tel.!
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
Mesto karantene, izdane na mejnem prehodu je:
iz osebnega dokumenta
ali
lokacija, ki jo navede oseba, kateri je odrejena karantena.
Lokacija NI izbrana s strani uradne osebe, ki piše/odreja karantensko odločbo!
Torej oseba, ki ji je odrejena karantena, izbere lokacijo karantene. Če jo pri kontroli na tej lokaciji ni, je to kršitev odredbe za karanteno!
Problem; nekaj v povezavi z identifikacijo. Policaj lahko zahteva ustrezen dokument od osebe. In seveda program na tel.!

Saj ni problem 4 jurje € kazni naj mu napišejo pa naslednjič ne bo več dajal napačnega naslova.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Unemu, ki ga ne najdejo, valda. Plačilni nalog v kaslc, 8 dni časa za "pritožbo", potem pa direktno v izvršbo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
Če ga najdejo verjetno njemu a ne? Ne vem pa kako ga ne bi našel, vsi imajo stalno ali začasno prebivališče. Lahko pa tudi tiralico izdajo če tudi nihče ob bližnjih ne bi vedel kje je. Ampak sedaj spet iščeš dlako v jajcu.