Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Tisti, ki kritizirate hrvaško in pomanjkljivo nošenje mask tam v trgovinah. Pri nas se tudi najde. Zadnje 3 dni bil 3x na Petrolu, na vsakem je bilo par kupcev brez mask, pa nobenmu nič. Lokalna albanska pekarna, zaposleni notri ob policah s kilami kruha, vsi brez mask. Bled, punca ki streže kepice sladoleda brez maske. Kafic, kamor sem šel zamenjat kes za parking, 5 gostov notri, vsi brez mask vključno z dvema kelnarcama. Dost je en tak okužen, pa jih bo polno spet. Pa ni samo en, veliko jih je. In čez par tednov bo spet pizdarija.
Jaz se samo obrnem v primerih, ko gre za hrano. Na bencinski se pa itak ničesar ne dotikam, tako da mi je vseeno.
Pri šiptarjih pa že dolgo časa nič ne kupujem, že pred virusom.
Sem se pa slučajno zadnjič z enim Albancem pogovarjal, ki dela v pekarni. Se mi je samo smejal, ko sem mu rekel, če lahko stoji stran od mene in mu omenjal masko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
Jaz še vedno mislim, da je ta virus eno veliko pretiravanje, oziroma da te testerji sploh niso merodajni in verjetno pokažejo, da si pozitiven takoj, ko 2x kihneš. Ali so testerji sploh kje znanstveno dokazani, da delujejo na covid in zgolj samo na covid?
No, vseeno se držim priporočil in pravil, kar se mask tiče in distance. Če ima pa kdo proti (kakor vidim po forumih in socialnih omrežjih, kar precej), da nekateri hodimo v CRO na dopust, nej se pa v rit kavsne. :cool::p:D
 

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Jaz še vedno mislim, da je ta virus eno veliko pretiravanje, oziroma da te testerji sploh niso merodajni in verjetno pokažejo, da si pozitiven takoj, ko 2x kihneš. Ali so testerji sploh kje znanstveno dokazani, da delujejo na covid in zgolj samo na covid?
No, vseeno se držim priporočil in pravil, kar se mask tiče in distance. Če ima pa kdo proti (kakor vidim po forumih in socialnih omrežjih, kar precej), da nekateri hodimo v CRO na dopust, nej se pa v rit kavsne. :cool::p:D

Prav imaš in tudi predvidevam, da si strokovno podkovan, da tako misliš oz. sem perepričan, da si iz zdavstvene stroke in veš kaj govoriš glede testiranj.
Seveda važne so počitnice v CRO vse drugo vključno z virusem je brez veze. Meni je prav fascinantno kako se ljudje bojijo virusa ampak zanimivo samo v službi. Takoj vsi od doma delat pa joj ne morem v službo se bom okužil. A ko je treba v trgovino ali na dopust ah ne tam pa ni virusa, to se samo pretirava.......
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
Prav imaš in tudi predvidevam, da si strokovno podkovan, da tako misliš oz. sem perepričan, da si iz zdavstvene stroke in veš kaj govoriš glede testiranj.
Seveda važne so počitnice v CRO vse drugo vključno z virusem je brez veze. Meni je prav fascinantno kako se ljudje bojijo virusa ampak zanimivo samo v službi. Takoj vsi od doma delat pa joj ne morem v službo se bom okužil. A ko je treba v trgovino ali na dopust ah ne tam pa ni virusa, to se samo pretirava.......

Nisem nikjer napisal, da sem strokovno podkovan, zato sem napisal da "mislim". Pač moje osebno mnenje. Drugače sem tudi samo vprašal, če je kje znanstveno dokazano, da testerji delujejo. Se nisem mislil delati nekaj pametnega. Ampak najlažje je takoj kontrirat, brez da bi dobro prebral kaj sem napisal.
Sem delal brez prestanka med celo korono, tako da mi ni treba pridigat kako zaradi morebitne okužbe ne morem v službo (če je to name letelo).
Na dopustu kamor hodim, bom sigurno težje fasal virus, kot pa doma v službi oz. v trgovinah.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ka za službo se boji da nebi bil on tisti ki bi ga prinesel. Veš da ga bi vsi postrani gledali.
Dokler nebo denarnih kazni bo tako.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
Dokler bo direktor hodil po vseh sestankih po celi SLO, kjer sestankujejo brez mask, ne vidim razloga, da jaz nebi šel na dopust v CRO. :p :p :p
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Tisti, ki kritizirate hrvaško in pomanjkljivo nošenje mask tam v trgovinah. Pri nas se tudi najde. Zadnje 3 dni bil 3x na Petrolu, na vsakem je bilo par kupcev brez mask, pa nobenmu nič. Lokalna albanska pekarna, zaposleni notri ob policah s kilami kruha, vsi brez mask. Bled, punca ki streže kepice sladoleda brez maske. Kafic, kamor sem šel zamenjat kes za parking, 5 gostov notri, vsi brez mask vključno z dvema kelnarcama. Dost je en tak okužen, pa jih bo polno spet. Pa ni samo en, veliko jih je. In čez par tednov bo spet pizdarija.

Zgleda bodo res morali priti kakšni ala Bergamo posnetki spet, da se bo folk malo zresnil. A se ni bolje držati pravil z maskami in razkuževanje, da nam spet ne zaprejo vsega,tudi tistim, ki se držijo pravil. :bonk:

pa dej objavi posnetke iz Bergama. dejte spet strasit z apokalipso.

verjemi da takega lockdowna ne bo vec.
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Govorit bolj da
pa dej objavi posnetke iz Bergama. dejte spet strasit z apokalipso. pa kaj se ti sikiras ce drugi ne nosijo maske. ti jo imas, torej si zasciten.

verjemi da takega lockdowna ne bo vec.

Vidiš ravno zaradi takih kot si ti smo v sranju kjer smo. Ne z masko nisi zaščiten, z masko ščitiš druge. In če je ne nosill boš okužil tudi druge ki ji imajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
In v kakšnem stanju smo? Res me zanima, v kakšnem stanju misliš, da smo. Pa preden me obtožiš, nosim masko in uporabljam milo in vodo, plus razkužilo, če mila in vode ni.

No v kakšnem stanju smo?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
In v kakšnem stanju smo? Res me zanima, v kakšnem stanju misliš, da smo. Pa preden me obtožiš, nosim masko in uporabljam milo in vodo, plus razkužilo, če mila in vode ni.

No v kakšnem stanju smo?

Trenutno v takšnem kot smo bili 10 marca, 2 tedna kasneje pa iz občine nisi smel. S tem da marca se je bolj upoštevalo navodila kot se sedaj. Saj razumem večini je to smešno, dokler nimaš nekoga doma ki ti pade v statistiko.
Pa povej zakaj potem nosiš masko pa upoštevaš ukrepe če je vse skupaj brezveze?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
V bistvu ni čist tko, smo v precej drugačnem stanju, kot marca, sicer ne 10. ampak OK, ti nabijaj neumnosti. Mask je ko toče, razkužil tudi, respiratorjev kolikor hočeš, tko da kake potrebe po zapiranju v občine ne vidim, čeprav tudi takrat kake divje potrebe ni bilo. Tud o načinu prenosa je vse več znanega in je jasno, da stvar ni tako kužna, kot so mislili, je zgolj asimptomatska pri dosti več ljudeh, kot so sprva mislili.
Masko nosim, ker to od mene zahtevajo in tud sicer se mi zdi to edini smiseln ukrep, pa umivanje rok. Pa ravno v gužvo ni za hodit, vse ostalo je pa brezvezno nabijanje medijev. Zadnja dva tedna ni blo druzga, kot štetje primerov v Hrvatiji, ker so vedli, da se bo to klikalo, Avstrija, Nemčija in ostala Evropa jih ni zanimala. Kle ste paniki vpili....zapreeet mejo...une k se v slani vod namakajo u karanteeeenoooo, na plaži pa nobenga....

Mimgrede, pri nas ni tekem ala Crvena zvezda Partizan....Tok neumni pa le nismo.

Si ti res tolk naiven, da si mislil, da ko so začel objavljat nule, da je blo pa to to? Mal poglej, počas bodo dojel, da je bil ta virus med nami že lep čas preden so začel paniko delat. Večina ta hip preboleva lažjo obliko, med tem, ko je marca stvar ušla v DSOje in so mel več težjih oblik. Aja, pa mal moraš poleg divjih številk še število testov spremljat. Enkrat nardijo 1500 testov, pa jih najdejo 20 od tega 10 iz enega samega sestanka, in ti mediji nabijajo, da smo v eksponenti, spet naslednji dan ti jih najdejo 16 prio 500 testih..... Mal pameti, pa ne verjem vsega, kar ti nabija 24 kur.

Je pa stanje v zdravstvu alarmantno v smislu, da se ukvarjajo zgolj in samo s Covidom 19, vseh ostalih stvari kar ni več.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Pa še to, 10. marca noben ni maske nosu, ta hip, ko greš v trgovino ima maske večina.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Je pa stanje v zdravstvu alarmantno v smislu, da se ukvarjajo zgolj in samo s Covidom 19, vseh ostalih stvari kar ni več.
Žal tole res drži :bonk:
Ravno včeraj so kolegico zavrnili na urgenci, ko je pripeljala mamo, da bi jih spraznili vnet hematom. Tja jo je poslala njena zdravnica.
Lekadolčke in domov, iz prsta se ji pa cedi gnoj:bonk:
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Masko nosim, ker to od mene zahtevajo in tud sicer se mi zdi to edini smiseln ukrep, pa umivanje rok. Pa ravno v gužvo ni za hodit, vse ostalo je pa brezvezno nabijanje medijev. Zadnja dva tedna ni blo druzga, kot štetje primerov v Hrvatiji, ker so vedli, da se bo to klikalo, Avstrija, Nemčija in ostala Evropa jih ni zanimala. Kle ste paniki vpili....zapreeet mejo...une k se v slani vod namakajo u karanteeeenoooo, na plaži pa nobenga....

Kaj se dogaja na Hrvaškem mi je čisto vseeno to je njihov problem, Hrvaška je v primerjavi z drugimi državami še manjši problem, tam imajo nekaj skupin okuženih, obala naj bi bila za sedaj že čista (po njihovi merjenjih). Podobno je bilo v srbiji, do volitev 90 okuženih/dan, takoj po volitvah pa 300/dan.

V bistvu ni čist tko, smo v precej drugačnem stanju, kot marca, sicer ne 10. ampak OK, ti nabijaj neumnosti. Mask je ko toče, razkužil tudi, respiratorjev kolikor hočeš, tko da kake potrebe po zapiranju v občine ne vidim, čeprav tudi takrat kake divje potrebe ni bilo. Tud o načinu prenosa je vse več znanega in je jasno, da stvar ni tako kužna, kot so mislili, je zgolj asimptomatska pri dosti več ljudeh, kot so sprva mislili.

Kaj je znano pa kaj ne je brezpredmetno če se pravil ne držiš. Ja v trgovini se še nosi maske, ampak niso trovine glavni problem. Mask kot toče, ljudje pa isto nosijo po več tednov (pa to ne pralne ampak navadno kirurško). Kaj ti pomaga potem da jih je kot toče.

Si ti res tolk naiven, da si mislil, da ko so začel objavljat nule, da je blo pa to to? Mal poglej, počas bodo dojel, da je bil ta virus med nami že lep čas preden so začel paniko delat. Večina ta hip preboleva lažjo obliko, med tem, ko je marca stvar ušla v DSOje in so mel več težjih oblik. Aja, pa mal moraš poleg divjih številk še število testov spremljat. Enkrat nardijo 1500 testov, pa jih najdejo 20 od tega 10 iz enega samega sestanka, in ti mediji nabijajo, da smo v eksponenti, spet naslednji dan ti jih najdejo 16 prio 500 testih..... Mal pameti, pa ne verjem vsega, kar ti nabija 24 kur.

Kolk časa je virus med nami nima veže, važno je kolk je obolelih. Respiratorjev je dosti, ja jih je samo tiste ki so nabavili niso bili dobri za covid bolnike, so reki da bodo kupili dodano opremo za njih, pa so jo?

Mediji ne nabijajo o eksponenti to pravijo pidemiologi, sicer pa ne berem 24 kur, okužbe spremljal preko https://covid-19.sledilnik.org/sl/stats

ps.

Kakšna krivulja je zate tale črtkana črta?....linearna, logaritemska?

dsad.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Sej veš, kako zgleda eksponentna krivulja?

5, 10, 20, 40, 80, 160, 320, 640, 1280.....

Mi imamo zdaj več ali manj linearno krivuljo......

In seveda ima vezo, koliko časa je bil med nami virus, ker ti lahko to pojasni Bergamo recimo. Okuženih je bilo precej več ljudi, kot se je domnevalo, samo so bli asimptomatski. Bergamo je pa itak DSO v velikem....