Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Skozi vse te navadne maske, ki jih folk nosi, gre virus ven in noter, ker je manjsi od "sita". Torej, kje je fora..resno sprasujem?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jaz mislim, da virus lahko vec casa lebdi v zraku, saj nima 100 kil...to je tako lahko, da si predstavljat ne moremo. In to ne pade na tla kot mravlja, tole lebdi vsaj 15- 30 min, preden se kam premakne...ker, kolikor vem, je virus se manjsi od bakterij
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Jaz mislim, da virus lahko vec casa lebdi v zraku, saj nima 100 kil...to je tako lahko, da si predstavljat ne moremo. In to ne pade na tla kot mravlja, tole lebdi vsaj 15- 30 min, preden se kam premakne...ker, kolikor vem, je virus se manjsi od bakterij
Virus rabi svoj medij, tako kot riba vodo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Kot je že Kalbo povedal virus je prisoten v kaplicah ki pa jih maska v večini primerov zadrži. dva dni nazaj je bila na TV prikazana situacija da je možnost prenosa okužbe če imata oba masko (okuženi in zdarv) približno 1-2% (ni bilo podatka pri kašnih pogojih). Če ima masko samo zdrava oseba 70%, če ima masko samo okužen pa približno 5%. Tu lahko vidiš očitno razliko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
spet spamaš da spamam čeprav sem povedal le resnico - dotični uporabnik se oglasi vedno kadar je debata o njegovem preljubem in vedno v maniri da ga brani, opravičuje, zmanjšuje pomembnost oz preusmerja pozornost. prozorna zadeva pa jo rad poudarim da še ostali ne tako pozorni uporabniki vidijo.
ni se ti pa treba moderatorja delat, če imaš pa to željo pa se prijavi in pokaži kameleonu kako ti obvladaš te zadeve.

če grem pa rtv gledat pa moram res že vedt kaj iščem da izvem da je župan glavnega mesta v prostovoljni karanteni. če greš gledat siol lahko vidiš da je to "udarna" novica. zakaj jo je "naš" rtv tako "skril"? vemo pa kaj je odgovor - saj so povedal. termini, dolžine prispevka pa razkrijejo realnost odgovora "sej so povedal, sej so objavl".
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Dej mi razlož, zakaj bi bla udarna novica, da je nek župan v prostovoljni karanteni?

FFixed by CoronaViruSs
 
Nazadnje uredil moderator:

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
potem lahko isto rečeva zakaj je udarna novica da je zbolel nek tenisač. ali pa đonson malo v bolnici... eh udarna novica so športni rezultati.

dokler se nekdo ne spreneveda se še da nekako debatirat ko pa se to začne se pa hitro zaključi. in zato imamo take nivoje debate. lahko mi zbriše prispevek pa oba veva da ne bo nič drugače. k takemu nivoju pa sam prispevaš več kot si misliš.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz mislim, da virus lahko vec casa lebdi v zraku, saj nima 100 kil...to je tako lahko, da si predstavljat ne moremo. In to ne pade na tla kot mravlja, tole lebdi vsaj 15- 30 min, preden se kam premakne...ker, kolikor vem, je virus se manjsi od bakterij
Si kdaj fleksal tlakovce ali robnike?
Ves tisti vdihan prah spraviš ven kako? Streseš iz nosa kot iz smetišnice ali ga izpljuneš oz. izpihaš v obliki ene fine zelene gmote?
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Klele gor pa res. Ker kake pametne debate že od začetka te farse ni blo, bli so paniki, bli smo antipaniki. Pa se je brisal, pa zmerjal, pa banal. Ko je pa ratala to politična debata je pa itak ratal brez veze.

Upam jajca stavit, da bi lahko narisal vzporedno vesolje v katerem Marjančejk ne bi odstopil in bi 137 limal čisto druge stvari in imel o tem virusu čist drugo mnenje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Kar se pa tenisača tiče....Ja madona, Đokovič se je lizal s pol Zadra, kaj ma to veze, da je Zoki preventivno v karanteni? Če bi ga pa Zoki sral po kaki javni prireditvi in polubčkal pol Ljubljanskih otrok med tem, ko bi vedel, da je bolan....To pa bi bla udarna novica.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Baba klicala 112, češ da se slabo počuti. Po petih urah na urgenci pa pove, da je mož pozitiven in da kljub odrejeni karanteni hodi na šiht. Ni čudno, da se pri takih primerkih zopet širi. :evil:
 
19. jul 2007
2.764
1.493
113
Baba klicala 112, češ da se slabo počuti. Po petih urah na urgenci pa pove, da je mož pozitiven in da kljub odrejeni karanteni hodi na šiht. Ni čudno, da se pri takih primerkih zopet širi. :evil:

A to resno? Vir?