Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Ni okužen, je pa v karanteni.

 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Pa si ziher, da se ta hip ne pogovarjamo o prehladnem obolenju? Ker kakih gripi podobnih simptomov ne kaže veliko testiranih...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kdaj smo se že nazadnje julija o gripi pogovarjali?
Mene vsak junij ali julij dobi prehlad, pa boleče grlo, pa glavobol. Ne vem pa če je gripa. Zdravnica reče da je ziher klima v avtu kriva. Letos še me ni, pa ne nosim maske v avtu.

Pa tudi tega, koliko jih vsako leto julija umre po bolnicah zaradi pljučnice, noben ne vodi statistike.
 
Nazadnje urejeno:

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Kdaj smo se že nazadnje julija o gripi pogovarjali?

Pri 6 al koliko ljudi je v bolnišnici, je seneni nahod bolj zajeban.....

In če bi 1200+ ljudi testirali na gripo vsakodnevno, bi tudi to odkrivali sredi julija. Marsikdo misli, da ga je zjebal prehlad/klima, pa doma brez obiska zdravnika odleži tisti tedn, pol pa gasa dalje......

Smrtnost tega virusa pa je celo pod nivojem obične gripe, vsaj kar se tiče razmeroma zdrave populacije. Ostali bolj bolani, so pa enako ogroženi zaradi Covida, kot so zaradi gripe/pljučnice/angine in še mali milijon podobnih bolezni, katere so zanje prav tako smrtonosne, pa do 2020 nihče ni delal drame in karanten.

Sicer me pa zanima, zakaj so Covid paničarji še vedno med nami? Zakaj niso z mesečno zalogo wc papirja in hrane v izolirani kleti.

Komur se zdi potrebno da se izolira, go ahead. Ostalim pa pustite živet.

P. S.
Od samega začetka, kljub nestrinjanju z ukrepi (osebno mislim da se glede nevarnosti virusa krepko pretirava), se držim vseh priporočil. Menim, da so maske in razkužila way to go, da so tudi paničarji lahko pomirjeni. Ostale stvari, kot je izogibanje prevelikim gnečam/zabavam/prireditvam, je pa stvar diskrecije vsakega posameznika. Če te je strah virusa, obvoz...... Pa hudega nebi smelo biti
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Mene vsak junij ali julij dobi prehlad, pa boleče grlo, pa glavobol. Ne vem pa če je gripa. Zdravnica reče da je ziher klima v avtu kriva. Letos še me ni, pa ne nosim maske v avtu.

Pa tudi tega, koliko jih vsako leto julija umre po bolnicah zaradi pljučnice, noben ne vodi statistike.

Seveda jo vodijo.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Tisti, ki kritizirate hrvaško in pomanjkljivo nošenje mask tam v trgovinah. Pri nas se tudi najde. Zadnje 3 dni bil 3x na Petrolu, na vsakem je bilo par kupcev brez mask, pa nobenmu nič. Lokalna albanska pekarna, zaposleni notri ob policah s kilami kruha, vsi brez mask. Bled, punca ki streže kepice sladoleda brez maske. Kafic, kamor sem šel zamenjat kes za parking, 5 gostov notri, vsi brez mask vključno z dvema kelnarcama. Dost je en tak okužen, pa jih bo polno spet. Pa ni samo en, veliko jih je. In čez par tednov bo spet pizdarija.

Zgleda bodo res morali priti kakšni ala Bergamo posnetki spet, da se bo folk malo zresnil. A se ni bolje držati pravil z maskami in razkuževanje, da nam spet ne zaprejo vsega,tudi tistim, ki se držijo pravil. :bonk:
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Dejstvo je, da bo vsak enkrat okužen. Bolje sedaj, ko so respiratorji praktično vsi na voljo ...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ravno (no - malo prej) s plaže. Zdaj pa ne vem kaj naj. Tukaj ni ne številčenja za v vodo, ne vaperjev.
Sem pa preventivno dvignil raven CH3CH2OH v organizmu. A je to OK?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.671
825
113
Jebale vas maske zapiranje itd za teh par primerov...

.... par primerov je zato ker so bile kar dokaj velike omejitve in smo šli v maju zopet praktično iz 0. Seveda smo bili lahko tudi brez mask itd......ampak folku se jebe za priporočila.....zgleda , da je večino novih zopet bilo uvoženih, tokrat iz Balakana, čeprav se je vedelo za situacijo tam......in balkanci kot balkanci naredijo tisto kar si zamislijo , kakšna karantena neki....mi smo lukavi niko neče da nas jebe......do naslednjega lockdowna.

Tam kjer ni omejitev al pa se večini folka "jebe" ni le par primerov.....lep primer so sedaj BiH , Srbija , Makedonija , al pa Brazilija , ZDA,.....
Švedi niso imeli nekih prepovedi, ampak se vsaj držijo priporočil,....kar je za Balkan ZF,....v srbiji so na začetku vojsko poslal na ulice, da so vidl da je resno.....no potem so jo ukenjali s tekmo CZ : PArtizan, in imajo sedaj spet celo štalo .... itd...
Danes sem bral o primeru iz Srbije ko sta 2 umrla-(se zadušila), ker jih v bolnico niso mogli sprejti(prezasedeno)...en v40-ih drugi v 50-ih.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
V Nemčiji so maske obvezne na javnem transportu, v hotelih, trgovinah in lokalih.
V restavracijah hkrati z menujem dobiš list, kamor vpišeš svoje kontaktne podatke.
Pritožuje in izigrava sistema se noben.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

corsol

Guru
11. mar 2010
2.671
825
113
V Nemčiji so maske obvezne na javnem transportu, v hotelih, trgovinah in lokalih.
V restavracijah hkrati z menujem dobiš list, kamor vpišeš svoje kontaktne podatke.
Pritožuje in izigrava sistema se noben.
Podobno sem bral da je v Italiji, kjer napišeš tvoj tel.....da te lahko kontaktirajo ....
Pri nas verjetno inf.poblaščenka tega ne bi dovolila. :bonk:
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Katera drzava ima uradno strategijo prekuzevanja?
Uradno (sa bili) samo dve, UK ki je to hitro prekinila in famozna svedska ki je naredila navaden pomor in sredi pandemije hinavsko spremenila dikcijo da "prekuzevanje ni bil primarni cilj".
Uradno nobena ne razglasa. Glede na povecevanje stevila okuzenih in sproscenih ukrepih ti je pa lahko jasno.
 
  • Haha
Reactions: XXXL in cappy