Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.072
113
Maribor območje brez okužbe
Ker je minilo 28 dni, ko med prebivalci Maribora ni bilo potrjene nove okužbe z novim koronavirusom, je župan Saša Arsenovič sporočil, da je Maribor od danes uradno območje brez okužbe s tem virusom. Zadnjo okužbo so v tem mestu odkrili 30. aprila. Obdobje 28 dni predstavlja dvakratno inkubacijsko dobo tega novega virusa. Če v tem času ni novih primerov, to po zdravstveni definiciji pomeni, da je to območje brez okužbe, poudarjajo v mariborski občini.

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-...e-je-razglasil-za-obmocje-brez-okuzbe/525316#
Torej virusa ni, a maske še vedno moramo nositi, zakaj že?

Ma vse ženske nekako lepše zgledajo z maskami. A ni to lepo....

Drugače pa, maske je treba prodajat, kaj češ. A te res tako motijo in žulijo? A naj vlada zdaj po regijah/mestih/krajevnih skupnostih razglaša kje se lahko maske nosijo in kje ne. Ne bit tečen s tem no.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
S 1.6.2020 podlage zakaj je treba nosit maske ni več. Se je Jelko pohvalil s tem, da se bo res obsežen del ukrepov odpravil. Najbrž bo šlo v smeri, da "ni več obvezno", ampak je "priporočljivo" nošenje nagobčnikov. Tako bodo obe skupine zadovoljne, tiste proti nošenju in tiste paranoične, ki to zagovarjajo. Za razkužila nebi bilo slabo, če ostanejo, kot "zaželjeno je".
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Sam je pa virus prav prebrisan - v ponedeljek popoldan je imel očitno fraj, ker me nobeden (s številko 0) ob obisku zdravnice / ambulante ni “nadlegoval” z merjenjem temperature, popisovanje in križanjem tistih “NE” na vprašalniku. Danes pa je spet “na delu” saj sem stal v vrsti in so me popisali, izmerili - sem samo čakal kdaj bom moral levo roko dvigniti, da mi bodo številko vtetovirali.
 
  • Haha
Reactions: guardy

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.480
113
Slovenska uradna resnica trdi, da se je zdravniško politična ekipa na sončni strani Alp spopadla s korona virusom odlično - med najboljšimi na svetu. Švicarska politika in zdravniško uradništvo tega ne trdita, načeloma ne uporabljata rada primerjav, pač pa se mi zdi, da mnogo bolj verjameta v aktualno stanje zmote. Kljub temu mi primerjava pokaže, da se je alpska konfederacija mirno, organizirano, z veliko osebne svobode posameznikov in brez nasilja z obvezno nošnjo mask ter z natančnim urnikom povratka v normalno življenje odlično spopadla z epidemijo. Brez tega, da bi kdo o tem na glas govoril.

 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
S 1.6.2020 podlage zakaj je treba nosit maske ni več. Se je Jelko pohvalil s tem, da se bo res obsežen del ukrepov odpravil. Najbrž bo šlo v smeri, da "ni več obvezno", ampak je "priporočljivo" nošenje nagobčnikov. Tako bodo obe skupine zadovoljne, tiste proti nošenju in tiste paranoične, ki to zagovarjajo. Za razkužila nebi bilo slabo, če ostanejo, kot "zaželjeno je".
Zgleda da me je Krek bral. :) Končno je izdahnil, da maske niso več obvezne.

 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.542
-256
83
Zgleda da me je Krek bral. :) Končno je izdahnil, da maske niso več obvezne.

A maske niso več obvezne od danes naprej ali od ponedeljka 1.6?
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Men je najbolj ko mi je v bauhausu težil da moram voziček vzet......za 4 komade M5 matic ki mi jih je zmanjkalo. Se ni pustil prepričat da nimam kaj z njim počet.
Meni je tudi to njihovo posiljevanje z vozeki glupo. Prav zahtevajo od tebe, da šlataš pol ure tisti vozek, ki ga dnevno prešlata x ljudi. Šel sem po eno malenkost, ni me spustil brez vozeka, se mu zlažem, da je žena že par minut pred mano šla noter z vozekom, pa se ni pustil, vozek ali pa se obrni ... če bi res bila žena že notri, bi 2 vozeka porivala zaradi enega šraufa. :bonk:
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Meni je tudi to njihovo posiljevanje z vozeki glupo. Prav zahtevajo od tebe, da šlataš pol ure tisti vozek, ki ga dnevno prešlata x ljudi. Šel sem po eno malenkost, ni me spustil brez vozeka, se mu zlažem, da je žena že par minut pred mano šla noter z vozekom, pa se ni pustil, vozek ali pa se obrni ... če bi res bila žena že notri, bi 2 vozeka porivala zaradi enega šraufa. :bonk:
Ni kriv varnostnik, pač pa bebavi kravatar precej višje od njega, ki zahteva tako politiko.
Piši na Bauhaus, da si šel raje kupit v Merkur, pa bo mogoče kakšna sprememba, če vas bo dovolj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in darjan

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Bistvo vozičkov je bilo v temu, da z njim ne moreš dihat nekomu za ovratnik in s tem so dosegli razdaljo in omejili število kupcev. ;)

Nima veze razdalja, ker večina pusti voz nekje parkiran in gre nabirat robo brez njega. Edino vezo ima s količino ljudi v trgovini, kar je spet neumnost saj smo bili razkuženi in z maskami, kar Nijz zapoveduje za zaprte prostore, kjer so stiki bližje. Res pa je, da opuščajo tudi to, torej je vse en lari fari, saj je virusa pri nas približno enako kot prej (nič).

Me je pa že minilo za naprej, ko sem včeraj poslušal velikega vodjo, ki je napovedal ostro zapiranje vsega, če dosežemo 10 okuženih v enem dnevu. Pozabi normalno jesen in zimo, šolo, službe, življenje. Spet se bomo skrivali pred navidezno kugo, eni bodo kradli, drugi pa prišli ven še revnejši kot so sedaj.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Tolko o čredni imunosti - iz včerajšnega Večera:
Pri zadnjih potrjenih okužbah z novim koronavirusom v Sloveniji gre predvsem za primere v družinah, kjer so že oboleli za covidom-19. Med pozitivnimi na virus so tudi osebe, ki so bolezen prebolele, tudi pred dvema mesecema. Nekajkrat pa je šlo za vnos virusa oz. za okužbe pri tujih državljanih, je še pojasnil Krek.

Pa da me ne bo kdo obtožil paničarjenja - samo nehajte lepiti YT pametnjakoviče, ki govorijo o precepljenosti.
Če je res (natačnost testov), da zbolijo tisti, ki so bolezen že preboleli le dva meseca nazaj, lahko na cepivo pozabimo.
Zdravilo ozr. iskanje le-tega in omejitev širjenja (ne tako kot delamo sedaj, ker to kar delamo sedaj z ukrepi je idiotsko) je “way to go”.
Zdravilo = nekaj kar močno omili potek bolezni in zmanjša smrtnost po celotni starostni strukturi.