Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kar po drugi strani pomeni, da je vsem takim prepovedan izhod iz države v primeru, da vstopna država zahteva potrdilo o neokuženosti.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Pbutec
A tisto v oklepaju (natacnost testov) si namerno spregledal?
Mi je jasno, da biti pozitiven ne pomeni nujno biti tudi bolan.
Je pa trenutno tako, da nihče od, dajmo rečt “uradnih” virov, ne upa, ne more potrditi, da si po preboleti bolezni dejansko imun. In, glede na druge viruse iz skupine korona virusov, ke tudi mala verjetnost, da bi dejansko lahko bili - žal.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Tudi ko si imun, se okužiš. Samo ponavadi ne zboliš, ker telo opravi svoj posel predno se virus preveč razmnoži. Dovolj natančen test pa bo ravno tako zaznal virus ali dele virusa.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Tudi res in popravljam ozr. še bolj poudarjam - v kolikor ne bo imunosti po preboleni bolezni (hebeš teste), je cepivo iluzija. In glede na preostale korona viruse je malo verjetno, da bomo imeli cepivo za Covid-19.
Čeprav si želim, da bi ga bilo možno razviti.
 

superfly

Majstr
12. feb 2008
921
290
63
Cepivo za covid bo (ko bo) enako kot cepivo za gripo. Cepit se boš moral vsako leto in upat, da cepivo vključuje prave antigene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Veljavnost mask in ostalih odredb na osnovi pandemije je problem!
Če pa piše, da veljavnost registracije poteče 1.6. 2020 (danes je 29.5.2020) je pa vsem jasno kaj in kako.

..Za vse tiste, kateri mislite, da smo iz hudega ven, se pripravite, saj hudo šele prihaja, ker državna pomoč se izteka.:(
TO je sedaj problem. In pa vračanje sposojenega denarja.

edit: ali e res, da je vlada vse te dodatke in finančno pomoč sprejela kot koalicija in ne vlada?
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ena čisto neuradna in nepreverjena: mama od kolegice od moje žene (ja vem ja :) ) je v tem času umrla v DSO zaradi neke bolezni (ni bil COVID) in so jo kontaktirali, če dovoli, da se mama šteje med COVID žrtve, da plačajo stroške pogreba in so jih. Bojda je takih primerov več.
Kaj si jaz mislim o celotni zgodbici je nepomembno, moja pravi, da prijateljici zaupa.
Zdaj pa jaz vas vprašam kakšen bi bil sploh namen takega "dila"?
 
  • Wow
Reactions: BornSkeptic

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Tole je žalostno in nedostojno. Očitno ima nekdo interes slabšat statistiko. Zdaj se lahko vprašamo samo še, ali ima predsednik vlade problem, ker je epidemije konec? On rabi izredne razmere, več žrtev korone, bolj so izredne razmere in omejevalni ukrepi utemeljeni.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Tole je žalostno in nedostojno. Očitno ima nekdo interes slabšat statistiko. Zdaj se lahko vprašamo samo še, ali ima predsednik vlade problem, ker je epidemije konec? On rabi izredne razmere, več žrtev korone, bolj so izredne razmere in omejevalni ukrepi utemeljeni.
Podobno zgodbo sem tudi jaz slišal. Ne gre za neko namensko slabšanje statistike, ampak izkoriščanje prilike, da država plača stroške pogreba.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Ena čisto neuradna in nepreverjena: mama od kolegice od moje žene (ja vem ja :) ) je v tem času umrla v DSO zaradi neke bolezni (ni bil COVID) in so jo kontaktirali, če dovoli, da se mama šteje med COVID žrtve, da plačajo stroške pogreba in so jih. Bojda je takih primerov več.
Kaj si jaz mislim o celotni zgodbici je nepomembno, moja pravi, da prijateljici zaupa.
Zdaj pa jaz vas vprašam kakšen bi bil sploh namen takega "dila"?
To si na FB prebral... te zgodbice smo brali od raznih s poddimenzioniranim podstrešjem... plačajo stroške pogrba ja... ta je dobra...

Ok resno, mene pred dobrim mesecem iz UKC Maribor ob smrti očeta niso kontaktirali, ker pač ni umrl za covidom. Vem pa da kontaktirajo svojce umrlih za covidom zavoljo GDPR-a. Pa ne ponujajo pogrebnih stroškov.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Ena čisto neuradna in nepreverjena: mama od kolegice od moje žene (ja vem ja :) ) je v tem času umrla v DSO zaradi neke bolezni (ni bil COVID) in so jo kontaktirali, če dovoli, da se mama šteje med COVID žrtve, da plačajo stroške pogreba in so jih. Bojda je takih primerov več.
Kaj si jaz mislim o celotni zgodbici je nepomembno, moja pravi, da prijateljici zaupa.
Zdaj pa jaz vas vprašam kakšen bi bil sploh namen takega "dila"?

Tale mama je ze kar nekaj casa nazaj umrla, vsaj na FB... Mogoce je sedaj se enkrat ali pa se ena druga mama... Pa iz Nigerije se je en princ oglasil... Nisem pa preverjal, ali je njemu tud mama od prijateljicine sodelavke umrla
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
1. ne ni FB novica! Sem pa gori napisal kaj si mislim - ne verjamem temu.

Pbutec Po kateri logiki bi država plačala stroške pogreba od Covida umrlim? :oops1:

Niso sami iskali, dobili so ponudbo.
 
  • Haha
Reactions: XXXL

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
To si na FB prebral... te zgodbice smo brali od raznih z poddimenzioniranim podstrešjem... plačajo stroške pogrba ja... ta je dobra...

Ok resno, mene pred dobrim mesecem iz UKC Maribor ob smrti očeta niso kontaktirali, ker pač ni umrl za covidom. Vem pa da kontaktirajo svojce umrlih za covidom zavoljo GDPR-a. Pa ne ponujajo pogrebnih stroškov.
Pa ker sem že pri tem. Vsak (pač eden od svojcev)dobi del pogrebnih stroškov povrnjenih (pogrebnina in posmrtnina), če ima dovolj nizko pokojnino oziroma prejemke. Le obrazec je potrebno izpolnit.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
1. ne ni FB novica! Sem pa gori napisal kaj si mislim - ne verjamem temu.

Pbutec Po kateri logiki bi država plačala stroške pogreba od Covida umrlim? :oops1:

Niso sami iskali, dobili so ponudbo.
Za ravnanje z umrlim, okuženim s covid, poteka po točno določenih strogih navodilih in postopkih. Obstaja posebna skupina ljudi, ki je aktivirana za te primere umrlih. So pa že sicer sedaj pogrebi tako okrnjeni, da sploh ne vem, če že klasični pogreb lahko stane kaj več kot se potem dobi od države povrnjeno. Če ne drugo, umrlega upepelijo zastonj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA in MrDaco