Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Men je najbolj ko mi je v bauhausu težil da moram voziček vzet......za 4 komade M5 matic ki mi jih je zmanjkalo. Se ni pustil prepričat da nimam kaj z njim počet.
Jaz sem bil tam v četrtek (BTC) in voziček ni bil obvezen (sem prav vprašal varnostnika, ker jim povsod na vhodu piše, da so obvezni, a kaj naj z njim za 2 šraufa). Sem šel brez problema notri brez in enako še precej ljudi pred/za mano.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Direktor NIJZ Milan Krek je v pogovoru za STA napovedal, da jih čaka zelo težko poletje, med drugim se morajo pripraviti na drugi val epidemije covid-19..... Posvaril je, da je lahko drugi val še hujši kot prvi.
Najebali smo. Pri prvem je napovedal 90.000 mrtvih, drugi pa je hujši. Upam da bomo spustili migrante noter, ker drugače bo zmanjkalo živih za umret.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
ksz

Meni je pa zanimivo spremljati, kako se spreminja obnašanje ljudi z omejevanjem ukrepov.

Samo v Hofer sem šel ... Pred vhodom en močnejši gospod, maska, rokavice. Znotraj cel kup ljudi z rokavicami. Na blagajni en gospod:"A me lahko prosim spustite mimo, sem pozabil masko v avtu!" Pa hrvatija (čeprav je bilo nekaj časa fajn brez njih): "Nikolina, stavi ovu. Nemožeš tako .. vidi ostale ljudi. Nikolina, molim te, nemoj mi sad raditi to!" Pa mlad motorist, povsem zamaskiran. Recimo, da je bil 1 od 10 brez maske. Staro, mlado, vsi upoštevajo.

Medtem ko smo se 2 meseca nazaj skoraj tepli pred vrati.

Zanimiva je človeška psihologija. Eni pravijo, da smo se že "toliko navadili na maske", drugi "preprečujejo novi val", tretjim je "kul, ker se lahko skrivajo za masko", četrtim pa zgolj "visi dol". Slednji so v manjšini. Meni pa se dozdeva, da dejansko drži to, da sam lockdown ni bil tako travmatičen, kot pa dejstvo, da je nekdo ljudem prepovedal iti ven. Če je to čredni nagon ali pa mogoče zgolj želja po uveljavljanju svojega ega, premislite sami.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.880
3.005
113
Sem slišal da je tale ta zadnja okužena z naših koncev iz infekcijske baje po FB pisala da je okužena in mora delat hodit. Sicer so testirani bili negativni takoj po tem ampak upam da ne bo Trebnje še ena Metlika.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
Pa kako "mora delat hodit"? Ne dela pri privatniku, ni s.p., torej ne izgubi službe takoj, ko gre na bolniško...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.880
3.005
113
Saj ne vem če bi tej zgodbi čist verjel ker da bi to res pisala ena ki je zaposlena v UKC pa da se noben ne bi zganil je malo verjetno.....ali pa...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kako ste že meni očitali tisto zgodbo malo nazaj? Prijateljica od sosedove tašče,... ;)

Fakt je očitno, da ali nekaj skrivajo, ali pa se ne sme tako končat kot se je začelo - iz nič. :cool:
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
McGiver! Kdo ti je očital. Sam pokaži mi ga, pa pridem na dom.
McGiverja - mojga prjatla - ne bo pa nuben...