Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Starejši brez dokumentov ne bodo mogli v trgovino:


Očitno bo spremenjeno upokojenci > starejši od 65 let

2.a člen

(1) Za prodajalne z živili iz prve alineje prvega odstavka prejšnjega člena (-prodajalne, ki v pretežni meri prodajajo živila vključno s prodajo kmetijskih pridelkov na kmetiji, o.p.) se določi obratovalni čas od vsaj 8.00 ure (lahko tudi prej) in najmanj do 18.00 ure.

(2) V prodajalnah z živili lahko nakup v času od 8.00 do 10.00 ure opravijo izključno ranljive skupine (npr. invalidi, upokojenci, nosečnice). Upokojenci lahko opravijo nakup samo v tem času ter zadnjo uro delovnega časa prodajalne z živili.

Vlada želi zaščiti ranljive skupine, zato lahko nakupujejo zjutraj (8:00-10:00), ko je zrak še čist.
Vse lepo in prav, dokler ne pomislimo, da so trgovine lahko odprte že pred 8:00. :evil:
popravek na popravek...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Starejši brez dokumentov ne bodo mogli v trgovino:

novice.svet24.si

Svet24.si - Starejši v trgovino le še z dokumenti
Potrošniki, starejši od 65 let, bodo morali od petka ob vhodu v trgovino svojo starost dokazovati z osebno izkaznico ali drugo listino, s katero se dokazuje istovetnost oseb, je danes sklenila vlada.
novice.svet24.si
novice.svet24.si

Pena na usta in po tipkovnici nekaterim čez 3... 2... 1...
Predlagam, da nas spuščajo noter samo v spremstvu staršev. :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx
5. apr 2015
1.325
685
113
Ksz
Teme o koroni so ratale že tak bedne. Lepo ostanite doma in počnite kej pametnega kot pa pametovat povsod. Cel fb in Alter, povsod je vse puno teh pa drugačnih člankov o koroni in 5G in vsemu. Vsega pocas že poln krščen duš. Zase se brigas, spoštuješ karanteno in to je to. Najboljše s pirom v roki...

Rispekt :beertoast:

To mora postati #challange in čelenđaš smetano alter-ja :)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Kaj vse doživi človek na vsakodnevnem sprehodu:
Srečam starega sošolca, ki mi prikolesari nasproti. Nosi neki home made nagobčnik iz rjuhe. Vprašam ga, kaj straši s to coto. Pravi, da ga varuje pred virusom. Nato mi čisto resno razloži, da je cunjo namočil v arniko, jo posušil in da sedaj na njej pocrka vse živo. :valjamse:
Nato grem skozi hosto in sredi hoste mi pride nasproti babnica s črno ruto čez gobec.:jok: Sem se jo bolj ustrašil, kot medveda.
Kot je že nekdo zapisal, svašta rodi pi..., samo para neče.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
....v prispevku navaja smrti zaradi samomorov, drog,....itd.....vsega zelo veliko ampak.....zaradi vsega tega skupaj npr. NY ni nikoli ohromel, zmanjkovalo pristora v mrtvašnicah, zmanjkovalo hladilnikov za trupla, ki jih ne uspejo pospravit do časa,....poleg tega vseh smrti zaradi virusa nimajo niti evidentiranih, ker ne uspejo vseh niti v bolnice spravit......tako da....

Preštevali bodo(bomo) na "koncu".

Nič ni kaj ohrumelo, napovedi in blebetanje župana so se izkazale za zelo zgrešene.

Odstopanje od njegovih nebuloz:

1586464676999.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Nič ni kaj ohrumelo, napovedi in blebetanje župana so se izkazale za zelo zgrešene.

Odstopanje od njegovih nebuloz:

Poglej priponko 32587

Po tvoje sicer lahko župan pretirava in je v NY vse v najlepšem redu , če odšteješ to npr. da ne vedo kam z mrtvimi......sicer pa:

Širjenje se upočasnilo, tudi na račun "stay at home"(od 22 marca).
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Brez dokumentov se že zdaj ne smeš sprehajati. Kazen 100€ se mi zdi

Zakon o osebni izkaznici (ZOIzk-1)

24. člen
(1) Z globo od 50 do 200 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki:
1. identifikacijskega dokumenta, na katerem so navedeni točni osebni podatki, na katerem fotografija izkazuje pravo podobo imetnika in ki ni poškodovan oziroma obrabljen, nima pri sebi ali ga noče dati na vpogled uradni osebi, ki je po zakonu za to pooblaščena (prvi odstavek 3. člena);

26. člen
Za prekrške iz 23., 24. in 25. člena tega zakona se sme v hitrem postopku izreči globa tudi v znesku, ki je višji od najnižje predpisane globe, določene s tem zakonom.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Vlada želi zaščiti ranljive skupine, zato lahko nakupujejo zjutraj (8:00-10:00), ko je zrak še čist.
Vse lepo in prav, dokler ne pomislimo, da so trgovine lahko odprte že pred 8:00. :evil:
popravek na popravek...

Danes nekaj pred 10. smo pred Polikliniko vsi lepo stali z maskami v razmaku +2m - edini ki ga je moral varnostnik opozoriti na razmak je bil (verjetno upokojenec) okrog 70 let (od oka).
Ker sem videl, da so zadevo resno vzeli sem mojo pospremil samo do vhoda in nato raje počakal v avtu - na kavo nimaš kam iti.
Kolikor sem videl samo starejši niso imeli maske ali rute.

Res pa je, da sem tudi sam imel le motoristični " neck warmer" - "rutko"
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... je popolnoma mozno, da je virus ze naredil en krog cez populacijo in da takrat ni bil zaznan...
Tudi jest mislim enako, saj sem tu v eni temi ali celo tej opisal mojo izkušnjo izpred 4+1/2 meseci (SARS) in po ogledu onega "Coronavirus survivor reveals what it's like to have Covid-19" YT videa, ki ga je nekdo pred mesecem v tej temi prilepil. Imel sem identični potek :zmaga: bolezni ...

Pa ne samo to, dober teden dni pred bolnico sem "kofetkal" z eno iz Torina (Lombardija!). Po odpustu iz bolnice sem rabil do Božiča, da sem čisto prišel "k sebi". Na odpustnem papirju pa je pisalo "netipični bronhitis" ... japade ! (od kar so mi vzeli ven tonsile, sem imel pogoste bronhitise pred desetletji in vem kako to zgleda, zdaj pa je bilo čisto nekaj novega). Pa eno pljučno krilo-rentgen sem imel "rahlo zasenčeno", pa so me vprašali, če sem prebolel kakšno pljučnico ali če kadim ...:bonk: Japade ! Sredi februarja sem pa imel čista pljuča, pa pulmologinja je skor na rit padla, ker sem z masko not prišel na kontrolo :valjamse: ... torej nekdo je že nekaj vedel takrat :nigladek: (...pa to še ni vse... če pokličete takoj ...) :evil: ...

Best frend, ki me je takrat peljal na urgenco v avtu in v njegovi familiji noben ni zbolel, ma so zgleda ulovili "virus" od mene (ping-pong, domine) in mogoče prenesli dalje na "tastarga" v spodnjem stanovanju hiše, ki ga je nekaj pred Božičem kao začelo srce zezat (tudi srčni bolnik) in težave z dihanjem. Ga je ta moj mlajši best frend pelal na urgenco IZ. Niso nič ugotovili, pa so ga pol poslali v UKC-LJ, kjer je bil en teden, pa tam niso spet seveda nič odkrili !!! Je prišel za silo k sebi v enem tednu in silil domov seveda pred novim letom.

Neverjetna naključna :sprasujemse: ... ne vem no ...

Zdej sem spet bil prejšnji teden okoli vikenda nekaj bolan, ma ni bilo hudega. Mogoče sem v trgovini ali drugje spet kaj fasal, saj se ljudje do sedaj niso glih držali navodil ! Še pravi čas prisel "k sebi" spet, da sem popoldne napravil "supply turnejo po trgovinah". Zna bit, da sem spet "srečal prasca" in sem imel imunsko reakcijo oz. pomeni, da bi utegnil imeti že protitelesca od prej! Čim bo na voljo (magari samoplačniško) testiranje na ta protitelesca, se grem mogoče testirat jeseni za bit ziher ... Bomo vidli ...

Ravno "predelujem" eno kao frišno analizo ala teorijo zarote oz. bolj fakt "plot" ... bom linkal v novem podforumu o zarotah, en dan .. :evil: ... CoronaVirus Patented leta nazaj :sprasujemse: ... Sveto Sr*nje (
Holly Shit) :eek: .... unbeliavable ...
------------------------------------
" ... " I See Dead People..." - The 6th Sense ! ..." :fredi:

 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in B81

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
Dermatolološi pregled, ki naj bi ga imel včeraj, so mi prestavili na oktobra.....

4 tedne zaprti oddelek, datum zamaknili za 6 mesecev....
Za pregled mi je vseeno, ker je rutinski. Hud sem pa, ker dobim naročilnico za nakup nogavice, ki jo nujno rabim.
Poskušal razložiti preko telefona, ampak so mi razložili, da brez pregleda ne gre..... Pregled pa ponavadi traja 2 min

:obesise: nefleksibilno zdravstvo
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Zakon o osebni izkaznici (ZOIzk-1)

24. člen
(1) Z globo od 50 do 200 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki:
1. identifikacijskega dokumenta, na katerem so navedeni točni osebni podatki, na katerem fotografija izkazuje pravo podobo imetnika in ki ni poškodovan oziroma obrabljen, nima pri sebi ali ga noče dati na vpogled uradni osebi, ki je po zakonu za to pooblaščena (prvi odstavek 3. člena);

26. člen
Za prekrške iz 23., 24. in 25. člena tega zakona se sme v hitrem postopku izreči globa tudi v znesku, ki je višji od najnižje predpisane globe, določene s tem zakonom.
Zdaj pa resno vprašanje? Kdo in kako te bo identificiral, če greš v štacuno z nagobčnikom? :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Mi trije pa bi morali dobiti letos spomladi osvezitveno dozo cepiva za meningoencefalitis. Ga dobimo ali je brez veze klicati zdravnico?