Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
bom kar tukaj, ker se bere... Kje hudiča v Kranju lahko dobim suhi kvas. Od kar se je začela ta norija (14 dni pred #ostani doma, ko se je prvič kupovalo za armagedon), v sparu v Qlandii ni več za dobit. Vedno pogledam, nikdar dobila niti enga škrnicla. Zdaj so pa tudi meni zaloge pošle. Ne da se mi in zdaj tudi ni čas zato, da bi lazila od trgovine do trgovine. Če kdo ve, kje imajo, če prosim pove. Lahko tudi vse na poti do ljubljane (medvode ipd), ma moj dovolilnico. Ali morebiti to spada pod izredne razmere, kjer lahko prečkam občinsko mejo tudi jaz :sprasujemse: zdele je potica, porka duš
Kvibo.si
Sem narocil rundo, ce bo kaj iz tega... (60 eur minimalno)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Imajo samo svežega. tega imajo tudi v sparu. Sem danes v stacuni dala 200€, ne rabim robe še za 60€.
Hvala vseeno.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
....Sem danes v stacuni dala 200€, ...

Ima se, može se ...
:p

edit: sem tudi jaz čukasto pogledal, ko sem v torek pustil 180,- v Hoferju in 20,- v Spinu - pa “nič posebenga kupil” (sicer se je moja doma pyzdila, da kar nekaj stvari ni blo na listki - a je na koncu obveljal moj argument, da ankol ne veš kdaj bom spet lahko šel f štacuno). Kvasa nej blo ...
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Za rasizem malega ćloveka je vsak izgovor dober.
Seveda, da so Afriko kolonizirali bistveno bolj agresivni (če bi se to zgodilo nam, bi rekli barbarski, podivjani, nečloveški; tako rečemo razsvetljeni in tehnično superiorni) evropejci, ki so uničili vso obstoječo družbeno strukturo in jo nadomestili s tako, prilagojeno evropejcem - ki še pri nas komaj funkcionira, tam je pa pač popolnoma neprilagojena; da so potem formalno šli, se pa vse bivše in nove kolonialne sile uspešno prizadevajo ohraniti obstoječe stanje, ker se za stisko in trpljenjem teh ljudi obračajo dovolj veliki denarji... to ne igra nobene vloge.
Tudi pomoč, ki jo dobijo, gre, kot si lahko ogledaš pred svojim pragom, kamrkoli, delček morda celo pomaga. Večina pa je namenjena tistim, ki pomagajo, in tistim, ki so pri koritu.
O tem, da je Afrika kar velika in niso vse države polomija, niti ne bi, ker je žal res večina upravičeno bolj na slabem glasu.

Kolonializem ne more biti izgovor, poglej srednjo in južno ameriko pa tudi veliki deli Azije so bili kolonije, pa vsi nekako skrbijo vsaj zase.
Rezultat vseh milijard "človekoljubne" pomoči Afriki so skoraj izključno le nove milijarde lačnih, druge koristi pa ni. Edina pot je ukiniti vso pomoč v dosedanji obliki in jih naučiti skrbeti zase - tone in tone hrane zelo efektivno uničujejo lokalno pridelavo. Najlepše je ležati v senci, čakati na pomoč in štepati nove in nove lačne otroke.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Drugač pa kalbota povprašte, kolikor sem zasledil je maher za kruhopeko.
Nekaj je omenjal spravljanje v vodo in hladilnik, kjer se mende kvasovke množijo naprej in maš lahko "neskončni kvas".

Tole preverjeno deluje, jaz pečem na ta način

 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Je to možno da nekdo razmišlja z glavo ?



Starejši brez dokumentov ne bodo mogli v trgovino:

 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
  • Haha
Reactions: cappy in Kamele0N

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi in Malecky

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Kolonializem ne more biti izgovor, poglej srednjo in južno ameriko pa tudi veliki deli Azije so bili kolonije, pa vsi nekako skrbijo vsaj zase.
Rezultat vseh milijard "človekoljubne" pomoči Afriki so skoraj izključno le nove milijarde lačnih, druge koristi pa ni. Edina pot je ukiniti vso pomoč v dosedanji obliki in jih naučiti skrbeti zase - tone in tone hrane zelo efektivno uničujejo lokalno pridelavo. Najlepše je ležati v senci, čakati na pomoč in štepati nove in nove lačne otroke.
Veliko lazje bi blo seveda dodajat kontracepcijo v hrano, kot pa gledat se vec lacnih kako umirajo. Ampak eni talenti imajo tisto prvo moznost za genocid.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran