Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Se ne čudim. Tam doli je divji zahod, vsak po svoje....
Strokovnjaki trdijo, da je to tu!
Vse to spreminjanje pravil, zatev, predpisov. Pač prvič taka situacija.
Dokler si zdrav, si lahko zraven mene brez maske. Boš že ti od mene dobil.
Tako kot kitajci in tajvanci so zahteval maske. Kitajska še izolacijo samosamitev, tajvan pa lokator preko mobitela.
Komajda smo prevzeli maske. O samoizolaciji ni govora kaj šele o lokatorjih preko mobitela.
VB iz svobode v samokaranteno z maskami. ZDA isto. Tudi tu ukrepu čez noč drugačni.
Mnogi (vsi) po svetu čez noč soreminjajo pravila, zakone, zahteve, nasvete. ALi pa imajo tisto, za kar eni nočejo.
Ali ni prav filipinec rekel in udejanil strelanje mafije/mamilašev?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Najbolj ga bodo odnesle tiste države, ki so imele že prej SARS epidemijo (Kitajska, J. Koreja, Vietnam, Singapur, Hong Kong..) in so se pravočasno odzvale, kjer so predstavniki držav/zdravnikov dali jasna navodila kaj in kako in to enkrat. Pa kjer se populacije držijo vsega predpisanega in imajo porihtano zdravstvo in je tudi zaradi izkušenj druga mentaliteta.

Pri nas super, da se redno testira zdravstveno osebje in starejše od 60 že ob blagih znakih okužb dihal, mi je pa škoda, da smo opustili sledenje kontaktov okuženih in s tem spremljanje širjenja virusa. Mislim, da bi se jih dalo locirati in izolirati po hotelih ter kontrolirati.

Karantene doma tudi ne vem, kako so učinkovite, ker so člani družine skupaj, saj nima vsak svojega prostora, wc-ja in so prostori ločeni ter nepredušno zaprti? Omejevanja gibanja, kot npr. v Srbiji, kjer imajo policijsko uro 17-5 oz. za vikende ne smejo ven, pa upam da ne bomo potrebovali oz. smo toliko samodisciplinirani in se virus ne bo tako razpasel.
:(

EDIT: V Srbiji grejo starejši lahko samo 1x tedensko v trgovino.. ob sobotah oz. nedeljah 4-7 zjutraj.

Nisi ravno na tekočem z dogajanjem ?
Če moraš v karanteno in doma ni primernega prostora kontaktiraš cz pa te dajo v hotel, ki je temu namenjen.

Trenutno mislim da gremo proti policijski uri. Pikniki in vozakanje se je sicer zmanjšalo za kakšno polovico.
Samo mislim da bi to znalo biti malo premalo. Nekaterih pač nič ne izuči. Posledice pa nosimo vsi...
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Strokovnjaki trdijo, da je to tu!
Vse to spreminjanje pravil, zatev, predpisov. Pač prvič taka situacija.
Dokler si zdrav, si lahko zraven mene brez maske. Boš že ti od mene dobil.
Tako kot kitajci in tajvanci so zahteval maske. Kitajska še izolacijo samosamitev, tajvan pa lokator preko mobitela.
Komajda smo prevzeli maske. O samoizolaciji ni govora kaj šele o lokatorjih preko mobitela.
VB iz svobode v samokaranteno z maskami. ZDA isto. Tudi tu ukrepu čez noč drugačni.
Mnogi (vsi) po svetu čez noč soreminjajo pravila, zakone, zahteve, nasvete. ALi pa imajo tisto, za kar eni nočejo.
Ali ni prav filipinec rekel in udejanil strelanje mafije/mamilašev?

Jap kar veselo vstrelijo vsakega, ki se ukvarja ali prodaja droge.
So bili protesti. Pa je malo ustavil. Zdaj pa policija enostavno pobere tablice dol z motorjev.
Se obleče v civil in ajmo dalje.
Ljudje še vedno veselo prodajajo droge do prvega metka.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
Zajeta slika.PNG
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pa ravno ti si me obtožil sovražnega govora čez penzioniste, ko sem že v prvem tednu samizolacije popizdil nad njihovim obnašanjem. Cel teden sem bil doma, oni pa šopingirali, se družili na vrtih kot budale, kofetkali pred bloki, predvsem pa me službeno gnjavili, kot da ni nič.
Takrat sem se resno sprašecal za koji ku.rac se je izoliram zato, da njih ohranjam pri zdravju, sami pa ne naredijo ama ništa za to. Sodu pa je izbilo dno,ko se odpravim v trgovino in tam rinejo v mene, butkajo z vozički, se stegujejo čez mene po kruh, kot da je vojno stanje in jim jemljem od ust.
Tako je! Cela tema je bila sovražni govor (z redkimi izjemami), že tvoj nagovor je namigoval na potamit vse pa bomo ostali lahko živeli kot nam paše.
Tu sploh ne gre za to, ampak za odgovor na predhodni post (ne, ne citiram če odgovarjam na post tik pred mojim) in povezano debato o podaljšanju časa namenjenega ranljivim skupinam. In kje vidiš kakršnokoli pozivanje po obračunavanju z njimi, k čemur si ti in somišljeniki precej direktno pozival?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Že 22 mrtvih v Sloveniji. Ljudje pa bentijo ker se ne morejo sončit na obali.

Mislim da je taka številka čisto pričakovana, če gledaš da so to bolj ali manj 80+, trenutno jih je z domov za ostarele 120+ okuženih torej še vsaj 30 mrtvih pa ne glede nato koliko se bodo zdravniki trudili.
Sicer pa že vse več zdravnikov govori da tole ne bo šlo naprej ker bo kmalu več tistih ki bodo umrli zaradi drugih bolezni ker se posegi in preventiva ne izvajajo ko pa zaradi covid19. In tisti ljudje ne bodo 80+ z 3 dodatnimi kroničnimi boleznimi.


še predobro nam gre in to bo zadevo razvleklo v nedogled. 500 postel imajo za hospitalizacijo pa 100 zasedenih.

edit: Kar sem prebral povzetkov raziskav je pri teh ki niso ospitalizirani ali brez nekih simptomov nekje 15 dni do ozdarvitve, nekateri pravijo tudi do 20 dni. Če gledamo naš graf za 3 tedne nazaj imamo 215 potrjenih in 44 hospitaliziranih. Pa tudi če noben od hospitaliziranih še ni ozdravel je že tistih ki so doma ostali ca. 180 komadov. Ampak ja vemo da pri nas teh ne beležijo naj pa bi jih v bližnji prihodnosti ko naj bi tudi začeli kri testiran pri teh za protitelesa. Vsaj Gantar je tako govoril.

#ostanitedoma
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in p4pe

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Višjih interesov, ki jih mi ne razumemo.

Denar, oblast, fetiš, etc...
Dobro to ni nič novega, genetsko smo zelo blizu opicam - imajo enake težnje. Se pravi: pizde, moč, denar
Ne štekam pa, kako bodo "elite" (karkoli ali kdorkoli že je to) dobile maksimum od raje ki je zaprta doma? In kdo bo to elito stregel? In še bolje: kdo bo
pridelal dovolj dobrin še za paznike elite?
Kot če bi Kim Jon zaradi neubogljivosti postrelil celotno populacijo v S. Koreji.
Ja kdo bo pa potem delal in futral policijo/vojsko in njegovo presvetlo debelo rit? :nigladek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
Že 22 mrtvih v Sloveniji. Ljudje pa bentijo ker se ne morejo sončit na obali.
20k na leto je slabih 55 na dan.Brez covid-19.
Lani jih je bilo tačas 160 zaradi gripe.In ni bilo ničesar, kar so sedaj navlekli na plano JJ, Kacin in Hojs.
In kako dolgo misliš vleči te fašistične ukrepe ?
Kaj bo jeseni, naslednjo zimo ? Ponovi vajo ?
Niste resni, kdor misli tole izvajati v nedogled.


In other news: nijz se uspešno spreminja v politično organizacijo.Vd Eržen je že na listi za odstrel.Spet bo prišla nova kura.


Romzi
Ja kdo bo pa potem delal in futral policijo/vojsko in njegovo presvetlo debelo rit
To boš moral vprašati policaje za odgovor iz prve roke.



Kolikor je bilo razbrati so to zahtevali upokojenci in z njimi tudi Desus.
Ne , oni so zahtevali 8-12, dobili do zadnjo uro popoldne.
Kdor še dela in začne ob 8-9 (eu delovni čas), bo imel kar pestro, da pride med tednom do 17-te v trgovino.


pravi lov na carovnice.

mislim, a je res vredno vseh sredstev?
Seveda je vredno loviti sovražni naše Ljudske Republike Janšastana.
Vaše ime, tovariš ?


Vozim cez Podutik avtov ogromno parkianih a gruc ljudi kot jih opevajo mediji nikjer... Enako za savo v zalogu...
Goebbels propagandna mašina mora lajati svoje.


To je premalo. Zaseg zvočnikov tudi.
Elektriko izklopit !
/sarkazm off
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Lani jih je bilo tačas 160 zaradi gripe.In ni bilo ničesar, kar so sedaj navlekli na plano JJ, Kacin in Hojs.

Romzi

To boš moral vprašati policaje za odgovor iz prve roke.
Ne, resno. Vsem zagovornikom te teorije zarote - da nas hočejo zapert, kontrolirat in izkoriščat - postavljam ta vprašanja.
Sploh tistim, ki bluzijo da nam bojo s cepivi vsadili RFID-e. :nigladek: Za koji krščen duš to rabiš, če je 95% populacije 99% časa priklopljena na google, MS, FB, & Co.?
Saj že zdaj vejo kje si, kdo si, kaj si, in na kaj se ti dvigne. :zardelalter:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
Ne, resno. Vsem zagovornikom te teorije zarote - da nas hočejo zapert, kontrolirat in izkoriščat - postavljam ta vprašanja.
Sploh tistim, ki bluzijo da nam bojo s cepivi vsadili RFID-e. :nigladek: Za koji krščen duš to rabiš, če je 95% populacije 99% časa priklopljena na google, MS, FB, & Co.?
Saj že zdaj vejo kje si, kdo si, kaj si, in na kaj se ti dvigne. :zardelalter:

iz googlea se lahko izpisem, iz fb tudi, pravtako iz MS. na koncu lahko tud zamenjam telefon za enga starga pa ne obstajam. skratka imam izbiro.

da je pa to v zakonu zapisano mi je pa zal nesprejemljivo. sploh pa ker to nebi pripomoglo k resevanju problema ama nic.

drugo bi blo, ce bi prebivalstvo sodelovalo s sovraznikom... ampak to je cisto druga situacija, ki jo upam ne bom dozivel...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
nekomu z takim pravopisom ne verjamem niti ko mi reče dober dan,


pa da fak, a folk sploh še zna normalno pisat, tukaj jaz ne razumem 70% napisanega
Če bi kak strokovnjak za jezike to analiziral, bi potrdil da gre za šiptarja z ljubljanskim naglasom, ki ni končal osnovne šole. Upam, da ta oseba res ni tako visoko, kot se predstavlja. Sicer pa če si res tako visoko, se kolegu ne rabiš še dodatno predstavljat kot pomembnež, kar ta dela (še ena značilna šiptarov).
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
"Kamion prihaja. Kamion je izginil.
Plače si bomo zvišali, plače si bomo znižali.
Maske so brezvezne. Maske pomagajo. Mask boljše, da ne uporabljate, naredite samo še hujše. Maske so nujne, ko greste iz stanovanj in hiš. Maske smo naročili. Mask nismo dobili, z maskami so nas nategnili. Maske si šivajte sami.
Starejših ljudi se je treba izogibati, da jih ne okužimo. Vse starejše, ki jih lahko, odpeljite domov iz doma starejših na varno.
Bi vas zasledovali, če nam date soglasje. Maaah ne bi zasledovali, tudi če date soglasje.
Še naprej se gibajte. Nee, ostanite doma! Pojdite v trgovino tekom dneva. Pojdite v trgovino zjutraj. Ne, zjutraj je rezervirano za upokojence, nosečnice itd., Pojdite na sprehode. Ne hodite ven. Pojdite levo, pojdite desno, razdalja 1,5m. Neee, boljše je 2m. Neee, boljše, da se sploh ne srečate z nikomer.
Pojdi v službo. Delaj od doma. 80% plače tistim, ki delajo ko budale vsak dan, pa dajmo 150€ tistim, ki doma grejejo sedežne.
Vzdržujte stike. Nee, treba se je izolirat.
Strokovnjak je rekel to, doktor je rekel to, Janša je rekel ta 10to stvar, infektolog 15to.
Na vrhuncu epidemije bomo čez 1 teden, nee mogoče 2, mogoče tudi do junija.... a rečemo, da do božiča pa reeeees?
A se lahkoooo prosim nekdo že odloči, ker to ni več smešno.. Narodu se bo počasi ftrgalo..."