Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
884
64
28
34
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Včeraj, Ljubljana, center, Kozolc (nasproti Kora Bara). 11.00 dopoldan.
7 (sedem) Kraljev ulice plus 1 (en) kuža) kraljuje, pije, poje in "ne j**e" nič...
Pred odprto trafiko, okoli drevesa, kjer je sedaj lepa, krasna in velika klop okoli in okoli... Pijača iz Mercatorja...
Policija? Ah, hudiča, postaja na Trdinovi je pa res predaleč... :bonk:

Edit: mene pa na 500m vsaj dvakrat vprašajo, kam grem... Ne me...


fousija je kur.ba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jekleni

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
S tabo se popolnoma strinjam, bila bi edino logična poteza. Prej se je ablast hvalila, kako nam ogroženim revčkom daje na razpolago najbolj čiste in razkužene ure, sedaj so na navrgli najbolj usrano in okuženo uro. :nigladek: Pa ne misli, da so to zahtevale upokojenske organizacije, temveč Janševi pametnjakoviči. Ne bi se čudil, da je to predlagal novi sekretar za nacionalno varnost. :bruh:
100% se strinjam. Včeraj popoldne ob 16h v Hoferju je bilo kot v Mad Max-u.
Še dobro da smo zadovoljni tudi z zeljnato glavo, ostalo od zelenjave je blo total razčefukano.
P.S. a se spoh še kje lahko nabavi pirina moka? :zardelalter:
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Nimam težav s penzionisti, če bi se držali tega, da gredo v trgovino 1X max 2X na teden in pol tudi vrste in povečanje št. ur za njih odpade. Očitno tudi predstavnikom penzionistor, kakor tudi vladi ni jasno čemu je namenjena omejitev obiska trgovin.

V bistvu sem obupal nad razlaganjem penzionistom: dva osebna primera moja starša sem preselil na vikend na Pohorje kjer sta precej bolj izolirana kot v bloku v MB, AMPAK! mati "mora" vsake dva, tri dni v trgovino, pa ne eno, dve, tri, ker nimajo povsod glih tistega "jogurta" ki ga nujno rabi; po drugi strani sta tast in tašča že tri tedne "zabarikadirana" v svoji hiši in jima midva z ženo 1X ali 2X na teden prineseva špeco po spisku - no tu se iz trgovine še kaj slišimo če žena kupuje, če jaz pa ne (nimajo pa basta). ;)
Pa ravno ti si me obtožil sovražnega govora čez penzioniste, ko sem že v prvem tednu samizolacije popizdil nad njihovim obnašanjem. Cel teden sem bil doma, oni pa šopingirali, se družili na vrtih kot budale, kofetkali pred bloki, predvsem pa me službeno gnjavili, kot da ni nič.
Takrat sem se resno sprašecal za koji ku.rac se je izoliram zato, da njih ohranjam pri zdravju, sami pa ne naredijo ama ništa za to. Sodu pa je izbilo dno,ko se odpravim v trgovino in tam rinejo v mene, butkajo z vozički, se stegujejo čez mene po kruh, kot da je vojno stanje in jim jemljem od ust.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Včeraj, Ljubljana, center, Kozolc (nasproti Kora Bara). 11.00 dopoldan.
7 (sedem) Kraljev ulice plus 1 (en) kuža) kraljuje, pije, poje in "ne j**e" nič...
Pred odprto trafiko, okoli drevesa, kjer je sedaj lepa, krasna in velika klop okoli in okoli... Pijača iz Mercatorja...
Policija? Ah, hudiča, postaja na Trdinovi je pa res predaleč... :bonk:

Edit: mene pa na 500m vsaj dvakrat vprašajo, kam grem... Ne me...
Kaj pa če zgledaš še večji klošar kot uni? :cheer:
Ne preveč resno vzet tega....
Trenutno je oblast precej neskordinirana in milo rečeno histerično sprejema neke odloke, ki z realnostjo nimajo veze.
Na daljši rok pa lahko povzročijo kontra efekt.
Na začetku sem 100% podpiral kar so ukazali, zdaj pa ravnam samo še po lastni zdravi pameti, ko jih jebe.
Primer kondom rokavic v štacuni: s tistim sranjem nimam nobenega pravega občutka in sem nenalašč 3x bolj prešlatal robo kot prej z RAZKUŽENIMI rokami.
S tem da rokavice so privlečene da ne rečem od kod, gor jih tlačiš z nerazkuženimi rokami, wtf je to? A so uni kljukci, ki si samo za kamere natikajo nagobčnike, poskusili it z lateks rokavicami naresta karkoli uporabnega?
 
  • Wow
Reactions: navlixx

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
S kakšnim ciljem - po tvoje?
Da oblast vzame ljudem človekove pravice, zasebnost, da si pridobi popolno kontrolo nad njimi.... Bolezen je v tej zgodbi drugotnega pomena.
Realno gledano ni v sloveniji umrl zaradi koronavirusa še noben. Ostarelih z stotimi boleznimi in rakavih bolnikov v končnem stadiju pač ne moremo šteti med žrtve koronavirusa, lahko jih kvečjemu štejemo med umrle, ki so imeli koronavirus. Ampak je treba statistiko čimbolj zameglit, da se to ne vidi.
In vse to jim zaenkrat dobro uspeva. S pomočjo lažnjivih novinarjev in podkupljenih pisunov.

Že imamo prepoved gibanja, prepoved druženja, prepoved zbiranja, prepoved demonstriranja, zaenkrat smo se izognili sledenju in kontroli telefonov, prepoznavanje oseb po live kamerah, brez odločbe sodišča, ... Policaji nas nadzorujejo po cestah, s helikopterji.....in tudi žekasirajo. za povrh so nas pa še skregali, da nekateri orgazmirajo in prijavljajo, ko vidijo LJ tablico na obali. Pa tulijo kako so ukrepi še premajhni, da bi jih bi bilo treba še zaostriti, kazni povišati.
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Odvisno kje zivis, ce na zemlji pol vecina ni res, ce si pa gledal kak film pa mas bujno domislijo pol pa zna bit drugace :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
no 46 novih od včeraj. 2 mrtva...
smo pa tu:
dobili svoj link in se lahko malo grafke pogleda. tle imajo pa podatek 79 ozdravelih pri nas. Ne 16.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

navlixx

Fizikalc
1. jul 2010
424
131
43
Slovenistan
Najbolj ga bodo odnesle tiste države, ki so imele že prej SARS epidemijo (Kitajska, J. Koreja, Vietnam, Singapur, Hong Kong..) in so se pravočasno odzvale, kjer so predstavniki držav/zdravnikov dali jasna navodila kaj in kako in to enkrat. Pa kjer se populacije držijo vsega predpisanega in imajo porihtano zdravstvo in je tudi zaradi izkušenj druga mentaliteta.

Pri nas super, da se redno testira zdravstveno osebje in starejše od 60 že ob blagih znakih okužb dihal, mi je pa škoda, da smo opustili sledenje kontaktov okuženih in s tem spremljanje širjenja virusa. Mislim, da bi se jih dalo locirati in izolirati po hotelih ter kontrolirati.

Karantene doma tudi ne vem, kako so učinkovite, ker so člani družine skupaj, saj nima vsak svojega prostora, wc-ja in so prostori ločeni ter nepredušno zaprti? Omejevanja gibanja, kot npr. v Srbiji, kjer imajo policijsko uro 17-5 oz. za vikende ne smejo ven, pa upam da ne bomo potrebovali oz. smo toliko samodisciplinirani in se virus ne bo tako razpasel.
:(

EDIT: V Srbiji grejo starejši lahko samo 1x tedensko v trgovino.. ob sobotah oz. nedeljah 4-7 zjutraj.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Zdravstvo bo treba počasi zagnati, da ne bi umrlo več ljudi kot zaradi epidemije

Ljudje imajo iste težave kot prej, dostopnost do storitev pa je bistveno slabša

Če bi bilo delovanje zdravstva na drugih področjih okrnjeno še dlje časa, bi lahko na dolgi rok zahtevalo več žrtev kot covid-19, opozarjajo tisti, ki se v zdravstvu proti koronavirusu borijo v prvih vrstah.