Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska

Kako jim lahko se bolj zlezejo v rit?

Hofer in Lidl se zapreta ob 18h. Folk, ki še dela in je v sluzbi do 17h bo pa prisel do trgovine kako?
Upokojencev, invalidov in nosečnic je skoraj polovica odraslega prebivalstva. In ti bi jim namenil samo 20% odpiralnega časa trgovin. Ja, naj se zgužvajo, okužijo in čimprej crknejo, kajne? :nigladek: Sicer je pa ukaz, naj bodo trgovine odprte NAJMANJ do 18h.
Sicer pa Janša rad kopira dobre prakse.:gorjaca: V Srbiji smejo upokojenci v štacuno samo enkrat tedensko in to v soboto od 4h-7h zjutraj. :bruh:
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.950
3.237
113
Trenutni v.d. direktor NIJZ (na sliki levo) ... "to da sem proti ukrepom vlade je strogo strokovna odločitev".

EUtNfkKWAAcjSEq.jpg
 
  • Žalosti me
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc, cappy in 8888

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Francozi so prebili mejo 1000 mrtvih v enem dnevu (natančneje 1120).
Se mi zdi, da se pri italijanih nekoliko umirja število novih okužb.
Pri američanih pa raste tako pri št. novih okužb kot številu mrtvih v enem dnevu.
No ja: worldometers.info/coronavirus7france
April 2 (GMT)

2116 new cases
and 1355 new deaths in France, including 884 fatalities in nursing homes that occurred over a period of several weeks and that were announced only today. NOTE: If and when the French government determines the correct distribution of these additional deaths over time, we will adjust historical data accordingly
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Upokojencev, invalidov in nosečnic je skoraj polovica odraslega prebivalstva. In ti bi jim namenil samo 20% odpiralnega časa trgovin. Ja, naj se zgužvajo, okužijo in čimprej crknejo, kajne? :nigladek: Sicer je pa ukaz, naj bodo trgovine odprte NAJMANJ do 18h.
Sicer pa Janša rad kopira dobre prakse.:gorjaca: V Srbiji smejo upokojenci v štacuno samo enkrat tedensko in to v soboto od 4h-7h zjutraj. :bruh:
Imejte se 1 ekstra uro dopoldne, ko je delovni narod v sluzbah, lahko tudi 2, ce sta vam obstojeci 2 premalo, ne pa da vzamete se zadnjo uro odprtih trgovin, da tisto folka, ki še dela, ne pride vec do njih!
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.669
822
113
Amreičani so se pripravljali na pandemijo, ampak......prejšnja vlada jim je pustila prazne police :) (se vam sliši znano)

no...do danes očitno niso imel časa , da bi jih napolnil :bonk:
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
882
63
28
34
Kot je nocoj poročal časnik Večer, naj bi avstrijske oblasti že obvestile svoje izvedbene obmejne organe, da bo mejni prehod Holmec od ponedeljka delno spet odprt, in sicer zjutraj med 5. in 8. uro in popoldne med 15. in 18. uro.


Avstrija ima Slovenijo očitno že za norca?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.144
2.316
113
v lokalni ostariji
Po eni strani poslusamo kako nic ne vemo o tem virusu po drugi pa nekateri zagotovo trdijo da ni bil februarja tukaj. Sej ce ne bi take panike zagnali bi pac v domovih rekli da je vec jih nasrkal zarad gripe.mm
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in p4pe

guardy

Guru
3. avg 2007
8.394
963
113
Obišči stran
Imejte se 1 ekstra uro dopoldne, ko je delovni narod v sluzbah, lahko tudi 2, ce sta vam obstojeci 2 premalo, ne pa da vzamete se zadnjo uro odprtih trgovin, da tisto folka, ki še dela, ne pride vec do njih!

Da ne omenimo, da so do takrat v štacunah že itaq vsi in če se že gremo so raztrosli virude čez cel dan, da jih pokasirajo upokojenci...

Bolano res. Raje bi odprli uro prej, itaq vsi čakajo že eno uro prej pred štacuno...
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Na milanski univerzi ocenjujejo, da se je v Italiji z virusom okužilo od 5 do 10 milijonov ljudi, mogoče celo do 20 milijonov. Posledično je odstotek umrlih bistveno nižji, kot to kažejo podatki, če se gleda zgolj trenutno pozitivno testirane. Situacija naj bi se jim umirila ko dosežejo 2/3 okuženost prebivalstva, tj. 40 milijonov.
 
  • Wow
Reactions: navlixx

Schime

Guru
22. nov 2008
1.817
637
113
Zanimivo bi bilo res izvesti en test (mislim, da ga je že en tukaj predlagal).
Naključno število ljudi (seveda dovolj velik vzorec - 1000+) se testira za covid19. Večje kot bo število bolj bodo verodostojni podatki. Lahko bi se na eno okolje osredotočili ali pa nasplošno po celi državi. Pa, da vidimo koliko je res razširjen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in corsol

dentex

Guru
20. sep 2007
2.676
581
113
Na milanski univerzi ocenjujejo, da se je v Italiji z virusom okužilo od 5 do 10 milijonov ljudi, mogoče celo do 20 milijonov. Posledično je odstotek umrlih bistveno nižji, kot to kažejo podatki, če se gleda zgolj trenutno pozitivno testirane. Situacija naj bi se jim umirila ko dosežejo 2/3 okuženost prebivalstva, tj. 40 milijonov.
Spet eno izmed modrovanj, pa samo takole za počez, tudi z gripo se okuži mnogo več ljudi kot za njo zboli.
Zanimivo bo kaj in kako se bo krivulja obračala, zaenkrat gre na gor kar lepo, tudi opevani nemci z nizko smrtnostjo so krenili kar lepo navzgor
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.676
581
113
Zanimivo bi bilo res izvesti en test (mislim, da ga je že en tukaj predlagal).
Naključno število ljudi (seveda dovolj velik vzorec - 1000+) se testira za covid19. Večje kot bo število bolj bodo verodostojni podatki. Lahko bi se na eno okolje osredotočili ali pa nasplošno po celi državi. Pa, da vidimo koliko je res razširjen.

ni problem to izvesti, problematično je vzorčenje in statistična obdelava, kako in koga si dejansko zajel
 
  • Všeč mi je
Reactions: skala