Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Jebemu, ampak na tem forumu res ne morš čist nč povedat, da te en takoj ne zabije. Če bom reku da grem v hrib, bo totalno narobe od #ostanidoma aktivistov, če bom pa reku da bom doma ležal, se bo pa najdu en, pa reku da sm zavalen prasc. Edin kadar se omen, da gremo na šiht, ste pa tih, ker se ve za koga oz. kaj se dela, kanede? :p :p :p
Torej si 1 ali 2 ?:evil:
Delaš za javno upravo. Zame ziher ne (Kje je angelček smeško ?)
 
Nazadnje urejeno:

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Jebemu, ampak na tem forumu res ne morš čist nč povedat, da te en takoj ne zabije. Če bom reku da grem v hrib, bo totalno narobe od #ostanidoma aktivistov, če bom pa reku da bom doma ležal, se bo pa najdu en, pa reku da sm zavalen prasc. Edin kadar se omen, da gremo na šiht, ste pa tih, ker se ve za koga oz. kaj se dela, kanede? :p :p :p
e, j.bi ga,...tu smo z vseh vetrov...levi , desni, beli, črni,.....enemu boš sigurno šel na živce
;)
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.180
113
kje je Darjan zdaj ? A je šel v drugo občino delat nadure da bo napisal da je doma totalno zaklenjen zaradi Janše...
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
corsol če si dost dober pa vsem ;)

nimaš kej, jaz predlagam da tistim pametnjakovičem tukaj izdamo potrdilo da počnejo kar želijo, v primeru da dobijo kitajca pa ne dobijo postle ali respiratorja ker je itak sam gripca.
"cel svet", od ultra kapitalistične amerika do komunistične venezuele in kitajske se je "zaprl" ker ne vejo točno kaj naredit.
tukaj mamo nekatere ki vse vedo, zakaj zakaj se jih ne pokliče na pomoč?! meni je to največja uganka...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
corsol če si dost dober pa vsem ;)

nimaš kej, jaz predlagam da tistim pametnjakovičem tukaj izdamo potrdilo da počnejo kar želijo, v primeru da dobijo kitajca pa ne dobijo postle ali respiratorja ker je itak sam gripca.
"cel svet", od ultra kapitalistične amerika do komunistične venezuele in kitajske se je "zaprl" ker ne vejo točno kaj naredit.
tukaj mamo nekatere ki vse vedo, zakaj zakaj se jih ne pokliče na pomoč?! meni je to največja uganka...
Jest pa podpišem, da me okužte, pa da sm poj poskusn zajčk, da bo tistim k doma čmurijo, pa nabijajo, fletn.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Glede na epidemiološko sliko takrat je bilo res precej veliko virusnih obolenj zgornjih dihal (s komplikacijami) ki so sovpadala tudi z vrhuncem gripe (ki je bil tudi zelo izrazit). Respiratorni sincicijski virus (RSV) ki je najbolj pogosta oblika virusnega obolenja poleg gripe in prizadane predvsem majhne otroke, se glede na testiranja ni veliko povečal. Je pa bilo v bolnišnici sprejetih več ljudi zaradi tega kot ponavadi. Tako da možno da je šlo letos za malce hujši sev RVS, druga opcija je pa da je šlo za gripo v večjem obsegu kot jo predvideva model.

Ostali virusi ki se laboratorijsko testirajo niso letos nič posebnega, tudi stari "corona" je bil zaznan ampak ni presegel neke običajne pojavnosti.

Ob tem smo letos glede na druge države v EU imeli specifično izrazito večletni virusni vrh, kar je malo čudno ampak se zgodi.

Okoli covid19 ...

Dejstvo je da če bi se pojavil covid19 takrat, ga nebi zaznali ker se testira samo znane viruse. Bi pa ob večji količini neznanih testov tudi NIJZ moral to javiti naprej in bi šlo v genetsko prepoznavo. Se pa na tele zadeve testira ponavadi samo problematične oz. bolnike ki so v slabem stanju. Če bi šlo za covid19 bi se moralo vseeno poznat neko število obolelih v bolnišnici in posledično bi se taki (negativni) testi izvedli in ko nebi bilo pozitivnega na nič znanega bi šlo dalje v prepoznavo. To se ni zgodilo, torej ali nihče ni javil ali pa je covid19 tako nenevaren da do takih testiranj ni prišlo (ker oboleli niso potrebovali bolnišninične oskrbe). Nič od tega se ne sklada s trenutno poznanimi dejstvi, torej načeloma covid19 nebi smelo bit v sloveniji takrat ker bi ga morali zaznati preko utečenih mehanizmov ki jih prepisuje NIJZ.

Po drugi strani se trenutno kaže da je največja obolevnost in problem s covid19 samo v regijah z veliko gostoto prebivalstva. Recimo kitajsko velemesto, milanski megalopolis, države beneluksa, londonsko območje, španski Madrid in katalonija (v evropi so ta obmocja poznana kot modra in rumena "banana"). Ostale regije čeprav v istih državah (recimo Španija ali Italija) so skoraj neprizadete. Slovenija je po gostoti poselitve napram tem gosto poseljenim območjem (z izjemo centralno izolirane lj) smešna. Tako da kaj pa veš, mogoče se je pa virus začel v sloveniji in se širil v italijo kjer je šele ob populaciji z veliko gostoto dobil statistični smisel?! ;)

Pa naše Šmarje pri Jelšah. Daj nehaj no s takimi, jim boš samo potrdil, da so nekaj več.

Da ne bo kakega nesporazuma - nikakor jim ne privoščim situacije v kaki so in upam, da čimprej umiri.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Francozi so prebili mejo 1000 mrtvih v enem dnevu (natančneje 1120).
Se mi zdi, da se pri italijanih nekoliko umirja število novih okužb.
Pri američanih pa raste tako pri št. novih okužb kot številu mrtvih v enem dnevu.
 

superfly

Majstr
12. feb 2008
921
290
63
Draga policija, upam da se zavedate, da bo trenutna vlada z Janšo in Hojsem na vašem čelu naredila iz vas najbolj osovražene javne uslužbence po 2. svetovni vojni. Takrat so ljudje na uniformirane miličnike gledali s prezirom, bolečino, ki jo je vtisnil spomin na uniformiranega okupatorja. Danes pa zaradi nesmiselnih represivnih ukrepov, ki vas silijo da lovite "prebežnike" - sodržavljane, ki prestopijo mejo svoje občine. Verjamem, da vam ni lahko.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.180
113
Torej to ni totalni lockdown ampak samo nabijaš in lažeš vseskozi. Delaš in se furaš iz občine v občino cele dneve.
Jaz na srečo še delam. Vprašanje kakšna bo plača sicer, ker je podjetje bogo, cca 95% folka na čakanju. In tudi velika večina znancev je "na čakanju".

Mislil sem seveda tiste, ki jim je država izrecno prepovedala delo, ali pa ga omejila. Bistveno. Zato sem rekel "ne smemo" in ne "ne moremo".
 
  • Haha
Reactions: navlixx