Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
Jaz ne razumem, če rečejo samoizolacija, potem je se treba samoizolirat. Recimo takole:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
CCC-avtodomi.jpg
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kdo je proti se itak ve. Najdete jih v dražgošah in podobno.
Če bi bili pošteni bi dali celotne rezultate:

Pred tednom dni je sedem odstotkov vprašanih menilo, da so omejevalni ukrepi vlade za zajezitev širjenja virusa preveč strogi, v tokratni anketi pa je delež poskočil na dobrih 20 odstotkov.
Hkrati s tem se je občutno zmanjšal delež tistih, ki menijo, da so ukrepi premalo strogi (s 40 na 27 odstotkov). Večina prebivalcev (53 odstotkov) sicer še vedno meni, da so ukrepi ravno pravšnji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113

Kako jim lahko se bolj zlezejo v rit?

Hofer in Lidl se zapreta ob 18h. Folk, ki še dela in je v sluzbi do 17h bo pa prisel do trgovine kako?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in navlixx

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Bom v to temo napisal, da se bo objava že do jutri zjutraj izgubila. Če se tile ukrepi v Sloveniji (sanse se imamo) in Evropi (precej manj šans) ne končajo v večini do konca prvomajskih praznikov, potem bo tole res lahko imeli take posledice kot 2.svetovna.
Pa ne mislim tu predvsem na gospodarske posledice med vojno, ampak na družbene spremembe po koncu virusa.
Nicvecnebotakokotjebiloprej
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in navlixx

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113

Kako jim lahko se bolj zlezejo v rit?

Hofer in Lidl se zapreta ob 18h. Folk, ki še dela in je v sluzbi do 17h bo pa prisel do trgovine kako?
Imaš kraje kjer je trgovina odprta samo do 16.00.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
OK. Saj se tudi jaz ne strinjam z vsemi vladinimi ukrepi.
Predvsem največji debilizem je OKUŽENE s kitajcem ruknit v domačo karanteno . In potem ti okuženci seveda veselo po sončku in povsod samo doma ne. Dobesedno noro. Niso zastonj kitajci postavili bolnice katere so podobne zaporom. da ne more okuženec ven uiti.
Sem že omenil da bi ljubljanske stožice spremenili v karanteno za okužence...pa ljubljanske hotele prav tako saj ni nobenih turistov.
Če bi bili pošteni bi dali celotne rezultate:

Pred tednom dni je sedem odstotkov vprašanih menilo, da so omejevalni ukrepi vlade za zajezitev širjenja virusa preveč strogi, v tokratni anketi pa je delež poskočil na dobrih 20 odstotkov.
Hkrati s tem se je občutno zmanjšal delež tistih, ki menijo, da so ukrepi premalo strogi (s 40 na 27 odstotkov). Večina prebivalcev (53 odstotkov) sicer še vedno meni, da so ukrepi ravno pravšnji.
 
  • Haha
Reactions: navlixx

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Ne se kregat. V USA so že na voljo home testi na protitlesa, nekatere je še FDA odobrila. Torej piknes se v prst, namažeš kri na listič in počakaš da se obarva. Po barvi potem veš ali si prebolel ali ne. Slejkoprej bo to na voljo tudi pri nas (razen če bodo prepovedali, kar se zna zgodit).
fda je že mariskaj smrtonosnega odobrila v preteklosti...
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Novembra (!!) se je v Evropi govorilo, da imajo na Kitajskem kugo. Oni so že vedeli kaj in kako, lahko si pa predstavljaš, da negativne novice ne pridejo ven iz države. Mislim, da je bilo isto l. 2003, pri SARS-u, samo ne vem, če je tisto šlo ven iz Azije, so jih potem vsi kritizirali, da so pozno delovali. Tu pa doniranje mask. Kako to, da so "takoj" pogruntali, kaj naj bi bila najboljša rešitev za zajezitev virusa?

Mnogo (predvsem otrok) je korono sigurno dalo skozi februarja, ko je bilo toliko asimptomskih grip in pljučnic. :(
plague (če si bral angleške članke) ne pomeni zgolj kuge ampak se velikokrat uporablja za marsikatero bolezen ki prizadene veliko ljudi, tako kot tudi pri nas kuga ne pomeni samo kuga...recimo AIDS so velikokrat poimenovali koga 20. stol. sicer pa kugo zdravi že penicilin in niti slučajno ni nevarna boleen v tem času pa tudi izbruhi se redno pojavljajo po svetu ampak se nikjer ne razširi.

pogruntali so kaj je najboljši način ker so že prej imeli SARS in so imeli dobro izdelane protokole kako in kaj.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Težavo pri Slovenskih podjetjih jaz vidim drugje.
Večina jih je izvozniško naravnanih ali pa delajo za druge države.
Vse te države so tudi ustavile proizvodnjo. Za koga bi pol delali ?


Druga tema:

Nekdo je včeraj prilepil link da je na svetu že 1 mio okuženih.
Če daš do v kontekst pomeni da je od 7 miljard ljudi že 1mio okuženih ?
+surovine in polizdelki ki jih naša podjetja rabijo. tudi če sami nebi nič zaprli bi podjetja imela težave.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N