Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Zato, da vemo, ali gredo preboleli lahko nazaj na delo ali pa bomo tole karanteno vlekli v nedogled s cakanjem na n-ti val oz (vstavi poljubno stevilko) mutacijo.

Vleklo se bo v božjo m...vsaj dokler bodo "prihajali" novi okuženi, ker očitno ima vlada rada represijo.
Upam edino, da nas EU "prisili" da ne nehamo s tem sranje.
Nemčija je kar OK in bi komot izvažali tja...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Pa še prevod

Untitled.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A to ste že razčistili, če prebolelost nudi zaščito? Ker kolikor spremljam, si znanstveniki itak niso na jasnem - ampak kaj oni vedo!?
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Dej malo pomisli...

Poglej sranje v Italiji in Španiji. A se ti res zdi, da bi en kup evropejcev to že prebolelo januarja in februarja brez navala na bolnice? Ali se je virus marca odloči, da zdej je pa dost tko na izi, čas je, da začnem s pljučnico :evil:

Ti si tako brihten te dni, da te prav težko berem. Pri nas v bajti dve osebi bolni z istimi simtomi, gripa ni bila, 14 dni ležanja, vročina do 38 in veliko kašljanja. Zakaj hudiča to ni mogla biti korona? Ker si ti tako rekel?

Pa kaj hudiča ti veš od Italije in Španije lepo te prosim! A si bil tam? Ker limaš samo neka dejstva novinarjev in nepreverjenih zgodbic.

Ugotovili smo že, da niti približno ni toliko mrtvih v Ita, kot hočejo prikazat, ugotovili smo že, da je krematorij problem, ker to ni standarden postopek v Italiji, ugotovili smo že, da je bilo lani mrtvih več kakor vse skupaj v 2020 glede na te številke. Med rugim smo ugotovili tudi to, da jih je lani v Italiji gripa nesla več kot letos gripa + korona skupaj. Pa ne na nekih low budget medijih, ampak so o tem pisali tudi pri nas, rtvslo recimo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
A to ste že razčistili, če prebolelost nudi zaščito? Ker kolikor spremljam, si znanstveniki itak niso na jasnem - ampak kaj oni vedo!?

Po prvih raziskavah se tvorijo antitelesa ki bi morala bit (primerjalno do sedaj poznanih podobnih protiteles) aktivna v telesu vsaj par let.

Druga stvar je mutacija virusa, če ima mutacijo na nivoju gripe (zaenkrat je težko o temu govorit ker je premajhen vzorec, čeprav nakzuje se že v to smer) potem znajo protitelesom imuni sevi nastajat sezonsko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ti si tako brihten te dni, da te prav težko berem. Pri nas v bajti dve osebi bolni z istimi simtomi, gripa ni bila, 14 dni ležanja, vročina do 38 in veliko kašljanja. Zakaj hudiča to ni mogla biti korona? Ker si ti tako rekel?

Pa kaj hudiča ti veš od Italije in Španije lepo te prosim! A si bil tam? Ker limaš samo neka dejstva novinarjev in nepreverjenih zgodbic.

Ugotovili smo že, da niti približno ni toliko mrtvih v Ita, kot hočejo prikazat, ugotovili smo že, da je krematorij problem, ker to ni standarden postopek v Italiji, ugotovili smo že, da je bilo lani mrtvih več kakor vse skupaj v 2020 glede na te številke. Med rugim smo ugotovili tudi to, da jih je lani v Italiji gripa nesla več kot letos gripa + korona skupaj. Pa ne na nekih low budget medijih, ampak so o tem pisali tudi pri nas, rtvslo recimo.

V bistvu smo ugotovili, da je v Italiji marca umrlo 2x več ljudi kot v vseh marcih zadnjih 10 let.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
In potem se čudimo, zakaj so domovi za ostarele žarišča virusov. :mad:

Sem pred kratkim bral, da odkar so zaprti, svojci hodijo (z darili) na okna.




Zraven pa vlada maltretira državljane s prepovedjo gibanja ipd.
Moja tašča je v domu ostarelih, kjer imajo izhod že dolgo prepovedan. Tudi obiski niso dovoljeni. Smo ji pa poslali paket in so nas iz doma klicali, da ga bodo zadržali 72 ur, preden ji ga bodo vročili. Meni se zdi pošteno.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
kako vejo, da med zdravimi ni okuzenih?

TV Slovenija: Pozno sinoči so sporočili zadnje podatke iz ljutomerskega Doma starejših občanov. Vzeli so še 25 brisov, pozitivnih je bilo 8 - tako se je v šestih dneh število okuženih od dveh povečalo na kar 41 ljudi, od tega so trije zaposleni. Da bi hitro širjenje virusa preprečili, so včeraj del zdravih stanovalcev preselili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in Kamele0N

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
A to ste že razčistili, če prebolelost nudi zaščito? Ker kolikor spremljam, si znanstveniki itak niso na jasnem - ampak kaj oni vedo!?
Kaksna pa je alternativa? Da bomo v nedogled zaprti?

V primeru takega scernarija bo treba požreti grenko pilulo in iti naprej:

 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
V bistvu smo ugotovili, da je v Italiji marca umrlo 2x več ljudi kot v vseh marcih zadnjih 10 let.

Za celo italijo oz. regijo kot celoto ne vem če so kje ti podatki bili objavljeni?

Kar se spomnem so bili podatki za občino Bergamo, pa primerjava je bilo število prebivalcev občine umrlih marca za zadnjih 10 let z potrjenimi primer smrti za covid-19 obravnavanih v občini Bergamo letos. Problem v tem grafu naj bi bil v temu da je precej milanskih penzionerjev umrlo v Bergamu (vikendaši), prebivališče imajo pa v Milanu. Ne bom trdil da je to res, ampak metodologije merjenja so zagotovo različne in ne moreš primerjat podatkov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Za razliko od Utisevalec nisi glih prispeval h konstruktivni debati.

Nekatere "raziskave" kažejo, da se imunost (tudi začasna) ne vzpostavi, ali pa virus ekstremno hitro mutira.

Extremno hitro? Baje je nov sev na 2 tedna (ali 2 seva na teden?), ampak niso kaj bistveno "hujši" od originala.
Andy ima prav. Fact je, da ne more biti svet v lockdownu še 18 mesecev, oz do cepiva - če to sploh bo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Extremno hitro? Baje je nov sev na 2 tedna (ali 2 seva na teden?), ampak niso kaj bistveno "hujši" od originala.
Andy ima prav. Fact je, da ne more biti svet v lockdownu še 18 mesecev, oz do cepiva - če to sploh bo.
In tudi če pride do cepiva. Kaj ti bo cepivo, ko ti bo naslednja mutacija izničila cepivo, še posebej, če mutira tako hitro, kot pravi McGiver?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Extremno hitro? Baje je nov sev na 2 tedna (ali 2 seva na teden?), ampak niso kaj bistveno "hujši" od originala.
Andy ima prav. Fact je, da ne more biti svet v lockdownu še 18 mesecev, oz do cepiva - če to sploh bo.

Sedaj točne definicije za nov uradni sev pri virusih ne poznam, ampak virus ki gre iz vsakega človeka ven je genetično različen o čemer sem že pisal. Trenutno se da samo z genetiko točno ugotovit recimo od kje si virus dobil (če je v bazi osnovna variacija) in celo kako se je godil prenos do tebe.

Kar je za imunost pomembno je da se virus veže v telo/celico na iste receptorje. Ker imunski sistem telesa potem tudi te "kontrareceptorje" na virusu zaznava in temu ustrezno pripravi protitelesa. Trenutno mislim da so receptorji pri vseh sevih enaki/isti in imunost na en sev pomeni imunost na vse trenutno poznane seve. Ni pa to "klinično" dokazano, ker dokazovat neobstoje nečesa pri dokaj novi zadevi je zelo težko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in darjan

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Evo Wuhan se že v drugo zapira, ker se bojijo drugega vala izbruha. Točno to, kar sem rekel, da se bo zgodilo. In tako naprej v neskončnost, državljani konstantno pod blokadami in odvisni od drobtinic, ker za več ne bodo imeli ob propadu gospodarstva. Čudoviti novi svet, ki mu tako veselo ploskate.
Bedak, kdo ploska?
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
Ti si tako brihten te dni, da te prav težko berem. Pri nas v bajti dve osebi bolni z istimi simtomi, gripa ni bila, 14 dni ležanja, vročina do 38 in veliko kašljanja. Zakaj hudiča to ni mogla biti korona? Ker si ti tako rekel?
Ja ker sem jaz tako rekel.
Poleg zajetnega kupa drugih, ki se s tem ukvarjajo, ter nekaj zdrave logike