Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
btw, švica baje sprejela 20 okuženih iz FRA. A ni bilo govora kako švica drvi "nizbrdo"? Niti slučajno ne mislijo ustavit države, ampak se pač borit s tem "na fronti".

Imam znance v Švici in ko sem jih pa dni nazaj vprašal kako jim gre, so se samo smejali. Normalno imajo zabave, hodijo ven, delajo, nobene omejitve. Po tej krizi bodo samo še bogatejši.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
ker sm se mal naveličal poslušat "A to si kupu.. jest sm pa uno mislila" (da o tem da je na listku pa cist neki X pisalo).... resno razmisljam, da gre naslednji teden v trgovino žena. Pa me v bistvu zanima v čem je fora ukrepa/predloga "nakupovanja opravi ena oseba (vedno ista?)".
Ker ko grem v trgovino - lahko nekaj fašem, prinesem domov.. itak bodo doma vsi to dobili naprej.. slej al prej.

kje sm falil?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Pa še nekaj o švici, oz primerjava z nami.

Včeraj je levica želela, da bi se primeru ZIUOPOK vsem upravičenim odpisalo tudi obresti za tisti čas, oz jih ne bi plačevali. Ampak je naš vrli finančni minister dejal, da to ni možno, ker bi potem takšni krediti postali - "slabi krediti", kakšna je logika za tem ne vem.

Švica na drugi strani nudi podjetjem do 500k kredita, ki ga dobijo "takoj". Krediti gredo preko zasebnih bank, in banka ne sme sploh zavrniti vloge. Država jamči 100%. Obrestna mera teh kreditov je 0.00% !!
Potem pa so dali še kredite do 2mio, kjer je pa 0.5%, in ima banka prava na glasanje, plus 20% mora sama dat, ostalo spet država.

In medtem ko oni rešujejo ekonomijo, se pri nas bockamo, če bomo dali armiji pooblastila, da lahko potegnemo Policijo v državo da bo lažje izvajala represivne ukrepe. Bolano.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
ker sm se mal naveličal poslušat "A to si kupu.. jest sm pa uno mislila" (da o tem da je na listku pa cist neki X pisalo).... resno razmisljam, da gre naslednji teden v trgovino žena. Pa me v bistvu zanima v čem je fora ukrepa/predloga "nakupovanja opravi ena oseba (vedno ista?)".
Ker ko grem v trgovino - lahko nekaj fašem, prinesem domov.. itak bodo doma vsi to dobili naprej.. slej al prej.

kje sm falil?

Nič nisi falil, samo logično razmišljaš. Vlada je mnenja, da doma vsi živijo v izolaciji tudi med sabo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
ker sm se mal naveličal poslušat "A to si kupu.. jest sm pa uno mislila" (da o tem da je na listku pa cist neki X pisalo).... resno razmisljam, da gre naslednji teden v trgovino žena. Pa me v bistvu zanima v čem je fora ukrepa/predloga "nakupovanja opravi ena oseba (vedno ista?)".
Ker ko grem v trgovino - lahko nekaj fašem, prinesem domov.. itak bodo doma vsi to dobili naprej.. slej al prej.

kje sm falil?

Mogoče pa imaš srečo in si eden tistih supermanov, ki sploh ne prenaša virusa. Če pač hodi vedno en, je več možnosti za kaj takega, kot če se izmenjujeta. Je pa res, da če bi hodila dva, bo prišlo do imunosti v mikrocelici,kar pa tudi ni slabo :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
ker sm se mal naveličal poslušat "A to si kupu.. jest sm pa uno mislila" (da o tem da je na listku pa cist neki X pisalo).... resno razmisljam, da gre naslednji teden v trgovino žena. Pa me v bistvu zanima v čem je fora ukrepa/predloga "nakupovanja opravi ena oseba (vedno ista?)".
Ker ko grem v trgovino - lahko nekaj fašem, prinesem domov.. itak bodo doma vsi to dobili naprej.. slej al prej.

kje sm falil?
če sta 2 je večja verjetnost da se nekdo okuži ,.....če so 4 še večja....., itd......polg tega večja/nepotrebna gužva itd...
To da pa gre vedno en in isti pa nima smisla (pod pogojem da sta oba enako previdna... )
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Včeraj je levica želela, da bi se primeru ZIUOPOK vsem upravičenim odpisalo tudi obresti za tisti čas, oz jih ne bi plačevali. Ampak je naš vrli finančni minister dejal, da to ni možno, ker bi potem takšni krediti postali - "slabi krediti", kakšna je logika za tem ne vem.
Jaka logika. Če odpišejo obresti banka ne bo služila, če ostanejo pa bo.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Mene zanima za tiste ki so/smo v blokih, kako prenašate kakšna sosede ki bi se odločili v teh časih renovirati stanovanje ali kaj podobnega in da potem štemajo/vrtajo/razbijajo? Najbrž bi bilo to v tem času, ko morajo biti vsi doma, neokusno dejanje.
 
  • Wow
  • Žalosti me
Reactions: navlixx in bpfc

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
Mene zanima za tiste ki so/smo v blokih, kako prenašate kakšna sosede ki bi se odločili v teh časih renovirati stanovanje ali kaj podobnega in da potem štemajo/vrtajo/razbijajo? Najbrž bi bilo to v tem času, ko morajo biti vsi doma, neokusno dejanje.

nimaš kaj , tako je v bloku.....okusno gor ali dol.....sedaj se bo prava sezona kmal začela(če bo material na voljo)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in bpfc

superfly

Majstr
12. feb 2008
921
290
63
Včeraj je levica želela, da bi se primeru ZIUOPOK vsem upravičenim odpisalo tudi obresti za tisti čas, oz jih ne bi plačevali. Ampak je naš vrli finančni minister dejal, da to ni možno, ker bi potem takšni krediti postali - "slabi krediti", kakšna je logika za tem ne vem.
Slabi krediti so rezervirani za tajkune. Za rajo bodo obresti prej dodatno našponal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
Tudi v Italiji in Španiji nimajo povsod teh problemov oz. jih imajo samo lokalno, večinoma pa ne. Seveda če ti ves čas kaže Bergamo, ki je območje ostarelih milanskih bogatih penzičev, ki so se odselili iz Milana ker tam niso mogli živet/dihat onesnažen zrak, potem jasno imajo več dela (pa še to zaradi poddimenzioniranega zdravstvenega sistema).

To da je ostali zdravstveni sistem Italije v času vrhunca v Bergamu gledal v luft ni pomembno (enako kot sedaj pri nas), ni niti pomembno da niso hoteli kljub pozivom precej časa sprejemat kritičnih bolnikov (niti tistih ki NISO bili okuženi s corono) na jugu niti ne povedo. Pa niti niso krivi zdravniki ali pa politiki, pač folk bi metal granitne kocke v rešilce če bi jih začeli dovažat.

Tudi mi smo dokaj blizu Milanu, prej kot Rim. Zakaj nismo solidarno sprejeli 50 okuženih in jih dali na proste respiratorje? Zakaj ne ostali prosti resoursi v EU? Zato ker smo človeški in ker nam je mar zagotovo ne, smo pač sebične piz... in mislimo samo nase.

Zato se tudi sedaj izvaja karantena, ne zaradi solidarnosti do starejših/ranljivejših ampak zaradi osebne sebičnosti in predvsem lastnega strahu.

Seveda ni problem povsod enak, tudi zaradi karantene, ki se jo sedaj tudi v ITA bolj ali manj držijo,....na začetku vemo kako je bilo.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
ALi se ve koliko je vseh obolelih iz domov za starejše ?
Glede na novice so zgleda to največji inkubatorji trenutno,......nihče pa ne ve kaj točno naredit(nekje jih selijo levo desno, dugod bi jih najraje domov poslali,....) skratka ....
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
ALi se ve koliko je vseh obolelih iz domov za starejše ?
Glede na novice so zgleda to največji inkubatorji trenutno,......nihče pa ne ve kaj točno naredit(nekje jih selijo levo desno, dugod bi jih najraje domov poslali,....) skratka ....

jah dokler jih predsednik tko zvesto obiskuje (mislm da je bil v zadnjh 2-3 dneh v vsaj 2 domovih), kjer so mu zbrani oskrbovanci lepo mahali z enega balkona... :eek:
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: navlixx in Kamele0N