Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Se opravičujem, če je že bilo.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Floki

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
  • Všeč mi je
Reactions: sad

B81

22. jul 2007
34.258
8.811
113
Ta naslov sem videl na eni strani in sem kupil paket 20-ih...ne vem, kdaj pridejo, niso pa nič ffp2,3,7 označene,ampak boljše kot doma narejene menda so....

njihov šef se je nekaj pizdil zadnjič po tv glede cen mask..
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
ZDA: 552.000 testov (rtvslo), 81.000 pozitivnih (26.3.2020) .. 15% (testirano < 0,17% populacije)
Slovenija: 17.294 testov, 577 pozitivnih (NIVZ) ... 3% (testirano < 0,8% populacije)
Slovenija zadnji dan: 1.181 testov, 36 pozitivnih (vlada) ... 3%, konsistentno

Sklepamo lahko, da je stvar v ZDA že precej razširjena (čeprav verjetno ne 15%, ker testirajo, kot pri nas, usmerjeno), pa ni - razen medijske panike - zloma sistema.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.067
113

Ti ljudje dobijo testiranje za korono in zdravljenje? You wish...

Nekateri se ZDA od blizu videli niso pa jih jemljejo za neko primerjavo ali referenco.
Sprejem v bolnisnico zaradi pljucnice v ZDA skupaj z zdravljenjem stane tudi do 20k USD.
Zadnjč sem gledal oddajo na RTV SLO, da ena reva dobi plače 1600 dolarjev in ne more plačat najemnine, zato živi v avtu. Zobozdravstvene prostovoljne akcije v športnih dovranah... Ma mi imamo Ameriko doma, včasih si misliš da kljub zdravstvenemu gnoju ki se pretaka v in pred našimi bolnišnicami, le to ni tako grozno. Glede na videno v ZDA, moramo še samo malo "popedenat" zdravstvo z kako trdo roko in bo šlo...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
mal prej po radiu, gospa omenla, da še dajmo vsaki dan spremljat številke od drugih smrti raka in ostalo... se nam bo vsem zmešalo od številk. :evil: in prav ima.

V bistvu ima NIJZ kar dobro podatkovno bazo prosto na voljo (seveda gre za podatke javnega značaja ki morajo bit na voljo). klik

Corona je že prehitela spolno prenosljive bolezni, 280 okužb leta 2018! :D

Število umrlih zaradi samomora še nismo dosegli, leta 2018 je bilo takih 353 (199 obešenih, 154 drug vzrok).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Preden se odklopim na delo še eno o stroki.

Ko je bilo pri Brexitu govora o trgovskem sporazumu med VB in ZDA, so na dan prišla tudi jajca. Nekdo (Remainer) je s številkami (!) dokazoval, da imajo v VB za razred velikosti (ali dva) manj primerov salmonele, kot ZDA - torej da morajo nekaj delati prav. Vprašanje je bilo seveda tudi okoli pranja jajc in skladiščenja. VB jaj ne pere in jih skladišči pri sobni temperaturi.
NIJZ, po drugi strani, s stisnjenimi zobmi dopušča, da so jajca v trgovinah kar na policah (in spomnite se, da še nedolgo nazaj temu ni bilo tako), da pa jajca, enkrat prinešena domov, nujno spravimo v hladilnik in prepečemo v 0, ker je surov oz. tekoč rumenjak leglo okužb. Jasno, pri nas v NIVZ vladajo mikrobiologi in, po stari modrosti, da če imaš samo kladivo, povsod vidiš (samo) žeblje, vidijo samo potencial za mikroorganizme. Ne glede na to, ali gre za dejanski problem na terenu ali za akademsko možnost.

tl;dr: mediji nas bašejo s psihozo o koncu sveta itd in to vpliva na naša življenja bolj, kot bi bilo potrebno. In bolj, kot bi bilo zdravo. 80.000 okuženih? Sliši se grozno, ampak če bi šteli okužene z neumnostjo, bi šele imeli velike številke. 5.000 mrtvih? Spet, veliko. Ampak vsak dan umre 0,003% populacije (da v letu pridemo na okoli 1% - prilagoditi glede na demografsko sliko), kar je pri 10M populacije 300/dan oziroma 9000/mesec. Je onih 5.000 dodatnih, ali so (deloma) pri tem naravnem odbitku? Kdo bi vedel, ko pa nihče ne pobere številk.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Tole kar piše v članku je en velik bulšit!!!
Naša gre danes na test, ker:
-so ji v petek na daljavo :nigladek: predpisali AB (okužba dihal, kašljanje, slabo počutje)
- v začetku tedna je šla po posredovanju osebne zdravnice na Rudnik na pregled
- "pregledali so jo na 4 metre", brisa niso jemal, temp. 37,5, ugotovitev je bila da so pljuča ok, čeprav je povedala da jo boli v predelu pljuč, da bi kdo vsaj poslušal pljuča.....kašlja kot sar dec... Vzeli so ji tudi kri in je krvni izvid bp, kar pomeni da ne gre za bakterijsko okužbo
- danes je šla nadaljna debata v smeri navzkrižnega ognja delodajalec/zdravstvo, po domače: kdo bo zdaj častil bolniško???? Če je POTRJENA okužba Covid-19, časti država, če je "viroza" ali samo sum na Covid19 dobiš ustnanavodila da moraš biti doma, bolniško pa časti delodajalec.
-danes ji je dokončno dopizdilo in je klicala zdravnico da naj ji samo pove, kam se pride skašljat in da gre v ponedljek na šiht, razen če ima kdo kaj proti.

Javim ko bodo rezultati.
Test na Covid-19 uspešno opravljen.
Negativno. :cheer:
Zdej gremo pa lahko smučat. :bonk:
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
V bistvu ima NIJZ kar dobro podatkovno bazo prosto na voljo (seveda gre za podatke javnega značaja ki morajo bit na voljo). klik

Corona je že prehitela spolno prenosljive bolezni, 280 okužb leta 2018! :D

Število umrlih zaradi samomora še nismo dosegli, leta 2018 je bilo takih 353 (199 obešenih, 154 drug vzrok).
Super, samo žal so podatki na letnem nivoju. Stavim, da so smrti sezonske (zima je stres za organizem). Ampak ja, veseli me, da ne bo treba še v celibat. Res pa je, da leta še ni konec.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Ampak sedaj vsaj ve, kako in zakaj. Če bi šla (menda odgovorno) v samoizolacijo, bi morala na koncu sama plačati, z denarjem ali dopstom, tako pa se točno ve, po katerem postopku naprej in iz čigave blagajne.
Duševni mir je 1/2 zdravja.