Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ok, zdaj pa malo za hec malo za res, saj ko smo šli v petek v gostilno nas je ravno tako sedelo 10 za mizo in nismo imeli mask, ni to podobno? Ne vem kako so se obnašali na poti do mize, ker nisem gledal niti spremljal reportaž, mi smo sicer maske do mize imeli.
Če niste iz istega gospodinjstva bi morala med vami biti razdalja 1,5m. Če razdalje ni mogoče zagotoviti, je potreben nagobčnik. Toliko o poznavanju in spoštovanju preventivnih ukrepov s strani predstavnikov zdravstvene stroke ...

Enak pogoj je bil tudi za to zloglasno prireditev. Razdalja ali pa maske ... niso pa imeli ne eno, ne drugo. Organizator je vedel, da so mize premajhne za zagotavljanje razdalje, zato bi od gostov morali zahtevati nagobčnike. Vsaj tam, kjer so sedeli ljudje iz različnih gospodinjstev.
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
gre se za princip.

zato ker se normalen clovek vprasa, kje je smisel vseh teh ukrepov? in ko vidi clovek, da je ves trud brez pricakovanih rezultatov, ukrepi se pa stopnjujejo se spet vprasa, do kje se lahko ukrepi stopnjujejo, da bodo upravicevali namen?

al bomo kr vse delal kar nam bojo "nadrejeni" rekl, brez premisleka?
Urepi "ne delajo", ker se jih folk ne drži. Če bi se držali najbolj blagih in osnovnih (maske, distanca), ne bi rabili nič drugega. Še omejitev druženja verjetno ne.
In ker blažji ne delajo (zaradi tistih, ki se jih ne znajo držat), gre vlada (zgrešeno) na strožje ukrepe, namesto da bi poskrbela za izvajanje obstoječih.

Kar pa se tiče "vse delal kar nam bojo "nadrejeni" rekl, brez premisleka": izvolili smno jih zato, da sprejemajo odločitve. Dokler ne gredo pri teh odločitvah res čez vsako demokratočno mejo (kar je po mojem mnenju še daleč, sploh glede na razmere), se jih pač upošteva - in nagradi ali "nagradi" na naslednjih volitvah. Tako pač laufa demokracija.
V resnici je edino, kar ta hip moti, neprevzemanje odgovornosti. Za take stvari bi se pa morala dogajati ulica, dokler se ne navadijo odstopit, ko zaj... Ampak ker se taka ulica na žalost praktično vedno izrodi v klasične levo/desne eskapade, namesto levo+desno proti bedakom, je tako, kot je ...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Danes sem se 2 uri sprehajal po LJ centru. Sonček kar precej gužve, no zunaj se noben ne drži ničesar. Se lahko izogibaš (držiš distanco) ljudi če ne greš ravno na čopovo ali staro Ljubljano. Med stotinami ljudi edini ki so zunaj nosili masko so bili italjanski turisti in ena stara mama, pa še tista mislim da je šla iz bližnje trgovine.
Lokali polni sploh kafiči med mizami nobene razdalje, za vrat dihaš tistemu za sosednjo. Edino v restavracijah je nekoliko bolje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejk0

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Urepi "ne delajo", ker se jih folk ne drži. Če bi se držali najbolj blagih in osnovnih (maske, distanca), ne bi rabili nič drugega. Še omejitev druženja verjetno ne.
In ker blažji ne delajo (zaradi tistih, ki se jih ne znajo držat), gre vlada (zgrešeno) na strožje ukrepe, namesto da bi poskrbela za izvajanje obstoječih.

Kar pa se tiče "vse delal kar nam bojo "nadrejeni" rekl, brez premisleka": izvolili smno jih zato, da sprejemajo odločitve. Dokler ne gredo pri teh odločitvah res čez vsako demokratočno mejo (kar je po mojem mnenju še daleč, sploh glede na razmere), se jih pač upošteva - in nagradi ali "nagradi" na naslednjih volitvah. Tako pač laufa demokracija.
V resnici je edino, kar ta hip moti, neprevzemanje odgovornosti. Za take stvari bi se pa morala dogajati ulica, dokler se ne navadijo odstopit, ko zaj... Ampak ker se taka ulica na žalost praktično vedno izrodi v klasične levo/desne eskapade, namesto levo+desno proti bedakom, je tako, kot je ...
Kot prvo, nismo izvolili SDS no vsaj vecine na volitvah niso dobili.
Kot drugo, v bolnisnicah in domovih in se kje, se vedno uporabljajo maske, rokavice, roke namocene v razkuzilu 24/7 vec ali manj, vse se nonstop razkuzuje tla, omare, predmete, cunje... pa se virus vseeno siri naokoli. Nevem, cudno? Ce se virus siri v skoraj sterilnem okolju, kaj lahko potem ti naredis proti sirjenju kot neki laik?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tsunami in jonny77

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Kot prvo, nismo izvolili SDS no vsaj vecine na volitvah niso dobili.

kako da ne? In to s precejšnjo prednostjo...

1601407703358.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri in 8888

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Imamo politicni sistem, kot smo si ga postavili. In v njem stvari delujejo, kot delujejo. Ce komu ni vsec: zmagaj z ustavno vecino na voitvah in spreminjaj (ali naberi koalicijo za ustavno vecino in spreminjaj). Tako to deluje v demokraciji.
Bolnisnice so dalec od sterilnega (razen dolocenih prostorov, npr operacijskih).
Rokavic se ne namaka v razkuzilo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.272
3.687
113
davorinm.wordpress.com
mater, koliko je na internetu tega predrkavanja glede mask. A medicinskim delavcem, ki so že prej jih morali pri različnih posegih uporabljat, pa je to bilo brezveze.

Se spomnim, že enih 10+ let nazaj, da sem v USA videl Kitajčke/Japončke ko so hodili po mestu z maskami, enako nekateri tudi na letalu. Očitno so vedeli zakaj.

ALI je res tako težko za tistih 15 minut, ko greš v trgovino masko gor nataknit? Je res potrebno delati celotno sceno iz tega, ker so res eni tečni, ker po vseh forumih nabijajo "znanstvene"raziskave, kako je to škodljivo.

Čas porabljen v času službe in namesto druženja z ženo in otroci, da se dokaže, da maske niso potrebne - desetine ur googla ja in trolanja.

Čas potreben, da daš je*eno masko gor in greš po futr v trgovino in nehaš jamrat. Dodatnih nekaj sekund ob času, ki bi ga tako ali tako zapravil za obisk trgovine.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Gre za osnovni koncept oz. prepričanje "imam masko, sem varen" in to so sedaj vcepili populaciji v glavo. Če bi vsi hodili brez mask naokoli bi se malo več povdarka dalo na ostale zadeve in bi bilo okužb zagotovo manj kot z maskam (ki se uporabljajo tako kot se), to bi skoraj lahko trdili ker so tudi strokovne osnove za to -> samo to ne preučuje epidemiologija kot veda, ampak socilologija oz. psihologija množic.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Zelo napačno si ti še vedno predstavljaš osnovni ukrep. " Če ima sosed masko sem varen", to kar ti praviš je popolnoma narobe. Edino če nosiš FFP3

Večina se ga tako predstavlja, sicer pa tudi če veš za kaj se gre še vedno je tu faktor množice. Če vsi uporabljajo masko sem varen in nimam kaj skrbet, živimo kot da ni nič, samo masko imejmo.

Dejansko se gre pa za to da penzionerji na veliko navalijo in se komolčijo za -50% torteline, če nebi maske obstajale bi pa leto čičali doma in se bali za svoje življenje in niti pomislili nebi da bi kam hodili.

To da maske dajo napačen vtis varnosti obstaja pa kup raziskav v državah kjer se uporabljajo že dalj časa. In tam so maske samo eden od ukrepov, še zdaleč pa ne edini in glavni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Večina se ga tako predstavlja, sicer pa tudi če veš za kaj se gre še vedno je tu faktor množice. Če vsi uporabljajo masko sem varen in nimam kaj skrbet, živimo kot da ni nič, samo masko imejmo.

Saj zato pa imamo 200 primerov namesto 20. Ker ljudje mislijo da če ima masko čez pol gobca je zadeva birokratsko rešena pa tudi če nima učinka. 3/4 slovenije ne razume (ali pa noče razumet) 5 preprostih slik namestitve in uporabe maske, ki je popolnoma razumljiva 10 letnemu otroku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Spajky

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Hmmm, si ziher? A smo bili poleti res toliko bolj "pridni", ali je zadaj kaj drugega?
Jaz sem v precejšnji meri prepričan, da je bilo poleti stanje približno enako, samo da so se ljudje - če je le bilo mogoče (in ni bilo hujših simptomov) - testiranju preprosto odrekli in so tisti "prehlad" pač preživeli magari ob morju brez posebnih paničnih napadov. Ali pa doma, samo da ne bi fasali 14-dnevne karantene in bi dopustniški plani padli v vodo.
Ali pa bomo čez dva meseca vseeno izvedeli, da šolarji vseeno zelo učinkovito širijo okužbo. :bonk::valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Tisti s prehladom so kar se ukrepov tiče skoraj nepomembni, dokler so bolnice prazne in doma gledaš TV z 37.3 je čisto vseeno.Saj je še za enkrat toliko v skrajni sili postelj kot sedaj. Ampak sreča da je večina okuženih v letih med 25 in 50 ne pa 75+ kot marca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos