Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Prva mnozicna grobisca, ki jih (glej no glej) taisti sky-news ni hotel prikazat so (cisto slucajno) bila pred 3 mesci ravno v Iranu.

O japonski pa pise tudi v tej temi, med drugim kako bolnice serijsko zavracajo tudi resevalna vozila.

Pac klasicne gripozne zgodbe za forumske vseznalce.
Tudi v sloveniji so dolocene glupe zdravstvene ustanove zavracale resevalna vozila pa tega nismo nikjer brali.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.330
6.533
113
Kolaps na kak način? Pri nas je bil kolaps, ker se je vse ostalo ustavilo, z namenom, da pustimo prazno za množični naval covid pacientov. Posledično se je zaradi manjka preventive zgubilo mnogo življenj.

Ampak iz tega se ne more naredit takšne pomp zgodbe, kot se lahko iz masovnih grobišč ne?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.271
113

Sigurno je bilo tako hudo...

Ce se prav spomnim, si iz tega foha.

Kam je odsel virus v Sloveniji? Kuzen ko sto mater, a naenkrat ga ni vec. Ne provociram, le odgovor iscem. Ker mi ni jasno nic vec.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.730
2.345
113
Pomurje
ja pol pa tak ni blo panike, pa bi pri nas vse nad 80 pustili mirno umret, brez panike. Pravilno. Rešeno. nobene krize. mirno. brez gosp. škode.

K sreči pač ti nisi kak minister za zdravje, da bi imel takšne ideje a ne.
Seveda je samo tvoje mnenje pravo!?
A ljudi nad 75 let ter bolne se pa ni dalo izolirat. DSO zapret tudi ne?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
DSOji so v glavnem "sami krivi", oz. njihov zdravnik in osebje, ker jih je le par imelo resne okužbe, velika večina se je brez navodil "vlade in NIJZ" obnašala samozaščitno in preprečila okužbe. Nekateri so celo ves čas dovoljevali izhod iz doma v "domski park", ki pa je bil seveda zaprt za vse ostale.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.147
113
Si si ze zaciklal mercedesa na 50kmh top speed, ker če imaš nesrečo si lahko mrtev
? zakaj, sej mi ukrepov resnih ne bi rabli ce bi raja bila odgovorna tako pa ni. Za normalne ljudi ukrepi niso potrebni. Problem je ker je malo normalnih. Žal. Zaradi mene tudi cestnih omejitev nebi rablo bit.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.730
2.345
113
Pomurje
Večina nas/vas govori, da zaradi meni ni treba omejitev. Ampak v resnici vsi rabimo neke omejitve, ker se človek slej ko prej razvadi, poslabša itd. če ni omejitev.

On: omejit bi se morali vsi starci in kronični bolniki, ostalim pa na polno težit z umivnjem rok, uporabo mask če si bolan itd. in bi bilo dovolj.
 
  • Haha
Reactions: cappy

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Kam je odsel virus v Sloveniji? Kuzen ko sto mater, a naenkrat ga ni vec. Ne provociram, le odgovor iscem. Ker mi ni jasno nic vec.

Zahvali se ukrepom karantene, da je prakticno zadeva pripeljana na minimum. Vse ostalo je zate nepomembno. Vprasanje je kaj se bo dogajalo ko se bo celotna evropa ponovno zacela mesat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ce se prav spomnim, si iz tega foha.

Kam je odsel virus v Sloveniji? Kuzen ko sto mater, a naenkrat ga ni vec. Ne provociram, le odgovor iscem. Ker mi ni jasno nic vec.

To je tisto.... Kam je odšel virus?

Dokler je politika (svetovna, ne samo naša) imela "ekonomski" interes, se je zapiralo in "šenkavalo" milijarde.

Kar naenkrat je padlo kup varovalk pri nas in po svetu glede porabe javnega denarja. Vse v imenu zdravja in zaščite prebivalstva. Samo pri nas smo povečali javni dolg za nekaj čez 20%.

Kljub ogromno nedoslednostim in dokaj jasnim pokazateljem zlorabe javnih financ, določeni še vedno zagovarjajo vlado/vlade po svetu, češ da delajo vse za zaščito prebivalcev.

Eno je zaščita, drugo je pa plenjenje javnih financ. Drugo lahko počneš praktično neovirano, v kolikor vladajo izredne razmere in imaš posebna pooblastila brez nadzora. Za vse prikladen izgovor je pač "izredne razmere", v danem momentu smo naredili kar se je dalo ipd. floskule.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
dons ma servis pol me bo pa res manj tukaj :cheer:
potem bom pa šoferje jezil :cool: čeprav je res, kolesarji na splošno smo ... jao bože
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77