Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
A kdo od vas spremlja kaj se dogaja v Braziliji?

Pa da ne bo kakšnega nesporazuma - tudi meni se zdi, da so bilo ukrepi “prestrogi”. A to predvsem, ker se znam sam in tudi ožja družina ustrezno “samo zaščititi tj. izolirati” in mi služba to omogoča.
Pa še nekaj - ravno zaradi prestrogih ukrepov se je tako ugodno izteklo.
Jamranje in “generaljanje” po bitki pa nima nobenega smisla - veliko smiselneje bi bilo to energijo porabiti za iskanje primernih ukrepov za jesen. Ker jeseni bo spet izbruhnilo - in ja, še enega takega lockdowna ne bomo gospodarsko prenesli - in ne mislim s tem samo naše kokoške.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
A kdo od vas spremlja kaj se dogaja v Braziliji?

Pa da ne bo kakšnega nesporazuma - tudi meni se zdi, da so bilo ukrepi “prestrogi”. A to predvsem, ker se znam sam in tudi ožja družina ustrezno “samo zaščititi tj. izolirati” in mi služba to omogoča.
Pa še nekaj - ravno zaradi prestrogih ukrepov se je tako ugodno izteklo.
Jamranje in “generaljanje” po bitki pa nima nobenega smisla - veliko smiselneje bi bilo to energijo porabiti za iskanje primernih ukrepov za jesen. Ker jeseni bo spet izbruhnilo - in ja, še enega takega lockdowna ne bomo gospodarsko prenesli - in ne mislim s tem samo naše kokoške.

Hitro jim linkat zarotniske vide-e iz te teme.
Pa brazilce poucit o credni imunosti in uspesnem laznivem svedskem modelu. Mimogrede pa se jim povedat da imajo tezave samo 80+ letniki ce umrejo - ker v tem primeru je smrtnost 100%

 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
A kdo od vas spremlja kaj se dogaja v Braziliji?

Pa da ne bo kakšnega nesporazuma - tudi meni se zdi, da so bilo ukrepi “prestrogi”. A to predvsem, ker se znam sam in tudi ožja družina ustrezno “samo zaščititi tj. izolirati” in mi služba to omogoča.
Pa še nekaj - ravno zaradi prestrogih ukrepov se je tako ugodno izteklo.
Jamranje in “generaljanje” po bitki pa nima nobenega smisla - veliko smiselneje bi bilo to energijo porabiti za iskanje primernih ukrepov za jesen. Ker jeseni bo spet izbruhnilo - in ja, še enega takega lockdowna ne bomo gospodarsko prenesli - in ne mislim s tem samo naše kokoške.

Dogaja se zelo verjetno enako kot v Italiji. Mediji napihnejo kakšno žarišče je to. Ljudje mislijo, da ljudje padajo po ulicah od korone.

Statistika za Švedsko in Italijo pa kaže, da je na Švedskem smrtnost znotraj povprečne, v Italiji pa celo malce nižja. In to kljub Covidu.

Če poslušaš 24 ur in bereš slovenske novice, dobiš pa občutek da se dogaja apokalipsa.

Razni youtube flimčki ipd., so bili pa že večkrat debunkani, kot fejk oz. prilagojeni z zelo ozko usmerjenim snopom prikaza dejanskega stanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_ in jonny77

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Sem ravno hotel vprašati - kaj točno pa se dogaja v Brazliji?

Imajo glasnega, pompoznega desničarskega predsednika, ki trosi ideje, ki najverjetneje nimajo veze z realnostjo. Hvala ZDA za pomoč in podporo pri tem.. Imajo pa cel kup nivojev lokalnih oblasti, ki izvajajo vse običajne ukrepe. Število smrti je ... na 1M višje, kot pri nas, ampak še ni visoko. Posebej, ker, kot povsod drugje, ni jasno, kaj in kako štejejo.
Mediji seveda z veseljem kažejo slike množičnih grobov - morda res ne sfolgajo, morda pa zaradi prepovedi zborovanj nočejo pokopavat, pa jih začasno skladiščijo. Sky kaže množični grob in čez napiše, konec sveta.
Zanimivo, da se nihče (torej, nihče, čigar svet temelji na anglosaksonskih medijih) ne spotika čez Indijo, Indonezijo, Pakistan, Nigerijo... vse zelo obljudene države s komaj kakim mrtvim zaradi COVID 19. Ali Japonska - bila so poročila o drugem valu ipd, če bi nam šlo slabo kot njim, bi (mi) imeli 12 (dvanajst) mrtvih.

Zavedati se je potrebno, da imajo mediji originatorji svojo agendo; mediji reciklatorji, in sem spada vse, kar je našega, pa nimajo integritete.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.388
9.126
113
tudi če mi (Slovenija) ne bi naredili lockdowna, ne bi bilo finančno nič boljše, verjetno še par % slabše.. Dela itak nebi bilo, plačat bi pa vse nekdo moral. Kaj ti ni jasno, da ne delamo za svoj trg. Tisti ki so imeli delo, so tako delali. Jaz en dan nisem v luft gledal. razen par dni lanskega dopusta.
Al kateri del ni jasen.
Edino kar se strinjam s teboj, da se je nek delež denarja res potalal povsem brezveze in se še bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.270
113
...Bolelo nas bo še desetletja, še posebej tiste svojce, katerim je "konzilij" odrekel možnost zdravljenja....
Za to, ker verujejo!

....Kam je odsel virus? ..
Res! Kako je s tem. Zakaj ga 'pobere'? Zakaj se to dejstvo ne uporabi za 'zdravljenje'?

Ne pozabimo se, da je tisti, ki je napovedoval 90.000 mrtvih slovencev zdaj direktor NIJZja.
Se da dobiti navedek?

A kdo od vas spremlja kaj se dogaja v Braziliji?...
Po vsem tem, kar pravijo in trdijo 'naši izkušeni strokovnjaki' to ni nič!

Stanje v DSO je postalo in bo ostalo kot argument, da se jim dodeli poseben status na nivoju države, oz posebna državna pomoč.
Je institucija, ki je namenjana polnjenju žepov in pobiranju denarja. Nudi rezultat stanja.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne pozabimo se, da je tisti, ki je napovedoval 90.000 mrtvih slovencev zdaj direktor NIJZja.
Se da dobiti navedek?

A si ti del našega pravosodja? Ker postavljaš glihtak butasta vprašanja.
Poglej si izjave Kreka iz marca 2020 in poglej kdo je danes direktor NIJZ!
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.270
113
Ma, saj verjamem. Nikakor ne dvomim, pa če je rekel 100 000 je bolano.
Ti pa res palniš. Zabremzaj :)
 
2. okt 2007
3.595
2.034
113
Ma, saj verjamem. Nikakor ne dvomim, pa če je rekel 100 000 je bolano.
Ti pa res palniš. Zabremzaj :)

in ta je sedaj glavni na NIJZ.... ki nam je izračunal 10% smrtnost zaradi Covid-a
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Sem ravno hotel vprašati - kaj točno pa se dogaja v Brazliji?

Imajo glasnega, pompoznega desničarskega predsednika, ki trosi ideje, ki najverjetneje nimajo veze z realnostjo. Hvala ZDA za pomoč in podporo pri tem.. Imajo pa cel kup nivojev lokalnih oblasti, ki izvajajo vse običajne ukrepe. Število smrti je ... na 1M višje, kot pri nas, ampak še ni visoko. Posebej, ker, kot povsod drugje, ni jasno, kaj in kako štejejo.
Mediji seveda z veseljem kažejo slike množičnih grobov - morda res ne sfolgajo, morda pa zaradi prepovedi zborovanj nočejo pokopavat, pa jih začasno skladiščijo. Sky kaže množični grob in čez napiše, konec sveta.
Zanimivo, da se nihče (torej, nihče, čigar svet temelji na anglosaksonskih medijih) ne spotika čez Indijo, Indonezijo, Pakistan, Nigerijo... vse zelo obljudene države s komaj kakim mrtvim zaradi COVID 19. Ali Japonska - bila so poročila o drugem valu ipd, če bi nam šlo slabo kot njim, bi (mi) imeli 12 (dvanajst) mrtvih.

Zavedati se je potrebno, da imajo mediji originatorji svojo agendo; mediji reciklatorji, in sem spada vse, kar je našega, pa nimajo integritete.

Tudi naši in ostali svetovni mediji ves cas iščejo katastrofalna žarišča. Največja država južne poloble, ki je po prebivalstvu 5 država sveta, ima eno največjih gostot prebivalstva na svetu (sao paolo najbolj gosto naseljeno mesto na južni polobli). So spet toliko razviti da se sekirajo za virus in po drugi strani toliko nerazviti da imajo sistem malo po "južno" skratka idealna kombinacija za novo žarišče. Število umrlih je pa trenutno smešno in če imajo sedaj težave jih težko projeciramo na nas, ker večina EU držav ima mnogo več umrlih glede na prebivalstvo kot cela brazilija oz. samo sao paolo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
tudi če mi (Slovenija) ne bi naredili lockdowna, ne bi bilo finančno nič boljše, verjetno še par % slabše.. Dela itak nebi bilo, plačat bi pa vse nekdo moral. Kaj ti ni jasno, da ne delamo za svoj trg. Tisti ki so imeli delo, so tako delali. Jaz en dan nisem v luft gledal. razen par dni lanskega dopusta.
Al kateri del ni jasen.
Edino kar se strinjam s teboj, da se je nek delež denarja res potalal povsem brezveze in se še bo.

Tebi ni jasno kdaj kaj zelo enostavnega... Tapkas na kompjuterju res lahko od kjerkoli, tisti ki delajo z ljudmi, imajo pa drugačno izkušnjo. Dela bi bilo kolikor češ, pa si stran moral gledat.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Sem ravno hotel vprašati - kaj točno pa se dogaja v Brazliji?

Imajo glasnega, pompoznega desničarskega predsednika, ki trosi ideje, ki najverjetneje nimajo veze z realnostjo. Hvala ZDA za pomoč in podporo pri tem.. Imajo pa cel kup nivojev lokalnih oblasti, ki izvajajo vse običajne ukrepe. Število smrti je ... na 1M višje, kot pri nas, ampak še ni visoko. Posebej, ker, kot povsod drugje, ni jasno, kaj in kako štejejo.
Mediji seveda z veseljem kažejo slike množičnih grobov - morda res ne sfolgajo, morda pa zaradi prepovedi zborovanj nočejo pokopavat, pa jih začasno skladiščijo. Sky kaže množični grob in čez napiše, konec sveta.
Zanimivo, da se nihče (torej, nihče, čigar svet temelji na anglosaksonskih medijih) ne spotika čez Indijo, Indonezijo, Pakistan, Nigerijo... vse zelo obljudene države s komaj kakim mrtvim zaradi COVID 19. Ali Japonska - bila so poročila o drugem valu ipd, če bi nam šlo slabo kot njim, bi (mi) imeli 12 (dvanajst) mrtvih.

Zavedati se je potrebno, da imajo mediji originatorji svojo agendo; mediji reciklatorji, in sem spada vse, kar je našega, pa nimajo integritete.

Prva mnozicna grobisca, ki jih (glej no glej) taisti sky-news ni hotel prikazat so (cisto slucajno) bila pred 3 mesci ravno v Iranu.

O japonski pa pise tudi v tej temi, med drugim kako bolnice serijsko zavracajo tudi resevalna vozila.

Pac klasicne gripozne zgodbe za forumske vseznalce.