Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.001
113
Jaz v zadnjih tednih za vsako stvar moram googlat, da ugotovim, ali sploh lahko to naredim in kako. Npr. ali lahko grem v trgovino po kruh in mleko? Pred 10. uro, po 10. uri, po 18. uri, z rokavicami, brez rokavic, s šalom, z masko, v nedeljo, v nedeljo po prvomajskih praznikih,... ? Zato me ne preseneča, da je tudi po celi Evropi bilo vsak malo po svoje.

Vem, da so neke EU iniciative bile, vsaj na določenih področjih, ki sem jih videla, ampak se Slovenija ni prav veliko pridruževala. Npr. skupna nabava zaščitne opreme, skupni dogovor za aplikacije za kontakte, izmenjava podatkov itd... Zgleda, da naši politiki in uradniki imajo bolj pomembne opravke, kot da bi se s kolegi iz tujine pogovarjali o tem.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
. Npr. skupna nabava zaščitne opreme,
Saj smo se pridružili - to je bila menda tudi edina stvar, ki jo je delalo ministrstvo za zdravje v času epidemije - zato bo Gantar odletel; ampak tudi EU je dobila fejk maske s fejk certifikati, respiratorje pa še vsi skupaj čakajo, saj menda ni noben pričakoval da bo Ga. Von der .... kaj zrihtala - je treba prej mamo Merkl vprašat če sme.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
Jaz v zadnjih tednih za vsako stvar moram googlat, da ugotovim, ali sploh lahko to naredim in kako. Npr. ali lahko grem v trgovino po kruh in mleko? Pred 10. uro, po 10. uri, po 18. uri, z rokavicami, brez rokavic, s šalom, z masko, v nedeljo, v nedeljo po prvomajskih praznikih,... ? Zato me ne preseneča, da je tudi po celi Evropi bilo vsak malo po svoje.

Vem, da so neke EU iniciative bile, vsaj na določenih področjih, ki sem jih videla, ampak se Slovenija ni prav veliko pridruževala. Npr. skupna nabava zaščitne opreme, skupni dogovor za aplikacije za kontakte, izmenjava podatkov itd... Zgleda, da naši politiki in uradniki imajo bolj pomembne opravke, kot da bi se s kolegi iz tujine pogovarjali o tem.

to ste ljudje ko si delate avansno probleme z vsem :sprasujemse:
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Ne vem ali je video že bil objavljen. Še malo teorij zarote.

Od 50. minute naprej trditev, da je v originalni virus SARS-a umetno vrinjen del genetskega zapisa. Nekaj o teh postopkih naj bi bilo objavljeno že 2006 in 2008 ter tudi kasneje. Nazadnje v pekingškem članku okrobra 2019, ko je bila objavljena ravno trenutna modifikacija, ki naj bi bila opravljena v wuhanskem laboratoriju. Nulti pacient naj bi bila njihova doktorantka, ki je zaradi okužbe umrla.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
AndY1, tvoj video je že bil tu, če se ne motim in se nekako sklada s tem mojim.
Mi tu ne moremo odgovoriti kaj je res. Javnim medijem pa je težko verjeti. Naši itak povzemajo kar zahodni trobijo, za slednje pa v veliki večini vemo kako delujejo. Resnica je že zdavnaj umrla. Potem pa se čudijo zakaj ljudje verjamejo vsaki neumnosti objavljeni na socialnih omrežjih. Sami so si ustvarili tako klimo.
S tem virusom pa imamo preveč povezanih dejstev, če odmislimo vse te videe, da bi lahko mirno rekli, da je vse naključno in naravno. Wuhanski laboratorij je povezan z laboratoriji in finansiranjem iz tujine, to sploh ni več skrivnost. Če je virus dejansko njihov, si ne rabimo delati utvar, da ljude, ki stojijo v ozadju, ne bodo na vse kriplje odvračali pozornost od laboratorija, saj vedo, da jih čaka tak medijski linč kot ga ne pomni človeška zgodovina. Pa verjetno bi brezglave množice naredile še kaj hujšega.
Pa na tapeti ne bi bili samo ti neposredno povezani z laboratorijem, ampak še vrsta drugih, ki bi jih obtožili prikrivanja resnice, brisanja resnice....
 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Ne vem ali smo imeli tudi ta video. Spet podobna tema. Na žalost ni slišna originalna vsebina italijanskega prispevka, da bi se potrdila pristnost prevoda.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.352
2.278
113
Za kaj sploh je pristojna tale Uuuunija....uuuu...uu...? Sam prasam, ker je vse sklobasano zadnje cajte...? Vsak malo po svoje, pa EU ukazala, pa spet vsak malo po svoje....pa za to je pristojna EU, pa za to ni pristojna EU...pa koji kur..ac je tole vse skupaj?
VAM karantena, izolacija, občine, zaprte meje niso bile všeč!
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.352
2.278
113
Za kaj sploh je pristojna tale Uuuunija....uuuu...uu...? Sam prasam, ker je vse sklobasano zadnje cajte...? ...
Zdej, ko smo (tudi ostali) kolikor toliko zmazal, se UUU duva jak paratčik! Tupične pič...kice. Na žalost so pre močni, da bi se jim uprli. Izvzamemo Poljsko!
No bo pa mask i respiratorjev preko glave. Pa še vzeti jih bomo morali in plačati.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Kar 87 odstotkov oskrbovancev domov za starejše, žrtev epidemije covid-19, je umrlo v domovih. Nikdar ne bomo izvedeli, koliko bi jih lahko rešili, če bi jih prepeljali v bolnišnico. V tokratni Mladini razkrivamo, da je bila odločitev, da starostniki ne bodo napoteni v bolnišnico, sprejeta na vladni ravni vnaprej. In da so posebni konziliji ministrstva za zdravje prav tako vnaprej pripravili ocene, kdo izmed varovancev bo šel v primeru okužbe v bolnišnico in kdo ne – pri čemer o svoji usodi niso bili obveščeni ne varovanci ne njihovi svojci.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.460
113
To je vsekakor razumljiv ukrep., če imaš zabasane kapacitete v bolnicah. Mi jih nismo imeli...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Itak jih nihce ne pogleda.

Poanta pa je, da se predstavi se bolj razumno plat dogajanja in zakaj se to plat cenzurira in to na globalnem nivoju.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.176
683
113
Ja očitno jih vseeno gledajo in to več ljudi kot si mislimo. Zakaj pa misliš, da jih cenzurirajo ? ;)

Drugače pa zanimiv intervju z repom in glavo in argumentiranim razmišljanjem.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Dr. Dan Erickson, ki ga stalno cenzurirajo. Samo poslusajte njegove referencec in takega Youtube cenzurira. Zraven pa daje CNN Greto Turnberk v svoje panele kot eskpertinjo? Kam smo prisli.